ژیوارنامه

همه چیز درباره مافیای ایتالیا

mafia

تاریخ ایتالیا پرتلاطم و پر از درام، شورش، خون، آشوب، جنگ و درگیری‌های داخلی ایجاد شده توسط محافل مافیایی است که برای سرزمین و سلطه می‌جنگند. اکثر مردم در خصوص مافیای ایتالیا می‌دانند، چراکه یا در کتاب‌ها خوانده‌اند یا در برنامه‌های تلویزیونی دیده و شنیده‌اند یا فیلمی در این باره تماشا کرده‌اند.

مافیا چگونه شکل می‌گیرد؟

ساختار این خانواده‌، معمولا مانند یک درخت است. مافیا از مجموعه‌هایی که به عنوان خانواده شناخته می‌شود، تشکیل می‌شود که هر خانواده یک روستا، یک شهر، یا یک منطقه را رهبری می‌کند. ساختار این خانواده‌ها مانند یک درخت می‌باشد و معمولاً توسط فردی که «پدرخوانده» یا دن یا باس نامیده می‌شود، هدایت می‌شود.

در کنار رئیس معمولاً یک مشاور (Con sigliere) هم وجود دارد که در گرفتن تصمیمات به رئیس کمک می‌کند.

درپایین مقام رئیس، معاون او (under boss) قرار دارد. معاون رئیس در مرتبهٔ دوم از لحاظ فرماندهی قرار می‌گیرد، اگر چه میزان قدرتی که او در اختیار دارد، نسبت به رئیس کم تر است.

رده پایین تر از معاون رئیس چندین capo وجود دارد. هر capo محدوده‌ای از قلمرو خانواده را در اختیار دارد. کاپوها باید بسیار قدرتمند باشند تا قدرت خانواده حفظ شود. هر capo تعداد زیادی سرباز را برای انجام عملیاتهای مختلف رهبری می‌کند.

سرباز (Soldiers) پایین‌ترین جایگاه را در درون خانواده دارند و معمولاً کارهای جنایی و خطرناک را برای خانواده انجام می‌دهند.

اولین گروه مافیایی دنیا

اولین گروه‌های مافیایی در دنیا، در قرون وسطی شکل گرفت که چند صد سال قبل از مافیای آمریکا و کوزا نوسترا و مافیاهای دیگر بود. تقریبا در دوره حکومت سلجوقیان این مافیا شکل گرفت. در سال 1931، خانواده‌های مافیایی در آمریکا قدرتمند شده و لوکی لوچیانو یک سندیکای قوی بوجود آورد. این ساختار پس از گذشت 90 سال هنوز پابرجاست و در حال فعالیت است.

کوزا نوسترا واقعاً چیست؟

“Cosa Nostra” یا روشی که مافیای سیسیلی نیز به آن اشاره می کند، یک فعالیت جنایی سازمان یافته با ریشه در سیسیل ایتالیا است. مافیای ایتالیایی با چند گروه محلی شروع به کار کرد و در سراسر جهان گسترش یافت و با نفوذ در شهرهای بزرگ مانند نیویورک سیتی و پاریس گسترش پیدا کرد. این گروه از جنایات سازمان یافته با فعالیت های غیرقانونی هدفمند تشکیل شده است و همه این گروه ها دارای “خانواده” یا “قبیله” مشترک هستند.

سوابق موجودیت آنها مربوط به اوایل قرن 19 است. در حدود نیمه دوم قرن بیستم، این سازمان بین المللی شد.

اعضای مافیای ایتالیا خود را مرد یا زن ناموسی می نامند و هر خانواده یا قبیله قلمرو خاص خود را برای کنترل دارد. کنترل مافیا به شکلهای مختلفی در قلمرو مالکیت آنها بیان شده است. بیشتر تعهدات مافیایی حول تقسیم دارایی ها، اخاذی، فعالیت های غیرقانونی و معاملات غیرقانونی شکل گرفته است.

scicly
سیسیل

راهنمای سفر به ایتالیا را مطالعه کنید

جزیره سیسیل – ایتالیا

ترامپ درباره مافیا گفته: "مردم بسیار خوب" "فقط به آنها مدیون پول نیستید"

برخی از جالب ترین واقعیت‌های مربوط به مافیا

 1. نباید با پلیس دیده شوند.
 2. به بارها و کلوپ نباید زیاد تردد داشته باشند.
 3. احترام گذاشتن به قرار ملاقات‌ها
 4. وقتی سوالی پرسیده می‌شود حتماً حقیقت را بگویند.
 5. ثروت اگر متعلق به خانواده دیگریست به آن چشم ندوزند.
 6. باهمسرشان با احترام برخورد کنند.
 7. هیچ‌کس نمی‌تواند خودش را مستقیماً به اعضا یا دوستان مافیا معرفی کند، این کار را همیشه باید شخص ثالث انجام دهد.
 8. همواره در دسترس بودن یک وظیفه‌ است حتی اگر همسرشان در حال وضع حمل باشد.

آنتونی سالرنو، از رهبران سابق مافیا

سالرنو

نگرانی بزرگ دومین مرد خطرناک مافیا

marco
 • مارکو دی لائورو (Marco Di Lauro)، از روسای رده بالای گروه مافیایی کامورا در ایتالیا، بعد از اینکه ۱۴ سال خود را از چشم پلیس مخفی کرده بود در روز شنبه ۱۱ اسفند ۹۷ (2 مارس 2019) در محله کیایآنو در شهر ناپل به دام قانون افتاد.
 • در هنگام دستگیری در کنار گربه‌هایش نشسته بود و پاستا می‌خورد.
 • تنها نگرانی مارکو، سرنوشت گربه هایش بود. او هیچ مقاومتی در مقابل دستگیری از سوی پلیس از خود نشان نداد.
 • پلیس در عملیاتی با حضور ۱۵۰ مامور، موفق شد دی لائورو را در آپارتمانی در شهر ناپل دستگیر کند.
 • دی لائورو دومین مرد خطرناک ایتالیا پس از مسینا دنارو، رئیس گروه مافیایی سیسیل است.
 • نخست وزیر ایتالیا “جوزپه کنته” در حساب کاربری توئیترش از پلیس برای به دام انداختن این “فراری بزرگ” تشکر کرد.
 • ماتئو سالوینی، وزیر کشورایتالیا به مقامات ایتالیا پیروزی دراین “عملیات مهم” را تبریک گفت.

ژیوار سفیر نوین

kandi

ترور جان اف کندی کار مافیا بود؟

برخی از تئوری‌های توطئه مطرح می‌کند،‌ ترور جان اف کندی (John Fitzgerald Kennedy) رئیس‌جمهور سابق ایالات متحده آمریکا توسط کارلوس مارچلو سردسته مافیا و عضو مافیای سیسیل برنامه‌ریزی شده بود. چون برادر کندی در زمانی که در سمت دادستان کل آمریکا فعالیت می‌کرد به مبارزه علیه مافیا می‌پرداخته و سعی داشته تا آن را ازبین ببرد. با این حال این گمانه ‌زنی‌ها توسط محققان رد شده ‌است و معتقدند لی هاروی اسوالد به تنهایی قاتل جان اف کندی بوده و مافیا در این قتل نقشی نداشته ‌اند.

جرایمی که باند مافیا مرتکب می شوند شامل: قتل، پول شویی، قاچاق مواد مخدر، قمار، کلاهبرداری، ارتشا و تجارت روسپی گری است.

کرونا به نفع مافیا!

شیوع ویروس ناخوانده و سخت کرونا و اجرای قرنطینه در ایتالیا برای گروه مافیا فرصت طلایی را ایجاد کرده است تا از شرایط پیش آمده در راستای رسیدن به اهداف خود استفاده کنند.

گروه‌های مافیایی با توزیع مایحتاج روزانه ساکنان محله‌های فقیرنشین و دادن وام به صاحبان کسب و کارهایی که در آستانه ورشکستگی هستند به گسترش نفوذ خود در مناطق مختلف به ویژه جنوب ایتالیا روی آورده‌اند.

اندرانگتا (Ndrangheta) یکی از شاخه‌های مافیا در منطقه کالابریا در جنوب ایتالیاست که همزمان با اجرای قرنطینه سراسری در این کشور به تحرکات خود برای قاچاق مواد مخدر افزوده است. رهبران گروه «اندرانگتا» همزمان با شیوع ویروس کووید ۱۹ و اجرای قرنطینه از کاهش کنترل پلیس بر بندرها و فرودگاه ها استفاده می کنند تا ثروت بیشتری کسب کنند. گروه های مافیا از نیاز مبرم صاحبان کسب و کارها به وجه نقد در دوران شیوع ویروس جدید کرونا نیز استفاده می کنند تا نفوذ خود را افزایش دهند.

شرکت های فعال در زمینه نظافت منازل و اماکن، کارخانه های توزیع مواد غذایی، پمپ بنزین ها، شرکت های فعال در امور کفن و دفن و برگزاری مراسم عزاداری از جمله کسب و کارهایی هستند که گروه های مافیایی ایتالیا این روزها در حال گسترش نفوذ خود در آنها هستند.

خودروهای مربوط به گروه‌های مافیایی در مناطقی چون کامپانیا، کالابریا، سیسیل و پوگلیا به خانواده‌هایی که در شرایط قرنطینه ناشی از کرونا به شدت تحت فشارند، مواد غذایی مورد نیاز و ضروری می‌رساند.

نگران کننده ترین مسئله در ایامی که هنوز ایتالیا مانند دیگر کشورها درگیر مبارزه با کرونا هست، افزایش نرخ بیکاری در ایتالیا به ویژه در میان جوانان است که در ماه های آینده تبدیل به یک فرصت برای مافیا می شود. گروه های فعال در جرم و جنایت های سازمان یافته احتمالا تلاش خواهند کرد تا بیکاران جدید را به کار در بازار سیاه و فعالیت های مجرمانه بکشانند و از آنها به نفع خود استفاده کنند.

گروه‌های مافیایی تقریباً در هر بخش تجاری از جمله مراقبت های بهداشتی، انرژی های تجدید پذیر، مدیریت پسماند و جهانگردی نفوذ کرده اند و در عین حال سهمی در بخش ساخت و ساز سنتی خود دارند. باندها همچنین به زنجیره غذایی نفوذ کرده و کنترل مزارع را به دست گرفته اند، کنترل توزیع و جعل فرآورده های غذایی از جمله پنیر، شراب و روغن زیتون.

تور نمایشگاهی اروپا

مطالب مرتبط

یک فکر در مورد “همه چیز درباره مافیای ایتالیا

 1. Yuki گفت:

  سلام.من اطلاعات دقیق تری راجب طرز فعالیت های اونها نیاز دارم.برای مثال اینکه برای غذارسانی به منطقه ی فقیر نشین از چه کسی و چه زمانی دستور میگیرند .آیا به صورت گروهی زندگی میکنند و گروهی این فعالیت هارو بر عهده دارند یا خیر و ….
  میشه یکم راهنماییم کنید؟

  1. سید ایمان کلانتری گفت:

   سریال گومورا و کتاب ساویانو بخون و ببین نزدیک میشی

  2. Zoya گفت:

   بذار من بهت بگم نگاه جناب یوکی این سوالات جوابای آسونی داره البته اگر یکم فیلم مافیایی بینی راحت میتونی جواب این سوالات سادتو پیدا کنی .

  3. سایه گفت:

   سریال سوپرانوزو حتما ببین

   1. شیما رشیدی گفت:

    ✔✔

 2. رحمت الله گفت:

  متاسفانه روزنامه نگاران در ایران کلمه مافیا را ئر مورد یک مشت افراد تازه بدوران رسیده مال مردم خور گدا گرسنه مدیر رانت خور بکار می برند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.