ژیوارنامه

روز ملی اروپا چه روزی است؟

روز-ملی-اروپا

روز اروپا که در 9 ماه می یا همان 20 اردیبهشت هر سال برگزار می‌شود، صلح و اتحاد در اروپا را جشن می‌گیرد. این سالگرد به مناسبت “اعلامیه شومان” تاریخی شده است.

رابرت شومان، وزیر امور خارجه وقت فرانسه، در سخنرانی خود در پاریس در سال 1950 میلادی، ایده خود را برای شکل جدیدی از همکاری سیاسی در اروپا بیان کرد، که جنگ بین ملت‌های اروپا را غیر قابل ‌تصور می‌کرد.

چشم‌انداز او ایجاد یک نهاد اروپایی بود که تولید زغال‌سنگ و فولاد را جمع و مدیریت کند. معاهده‌ای برای ایجاد چنین سازمانی درست یک سال بعد به امضا رسید. پیشنهاد شومان آغازی برای اتحادیه اروپا بود که روز ملی اروپا را رقم زد.

برای آگاهی از تورهای اروپایی ژیوار وارد لینک شوید.

روز-ملی-اروپا

نهادهای اتحادیه اروپا روز اروپا را جشن می‌گیرند

برای جشن روز اروپا، نهادهای اتحادیه اروپا در اوایل ماه می در بروکسل و استراسبورگ درهای خود را به روی عموم باز می‌کنند. دفاتر محلی اتحادیه اروپا در اروپا و سراسر جهان فعالیت‌ها و رویدادهای متنوعی را برای سنین مختلف برگزار می‌کنند. هر ساله هزاران نفر به‌منظور گرامی‌داشت روز ملی اروپا و افزایش آگاهی در مورد اتحادیه اروپا در بازدیدها، مناظره‌ها، کنسرت‌ها و رویدادهای دیگر شرکت می‌کنند.

علاقه مندان به اروپا می‌توانند با مطالعه قوانین عجیب و غریب اروپاموارد جدیدی را مطالعه نمایند.

جشن روز ملی اروپا

جشن 9 می فقط جشن بنیان‌گذار ادغام اروپا نیست؛ بلکه بیانگر این واقعیت است که زندگی در اتحادیه اروپا مبتنی بر اصول قوانینی بوده که در این اتحادیه وضع‌شده است.

این قوانین دارای نظم دموکراتیک مبتنی بر حاکمیت مردم و ارزش‌هایی است که اکنون توسط اکثریت قریب به‌ اتفاق مردم اروپا پذیرفته‌شده و مشترک است و مردم اروپا آن را جشن می‌گیرد.

معنای این جشن در بزرگداشت مسیری است که باید برای تحکیم این اصول و ارزش‌ها طی می‌شد، بدون آنکه پیروزی‌های به‌دست‌آمده را در نظر بگیرند.

روز-ملی-اروپا

در روز ملی اروپا چه اتفاقی خواهد افتاد؟

روز ملی اروپا در 9 ماه می سالانه فرصتی را برای نزدیک کردن اروپا به شهروندان خود فراهم می‌کند. در این روز اطلاعات رسانی، راهنمایی و بحث در مورد مضامین اتحادیه اروپا در مدارس و دانشگاه‌ها با رویدادهایی با محتوای فرهنگی و آموزشی خاص برگزار می‌شود.

روز اروپا همچنین باید فرصتی برای ایجاد روابط نزدیک بین شهروندان اروپا و غلبه بر احساس فاصله، بی‌تفاوتی و حتی نارضایتی باشد که نسبت به نهادهای اروپایی احساس می‌کنند. این زمانی است که می‌توان از نمادهای اتحادیه بیشترین بهره را برد.

همان‌طور که در مورد یک روز ملی دیده می‌شود، آنچه موردنیاز است نمایش خوب پرچم‌های اروپاست. این موضوع نه‌تنها در مکان‌هایی که در آن رویدادها برگزار می‌شود، بلکه به‌ ویژه در پنجره خانه‌ها نیز مشاهده می‌شود.

سرانجام 9 ماه می، باید یک تعطیل عمومی باشد که مردان و زنان از شهرها، مناطق و کشورهای مختلف اروپا می‌توانند با یکدیگر دیدار کنند.

روز-ملی-اروپا

روز ملی اروپا 2020

در روز ملی اروپا 2020، نهادهای اتحادیه اروپا از طریق فعالیت‌های آنلاین متعدد به بسیاری سعی کردند رویکرد همبستگی اروپایی‌ها را برای بالا بردن میزان اتحاد آن‌ها نشان دهند، تا از بحران ویروس کرونا عبور کند.

در این رویکرد بیانیه‌ای وجود دارد که مجموعه‌ای از توصیفات دلگرم‌کننده و 16 روش اروپایی‌ها برای مبارزه با ویروس کرونا و همچنین اطلاعات به‌روز شده در مورد واکنش اتحادیه اروپا به بحران این ویروس را اعلام می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.