ژیوارنامه

نمایشگاه EXPO | برنامه‌های رئیس جمهور دبی برای نمایشگاه اکسپو 2020

نمایشگاه اکسپو

مقدمه

ما در این مقاله قصد داریم به بررسی نمایشگاه اکسپوی دبی بپردازیم. اکسپو یکی از نمایشگاه هایی است که در سراسر جهان برگزار می شود. هدف از راه اندازی این نمایشگاه، نمایش دستاوردهای مهم ملت های گوناگون است.

افرادی که در این نمایشگاه شرکت می کنند، نیاز به داشتن محصول خاصی ندارند، چرا که محصولاتی که به نمایش در می آیند، متفاوت هستند.

شرکت کنندگان نمایشگاه اکسپوی دبی

نمایشگاه اکسپوی در واقع نبوغ انسان ها را به نمایش می گذارد. نمایشگاه اکسپوی دبی به افراد این امکان را می دهد که ایده های خود را به اشتراک بگذارند.

یکی از اهداف برگزاری نمایشگاه اکسپوی، ارتقاع و پیشرفت انسان است. شرکت کنندگانی که در این نمایشگاه شرکت می کنند، از تمامی حوزه ها هستند، مانند کودکان، دیپلماتیک، تجاری، نشست های عمومی و نمایش هایی که به صورت زنده برگزار می شوند.

اکسپوی دبی در واقع یک رویداد خارق العاده و چند وجهی است.

برنامه های رئیس جمهور دبی برای نمایشگاه اکسپو

در سال 2013 میلادی بود که اعلام شد کشور دبی در سال 2020 میلادی حق میزبانی نمایشگاه اکسپو را دارد. مردم دبی برای اینکه حق میزبانی این نمایشگاه را بدست آوردند، بسیار خوش حال بودند.

معاون رئیس جمهور امارات متحده عربی بعد از اعلام شدن خبر حق میزبانی نمایشگاه اکسپو اعلام کرد، تمامی موسسات آموزشی در آن زمان تعطیل هستند.

نخست وزیر امارات متحده عربی گفت؛ قصد دارد در نمایشگاه اکسپوی دبی تمامی مردم جهان را شگفت زده کند. بلندترین ساختمان دنیا که برج خلیفه نام دارد، بعد  از گرفتن حق میزبانی با آتش بازی آسمان دبی را روشن کرد.

رونق اقتصادی

نمایشگاه اکسپوی دبی باعث رونق اقتصادی کشورها می شود. سران امارات متحده عربی پیش بینی کرده اند که نمایشگاه اکسپوی دبی چیزی حدود 277000 شغل جدید را در این کشور ایجاد می کند.

بازدیدکنندگان این نمایشگاه بر اساس آمارهای پیش بینی شده به 25 میلیون نفر می رسند. امارات متحده عربی برای خدمات دهی به بازدیدکنندگان این نمایشگاه پنج فرودگاه بین المللی را آماده کرده است.

نمایشگاه اکسپوی از تاریخ 20 اکتبر آغاز می شود و در 10 آوریل سال 2021 میلادی به اتمام  می رسد.

نمایشگاه اکسپو دبی

مکان برگزاری نمایشگاه اکسپو در دبی

نمایشگاه اکسپو دبی در منطقه ای به نام دبی جنوبی برگزار می شود. این نمایشگاه در نزدیکی فرودگاه بین المللی آل مکتوم قرار دارد، بازدید کنندگان می توانند بلافاصله بعد از رسیدن به دبی وارد نمایشگاه شده و از شگفتی های آن لذت ببرند.

مساحت این نمایشگاه به 4.38 کیلومتر می رسد. در دبی جنوبی نمایشگاه های زیادی برگزار می شود، اما نمایشگاه اکسپو دبی مانند یک نگین در میان این نمایشگاه ها می درخشد.

محل اقامت برای بازدید از نمایشگاه اکسپو

کشور امارات متحده برای اقامت بازدیدکنندگان نمایشگاه اکسپو دبی یک هتل 239 اتاقه به نام Occidental Dubai را ساخته است.

بازدیدکنندگان می توانند به راحتی و بدون دغدغه به بازدید خود از نمایشگاه اکسپو بپردازند. هتل ساخته شده دارای آخرین امکانات و فن آوری های روز دنیا برای میزبانی است.

هتل Occidental Dubai دارای اتاق هایی برای برگزاری جلسات تجاری است. غذاهایی که در این هتل برای بازدیدکنندگان سرو می شود، متنوع و مدیترانه ای است.

لینک پیش ثبت نام اکسپو دبی 2020

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.