ژیوارنامه

آشنایی با انواع بیمه‌ها و مزایا

بیمه سامان

کارشناس بیمه ژیوار، خانم مرادی

مقدمه

صنعت بیمه یعنی ریسک، ریسک عاملی است که انسان را به تکاپو انداخته و مسیری را در ذهن افراد ترسیم می‌نماید، که بیمه یکی از نتایج آن است. انسان‌ها همواره با درجات متفاوت، به دنبال این هدف هستند که کسب و کار خود و ریسک‌های مربوط به آن را به حداقل برسانند و تحت کنترل خود درآورند.

مهم‌ترین عملکرد بیمه برای جامعه، ارائه تمهیدات، تسهیم ریسک، تقسیم ریسک، انتقال ریسک و نیز ارائه ضوابط جلوگیری از خسارت است، که اساس مدل کسب و کار بیمه برای یک اقتصاد، با عملکرد خوب است.

صنعت بیمه برای جبران خسارت و جلوگیری از خسارت فعالیت می کند و مهمترین امتیاز کسب و کار بیمه فراهم کردن امنیت خاطر بیمه گذاران است.

در این مقاله نقش بیمه درون جامعه و کاربرد آن در زندگی عموم مردم می‌پردازیم و همچنین برنامه این نمایندگی را طی یکسال آتی بطور تقریبی بیان خواهیم کرد.

انواع بیمه ها

آرامش ذهنی افراد

بیمه اتومبیل و موتور سیکلت ( ثالث و بدنه )

مهمترین محصول شرکت‌های بیمه ، بیمه شخص ثالث و وسایل نقلیه موتوری می‌باشد. اگر یک شخص مسبب تصادف باشد، موظف به جبران خسارت‌هایی است که به شخص ثالثی که مقصر نیست، وارد شده است. با توجه به پیامدهای تصادف، لازم است فرد مبلغ زیادی پول بپردازد ( اعم از صورتحساب بیمارستان، از دست دادن درآمد آتی به اضافه خسارت های مالی ) با انجام بیمه شخص ثالث وسایل نقلیه موتوری، بیمه تضمین می‌کند که خسارت‌های شخص ثالث پرداخت می شود، در حالی که پرداخت غرامت بر موقعیت مالی آن شخص،  تاثیر چشمگیری نخواهد داشت .

بیمه های حوادث

حوادث فاجعه آمیز طبیعی در طول سال‌های اخیر افزایش یافته است و به خصوص نیمکره جنوبی با توجه به زیر ساخت و اقتصاد شکننده در معرض آن قرار می‌گیرد .

دلیل این امر تنها گرمایش کره زمین و پیامدهای آن نیست، بلکه افزایش شدید تراکم افراد و اموال در مناطقی که مستعد حوادث فاجعه آمیز طبیعی می‌باشد نیز در این امر دخیل است .

بلایای طبیعی در کشورهای جهان سوم اغلب به جمعیتی که در فقر زندگی می‌کنند آسیب می زند، صنعت بیمه می‌تواند به مدیریت خطر بلایا در کشورهای جهان سوم کمک کند.

حوادث فاجعه آمیز طبیعی منجر به آسیب‌ها و صدمات قابل توجه بیشتری می‌شود ، نه تنها اموال خصوصی و تجاری، بلکه زیر ساخت‌هایی مانند جاده‌ها، بنادر، مخابرات و سیستم‌های آب و فاضلاب و شبکه‌های برق صدمه می‌زند. زیر ساخت‌های آسیب دیده سریعا بر اقتصاد اثر می‌گذارند. پوشش بیمه، امکان ترمیم و بازسازی سریع و در نتیجه تثبیت اقتصاد را ایجاد می کند .

تامین آینده

بیمه عمر و بازنشستگی

اهمیت نقش بیمه‌های بازنشستگی در حال افزایش است، به خصوص با توجه به جمعیت سالمندان که به طور قابل ملاحظه‌ای در کشورهای صنعتی، با توجه به شرایط بهتر زندگی و بهبود روش‌های درمان پزشکی رو به رشد است .

بیمه گران، اشخاص و موسسات را بیمه می‌کنند. اشخاص یک محصول بیمه‌ای را به منظور اجتناب از مواجهه با یک بار مالی در صورت بروز آسیب و صدمه ناشی از روی دادن یک حادثه خاص، ذخیره مالی برای پروژه‌ای خاص یا کاهش ریسک‌های طول عمر، مرگ و میر و از کار افتادگی انتخاب می‌کنند.

بنابراین نقش بیمه از یک سرمایه گذار ملی و حامی رشد اقتصادی نیز بالاتر رفته است.

هم اکنون و به طور فزاینده‌ای در آینده، کارایی تعاملات بین نسلی نیازمند به تکیه بر بیمه‌گر نه تنها ارائه دهندگان محصولات، ریسک طول عمر در سن بازنشستگی را کاهش خواهد داد. در حال حاضر، بازار این محصولات هنوز هم پایین است، به طوری که بیمه‌گر نه تنها ارائه دهنده محصولات است بلکه نقش مهمی در ایجاد آگاهی نسبت به راه حل‌های موجود دارد.

نتیجه گیری

این مقاله خلاصه‌ای از اهمیت بیمه‌گران در دنیای امروز را بیان می‌کند. در جامعه‌ای که با چالش‌های عظیمی مواجه است، نقش بیمه‌گران حتی مهمتر به نظر میرسد.

افراد، تقریبا باید بار مشکلات و خسارات را به تنهایی به دوش بکشند، اگرچه بیمه‌گران نمی‌توانند جایگزین ساختارهای اجتماعی شوند، اما می‌توانند تحمل مشکلات را آسان‌تر کنند. به طور کلی بیمه می‌تواند در شرایط دشوار زندگی، جهت تحمل مشقت‌های ناشی از حوادث فاجعه بار طبیعی و غیره کمک کند. بیمه می‌تواند در یافتن راه مناسب به سیاست گذاران کمک کند.

خدمات نمایندگی بیمه سامان در آژانس ژیوار

نمایندگی محسن قادری با کد  6173  در سال 1399 فعالیت خود را برای خدمت رسانی به بیمه گذاران آغاز کرده است. ارائه انواع بیمه‌ها به صورت نقد و اقساط، مشاوره رایگان در ژیوار برای شما مشتریان عزیز فراهم گردیده است. لطفاً برای کسب اطلاعات تکمیلی با آژانس ژیوار با شماره تماس 02154795000 در ارتباط باشید.

در ساعات غیرکاری با شماره تماس 09388933706 خانم مرادی تماس حاصل نمایید.

بیمه سامان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.