مجله اتریش

همه چیز درباره پارک پراتر وین

همه چیز درباره پارک پراتر وین

شاد باشید و لذت ببرید! این شعاری است که قبل از ورود به پارک پراتر وین باید خودتان را برایش آماده کنید. پارک پراتر وین یکی از جذاب‌ترین جاذبه‌های گردشگری وین، پایتخت اتریش است و در آن تفریحات و سرگرمی‌های متعددی برای تمام سنین وجود دارد. در این مطلب وبلاگ آژانس گردشگری ژیوار، مجری مستقیم تورهای اروپا، بیشتر برایتان از پارک پراتر و آنچه پیش از سفر به اتریش باید بدانید، خواهیم گفت.

همه چیز درباره پارک پراتر وین

تاریخچه پارک پراتر وین

پارک پراتر وین تا پیش از سال 1766 میلادی که جوزف دوم، امپراطور وین، آن‌را به‌عنوان یک پارک عمومی معرفی کرد، شکارگاهی سلطنتی بود. پارک پراتر وین که یک باغ بسیار بزرگ است کم‌کم با آمدن وسایل بازی، چرخ و فلک، ترن هوایی و ده‌ها کافه و رستوران شکلی دیگر به خود گرفت و تبدیل به یکی از مهم‌ترین و زیباترین جاذبه‌های گردشگری شهر وین شده است. از سال 1873، در پارک پراتر وین فستیوال‌ها و جشن‌های مهم و زیبایی برگزار می‌شود و پارک پراتر وین یکی از زیباترین مقاصدی است که در سفر با آژانس ژیوار باید حتما آن‌را ببینید.

جاذبه‌های پارک پراتر وین

در پارک پراتر وین چه می‌بینیم؟ این سوالی است که وقتی پاسخش را بشنوید بسیار شگفت‌زده خواهید شد. پارک پراتر مجموعه‌ای کامل از تمام چیزهایی است که می‌تواند خاطرات زیبایی را در سفر به اتریش برایتان به ارمغان بیاورد. در کنار یک باغ بسیار بزرگ بیش از صد وسسیله بازی عجیب و جلب وجود دارد که شبیشهش را شاید فقط در کارتن‌هی کودکی دیده باشید. در ادامه برخی از مهم‌ترین جاذبه‌های پارک پراتر وین را بشناسید.

 

همه چیز درباره پارک پراتر وین

چرخ و فلک پارک پراتر

یکی از مهم‌ترین و توریستی‌ترین جاذبه‌های پار پراتر وین، چرخ و فلک شصت متری آن است. چرخ و فلکی که روزی بزرگترین چرخ و فلک جهان بود و هنوز دیدن شهر وین از فراز آن دلچسب و به‌یادماندنی است. جالب است بدانید کابین‌های این چرخ و فلک آنقدر بزرگ هستند که می‌توانید در آنها شام میل کنید و یا حتی شب را بگذرانید. اقامت در چرخ و فلک پارک پراتر وین یکی از لوکس‌ترین و خاص‌ترین تفریحات جهان است.

 • وسایل بازی هیجان‌انگیز

  پارک پراتر وین پر از وسایل بازی هیجان‌انگیزی است که حتی دیدن تصاوریشان آدرنالین را بالا می‌برد. اگر دوست دارید هیجان واقعی را تجربه کنید، یک شهربازی استثنایی را در سفرتان به اروپا داشته باشید و همراه با آژانس ژیوار اروپا را ببینید، حتما چند تایی از این وسایل را در پارک پراتر وین امتحان کنید.

همه چیز درباره پارک پراتر وین

 • سینما پنج بعدی

روی صندلی‌های سینمای پارک پراتر وین بنشینید، عینک مخصوص را بزنید و وارد جهانی جذاب و استثنایی شوید. سینمای پارک پراتر با ابزار و امکانات کامل، فضاهای گوناگون را شبیه‌سازی می‌کند و اوقات بسیار جذابی را به شما هدیه خواهد داد.

 • ورزش‌های آبی

  وارد توپ‌های شفاف پارک پراتر وین شوید و از سواری روی آب‌ها لذت ببرید. هیجان و انرژی این بازی بسیار بالاست و اگر دوست دارید همراه با آژانس ژیوار اروپا را بگردید، امتحان کردن این بازی پارک پراتر وین را از دست ندهید.

به‌جز این توپ‌ها، قایق‌ها، سرسره‌‌های آبی و تفریحات دیگری در پارک پارته وین تعبیه شده‌‌اند که حتی بازدید از آنها جذاب خواهد بود.

همه چیز درباره پارک پراتر وین

 • ترن هوایی پارک پراتر وین

بسیاری از کسانی که سوار ترن هوایی معروف و زیبای پارک پراتر وین می‌شوند دوست دارند دوباره آن‌را امتحان کنند. ترن هوایی پارک پراتر وین در جهان معروف و یکتاست و طراحی آن هنوز به سبک قدیمی باقی مانده است. کمربندهای ایمنی این ترن هوایی به گونه‌ای تعبیه شده‌اند که در عین ایمنی به شما آزادی می‌دهند تا هیجان بیشتری را تجربه کنید.

 • همه چیز درباره پارک پراتر وینموزه شکلات پارک پراتر

  اولین شکلات‌ها از کجا آمده‌اند؟ سرزمین‌های مختلف چه شکلات‌هایی می‌پزند و چگونه می‌توان شکلات‌های خوب را تشخیص داد؟ اگر دوست دارید در سفر با آژانس ژیوار پاسخ این سوالات را پیدا کنید، پارک پراتر وین و موزه شکلات‌هایش انتخابی عالی خواهد بود.

 • بازدید از لوکشین فیلم‌ها

  پارک پراتر وین لوکیشن بسیاری از فیلم‌های سینمایی و سریال‌های معروف بوده است و قدم زدن و عکاسی در این لوکیشن‌ها برای بسیاری از گردشگران جذاب و دوست‌داشتنی است. یکی از مشهورترین سریال‌هایی که در پارک پراتر وین فیلم‌برداری شده است «کمیسر رکس» است. سریالی که نسل‌های مختلف از آن خاطره دارند و دیدن پارک پراتر وین را برایتان دلچسب‌تر می‌کند.

 • موزه مادام توسو وین

  دوست دارید با مشهورترین بازیگران، خوانندگان، بازیکنان فوتبال و حتی رییس جمهور کشورها عکس یادگاری بگیرید؟ موزه‌های مادام توسو در سرتاسر جهان با مجسمه‌های بسیاری طبیعی و حرفه‌ای شرایطی را ایجاد کرده تا با شخصیت‌های معروفی که آرزوی دیدن‌شان را دارید، عکس بگیرید. موزه مادام توسو وین در پارک پراتر قرار دارد و یکی از دیدنی‌های این پارک است.

 • همه چیز درباره پارک پراتر وینگردونه جادویی

دوست دارید در اتاقی مدور و جذاب تجربه معلق شدن در هوا را تجربه کنید؟ گردونه جادویی پارک پراتر وین در بیش از هفتاد سال پیش ساخته شده و در آن شرایطی ایجاد شده تا در ارتفاعی بالا، معلق بمانید. این اتاق جادویی برای کودکان و بزرگسالان بسیار جذاب است.

نکات مهم بازدید از پارک پراتر وین

همه چیز درباره پارک پراتر وینبرای دیدن پارک پراتر وین حاضرید؟ پیش از ورود چند نکته مهم زیر را به‌خاطر داشته باشید.

 • ورود به محوطه‌ی پارک پراتر وین رایگان است و شما بدون پرداخت هیچ مبلغی می‌توانید از محوطه سبز پارک پراتر وین، پیاده‌روی در میان درختان کهنسال و استفاده از هوای عالی آن لذت ببرید.
 • برای استفاده از وسایل بازی و تفریحی پارک پراتر وین باید بلیط تهیه کنید. آژانس ژیوار مجری مستقیم تورهای اروپا پیشنهاد می‌کند پیش از سفر به اتریش، برنامه‌های تخفیف دوره‌ای پارک پراتر وین را بررسی کنید و از بلیط‌های هیجان‌انگیز آن بهره ببرید.
 • همه چیز درباره پارک پراتر وینبخش فضای سبز پارک پراتر وین همیشه باز است اما برخی از وسایل بازی ممکن است در زمستان تعطیل یا فرصت استفاده از آنها کوتاه باشد.
 • پارک پراتر وین هر روز از ساعت 10 صبح تا 12 شب باز است و می‌توانید از آن بازدید کنید. جالب است بدانید، بیشتر مردم از ساعت 3 بعد از ظهر تا 9 شب در پارک پراتر اوقات فراغت‌شان را می‌گذارانند.

در پایان امیدواریم همراه با آژانس گردشگری ژیوار سفری خوش به کشور اتریش و شهر وین داشته باشید و از جاذبه‌های زیبای آن، از جمله پارک پراتر وین، بسیار لذت ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.