ژیوارنامه

نمایشگاه اکسپوی دوبی 2020 | تاریخ برگزاری و جزئیات بیشتر

نمایشگاه اکسپو دبی

نمایشگاه اکسپوی دوبی(Expo 2020)

اکسپوی یک نمایشگاه جهانی است که به میزبانی دبی در امارت متحده عربی برگزار می شود و در ابتدا برای 20 اکتبر 2020- 10 آوریل 2021 برنامه ریزی شده است.

با توجه به بیماری همه گیری کوید 19 تاریخ این نمایشگاه تغییر پیدا کرد و به روز 1 اکتبر 2021 و 31مارس 2022 موکول شد.

علی رغم به تعویق افتادن، برگزارکنندگان نام Expo 2020 را برای اهداف بازاریابی و مارک تجاری حفظ می کند.

این اولین بار است که تاریخ شروع این نمایشگاه به تعویق افتاده است.مجمع عمومی در پاریس از دبی به عنوان میزبان در 27 نوامبر 2013 نام برد.

سازمان های اجرایی در نمایشگاه اکسپوی دوبی

سایت اصلی نمایشگاه اکسپو 2020 دبی مساحتی به اندازه 438 هکتار واقع در بین شهرهای دبی و ابوظبی، نزدیک مرزجنوبی دبی با ابوظبی خواهد بود.

طرح جامع این نمایشگاه توسط شرکت آمریکایی HOK طراحی شده است، در اطراف یک میدان مرکزی، تحت عنوان ال وصل، که توسط سه منطقه بزرگ موضوعی محصور شده، سازمان دهی شده است.

هر یک به یکی از موضوعات فرعی نمایشگاه ، تحرک و پایداری اختصاص یافته است. دبی هم چنین بر سرمایه گذاری در بخش های مختلف از جمله رشد اقتصادی، املاک و مستغلات، معابر محیط زیست و امور عمومی تاکید کرده است.

هم چنین بزرگترین پروژه انرژی خورشیدی جهان را معرفی کرده است که قرار است تا نمایشگاه 2020 آغاز شود. نمایشگاه دبی اکسپو 2020 با افزایش تولید ناخالص داخلی همان طور که صندوق بین المللی پول پیش بینی کرده است.

مضامین نمایشگاه اکسپوی دوبی

این نمایشگاه موضوعی با عنوان ” اتصال ذهن ها، ایجاد آینده” خواهد داشت. نمایشگاه هم چنین دارای سه زیر مجموعه فرصت، تحرک و پایداری خواهد بود، هرکدام از این زیر مجموعه ها، غرفه خاص خود را دارند.

غرفه فرصت توسط معماران، AGIتحرک توسط فاستر و شرکا و پایداری توسط معماران گریمشاو طراحی شده است.

در سال 2021 اعلام شد که سه غرفه موضوعی قبل از افتتاح کامل نمایشگاه برای مدت زمان محدودی افتتاح می شوند.

Pavilion Terra در 22 ژانویه 2021 افتتاح شد و تا 10 آوریل2021 باز خواهد بود.

تور سایت دوبی اکسپو 2020

برگزارکنندگان نمایشگاه اکسپو 2020 از ساکنان امارات متحده عربی دعوت کرده اند تا با پایان یافتن سایت Expo 2020 از آن بازدید کنند.

بازدیدکنندگان از مربیان رنگارنگ مارک Expo 2020 در نقاط مختلف امارات استفاده می کنند.

سفر با اتوبوس مقدمه ای بر تاریخ نمایشگاه جهانی است. در سایت، بازدیدکنندگان برای بازدید از میان وعده ها و فعالیت ها از مرکز بازدیدکنندگان پیاده می شوند و در پی آن به بازدید از سایت و معماری نمادین آن می پردازند.

نمایشگاه اکسپو دبی

خدمات و مراقبت های اضطراری در سایت Expo 2020

مرکز اورژانس شامل یک اتاق انزوا، اتاق مراقبت های اضطراری، آمبولانس و خدمات هلی کوپتری است.

راب کولینگ، معاون بهداشت، ایمنی و محیط زیست در نمایشگاه Expo 2020 دبی در مصاحبه ای با رسانه ها اظهار داشت که تجهیزات و اقدامات پیشگیرانه برای مدیریت موارد اضطراری وجود دارد.

این مرکز مجهز به مراقبت و ثبات فوری در “ساعت طلایی” است. ساعت طلایی در مراقبت های اضطراری به معنای شصت دقیقه اول پس از آسیب یا بیماری است که مراقبت های پزشکی ممکن است موثرترین باشد.

نمایشگاه جهانی دبی در سال 2020 اولین رویدادی است که در منطقه SA&MENA برگزار می شود. در 27 نوامبر 2013، هنگامی که دبی حق میزبانی نمایشگاه اکسپو 2020 را بدست آورد،

آتش بازی دربلندترین ساختمان های جهان، برج خلیفه، فوران کرد. حاکم دبی وعده داد که دبی در سال 2020 جهان را متحیر خواهد کرد.

برگزاری این نمایشگاه جهانی و مقدمات برگزاری آن منجر به 277000شغل جدید در امارات متحده عربی خواهد شد، تزریق 40میلیارد دلار به اقتصاد، و حداقل 25 میلیون بازدید کننده و حداکثر100میلیون نفر افزایش یافته است.

به احترام نمایشگاه جهانی اکسپو 2020، به بلندترین برج تجاری جهان که در دبی ساخته شده است، در برجهای جمیرا، نام “برج 2020” داده شد.

حمدان بن محمد آل مکتوم نیز چند روز پس از پیروزی در نمایشگاه جهانی اکسپو2020 به طبقه آخر برج خلیفه رفت تا پرچم امارات را به اهتزار در آورد.

نمایشگاه اکسپوی دبی

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.