مجله فرانسه

بهترین دانشگاه‌های فرانسه | معرفی بهترین دانشگاه‌های فرانسه برای تحصیل

دانشگاه های معروف فرانسه

بسیاری از افرادی که قصد تحصیل در کشورهای خارجی و اروپایی را دارند، دانشگاه‌های معروف فرانسه را برای تحصیل ترجیح می‌دهند. زیرا علاوه بر اینکه این کشور از نظر اقتصادی رونق فراوانی دارد، از نظر علم و دانش هم از رشد بسیار بالایی برخوردار است. کیفیت آموزش در این دانشگاه‌ها بسیار بالا بوده و به همین دلیل هم اکثر افراد، این دانشگاه‌ها را برای تحصیل انتخاب می‌کنند.

خوب است بدانید که دانشگاه‌های این کشور، از اعتبار و کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند و از نظر علمی، جزء دانشگاه‌های برتر جهان قرار می‌گیرند. اگر شما هم قصد تحصیل در این دانشگاه‌ها را دارید، تا پایان همراه ما باشید. ما در این مقاله، برخی از دانشگاه های معروف فرانسه را معرفی خواهیم کرد.

راهنمای دریافت ویزای تحصیلی فرانسه را در اینجا مطالعه کنید.

دانشگاه های معروف فرانسه

دانشگاه علوم و ادبیات پاریس (PSL)

این دانشگاه که در مرکز شهر پاریس واقع شده است، یکی از بهترین دانشگاه‌های فرانسه به‌حساب می‌آید که دانشجویان زیادی برای تحصیل به آن مراجعه می‌کنند. این دانشگاه دارای 17 هزار دانشجو و 2900 محقق و پژوهشگر می‌باشد که از سراسر دنیا به آنجا آمده‌اند. شاید برای شما جالب باشد که بدانید در این دانشگاه، 28 برنده جایزه نوبل، 10 برنده جایزه فیلدز و ده‌ها برنده از سایر جشنواره‌ها وجود دارد. ازاین‌رو، می‌توانیم بفهمیم که این دانشگاه از نظر علمی در چه جایگاه بالایی قرار دارد.

برای اطلاع یافتن از بهترین دانشگاه‌های اروپا این مقاله را بخوانید.

دانشگاه های معروف فرانسه

دانشگاه پلی‌تکنیک فرانسه (Ecole Polythechnique)

یکی از دانشگاه‌های معروف فرانسه که محبوبیت بسیار زیادی دارد، دانشگاه پلی‌تکنیک می‌باشد. این دانشگاه، دوره‌های آکادمیک کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری را پوشش می‌دهد. در این دانشگاه، پنج دانشکده مهندسی معتبر ارائه می‌شوند که برنامه‌های تحقیقاتی، پژوهشی و آموزشی فراوانی را در خود جای می‌دهند. علاوه بر اساتید مجربی که در این دانشگاه وجود دارد، محیط بسیار وسیع دانشگاه پلی‌تکنیک به همراه تعداد دانشجوهای زیاد آن، این دانشگاه را منحصربه‌فرد و خاص کرده است.

اطلاعات کامل درباره دانشگاه میلان ایتالیا را در این مقاله مطالعه کنید.

دانشگاه های معروف فرانسه

دانشگاه سوربن، یکی از دانشگاه های معروف فرانسه

یکی دیگر از دانشگاه‌های معروف فرانسه که دانشجویان زیادی را به خود جذب می‌کند، دانشگاه سوربن می‌باشد. سوربن که یکی از دانشگاه‌های جدید فرانسه محسوب می‌شود، از ترکیب دو دانشگاه کوچک‌تر سوربون به همراه دانشگاه پیر و ماری کوری ایجاد شده است. دانشگاه سوربون به‌عنوان یکی از دانشگاه‌هایی شناخته می‌شود که در زمینه تحقیقاتی در جهان، رتبه بالایی دارد. این دانشگاه طیف وسیعی از رشته‌های هنر، علوم انسانی، علوم اجتماعی، علوم طبیعی، مهندسی و پزشکی را به دانشجویان سراسر جهان ارائه می‌دهد.

سوربن که یکی از دانشگاه‌های معروف فرانسه به شمار می‌رود، بهترین امکانات تحقیقاتی را در اختیار 53400 دانشجوی خود قرار داده است تا بتوانند پروژه‌های تحقیقاتی خود را به‌راحتی به انجام برسانند. لازم به ذکر است که حدود 10200 نفر از دانشجویان دانشگاه سوربن، به‌صورت بین‌المللی و 4400 نفر از آن‌ها هم در مقطع دکتری مشغول به تحصیل هستند.

دانشگاه های معروف فرانسه

دانشگاه سنترال سوپلک (Central Supelec)

یکی دیگر از دانشگاه‌های معروف فرانسه که رتبه علمی بسیار خوبی در جهان دارد، دانشگاه سنترال سوپلک می‌باشد. این دانشگاه که در تاریخ اول ژانویه سال 2015 تأسیس شد، یکی از معتبرترین و بهترین دانشگاه‌های کشور فرانسه محسوب می‌شود. شما با تحصیل در این دانشگاه، می‌توانید از آموزش عالی و انجام تحقیقات گسترده در آن بهره کافی را ببرید. لازم به ذکر است که این مؤسسه تحقیقاتی محبوب، مدرک مهندسی معتبر، کارشناسی ارشد و دکتری را به دانشجویان خود ارائه می‌دهد.

دانشگاه های معروف فرانسه

دانشگاه اکول نرمال سوپریور (Ecole Normale Superieure)

دانشگاه اکول نرمال سوپریور که رتبه 130 جهانی را کسب کرده است، یکی از دانشگاه‌های معروف فرانسه به شمار می‌رود که دانشجویان زیادی از سراسر دنیا برای تحصیل به آن مراجعه می‌کنند. این دانشگاه دولتی که محققان و نخبگان زیادی را برای انجام طرح‌های تحقیقاتی پرورش می‌دهد، یک مرکز آموزش عالی معتبر در فرانسه است. این دانشگاه که از مدرک لیسانس گرفته تا دکتری را به دانشجویان ارائه می‌دهد، دارای 500 استاد و پژوهشگر به همراه 30 آزمایشگاه تحقیقاتی می‌باشد.

دانشگاه اکول نرمال سوپریور در تمام زمینه‌های تحقیقاتی مثل شیمی، علوم انسانی و… فعالیت می‌کند. خوب است بدانید که دانشجویان از 78 کشور جهان، برای تحصیل در این دانشگاه به فرانسه می‌آیند. این دانشگاه که در سال 1793 تأسیس شده است، سال 2017 رتبه اول دانشگاه برتر کشور فرانسه را کسب کرد.

دانشگاه های معروف فرانسه

جمع‌بندی

دانشگاه‌های معروف فرانسه شامل موارد بسیار زیادی می‌شوند که ما در این مقاله، به برخی از مهم‌ترین و مشهورترین آنها اشاره کردیم. همچنین گفتیم که دانشگاه‌های فرانسه، از بهترین و باکیفیت‌ترین دانشگاه‌های چهان و اروپا هستند که دانشجویان زیادی برای تحصیل به آنها مراجعه می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.