مجله آلمان

محبوبترین فوتبالیست‌های آلمانی را بشناسید

فوتبالیست ها و اسطوره های ورزشی معروف آلمان

در این مقاله به فوتبالیست‌ها و اسطوره‌های ورزشی فوتبال کشور آلمان خواهیم پرداخت. آلمان کشوری است که در تمامی ادوار تاریخ تیم ملی فوتبال آن از قدرت بسیاری برخوردار بوده است. تیم ملی فوتبال آلمان تا به امروز ۴ بار موفق به کسب مقام قهرمانی در جام جهانی فوتبال شده است. آن‌ها طی ۱۳ بار حضور در جام ملت‌های اروپا موفق به کسب ۳ قهرمانی نیز شده‌اند. آلمان‌ها پس از کشور برزیل با ۵ قهرمانی در جام جهانی، بیشترین قهرمانی را در این رقابت‌ها دارند.

فرانس بکن باوئر

فرانس بکن باوئر یکی از فوتبالیست‌ها و اسطوره‌های ورزشی فوتبال آلمان محسوب می‌شود. مدافع وسطی که قابلیت بازی به‌عنوان هافبک را نیز داشت. بکن باوئر دو بار فوتبالیست سال اروپا شناخته شد و ۱۰۳ بازی ملی برای کشور آلمان غربی انجام داد. او موفق شد در ۳ جام جهانی و ۲ جام ملت‌های اروپا کشورش را همراهی کند. در سال ۱۹۷۴ او به‌عنوان کاپیتان، جام جهانی را بالای سر برد و در سال ۱۹۹۰ نیز به‌عنوان مربی، کشور آلمان را به قهرمانی در این رقابت‌ها رساند. او به همراه ماریو زاگالو و دیدیه دشام، تنها افرادی هستند که هم به‌عنوان بازیکن و هم به‌عنوان مربی فاتح این دوره از رقابت‌ها شده‌اند.

فوتبالیست ها و اسطوره های ورزشی معروف آلمان

گرد مولر

یکی دیگر از فوتبالیست‌ها و اسطوره‌های فوتبال آلمان گرد مولر می‌باشد. کمتر رکورد گلزنی را می‌بینیم که اسم گرد مولر در آن به چشم نیاید. گرد مولر افسانه‌ای پس از میروسلاو کلوزه، برترین گلزن تاریخ این کشور محسوب می شود، با این تفاوت که گرد مولر بازی‌های بسیار کمتری را نسبت به کلوزه انجام داده است. او با زدن ۵۶۶ گل، برترین گلزن تاریخ باشگاه بایرن‌ مونیخ می‌باشد و آمار تعداد گل در هر بازی او تقریباً دست‌نیافتنی است. او در جام جهانی ۱۹۷۰، موفق به زدن ۱۰ گل شد که ۶ تا از آن‌ها هت تریک جلوی پرو و بلغارستان بود. گرد مولر افسانه‌ای در سال ۲۰۲۱ در سن ۷۶ سالگی در خانه سالمندان از دنیا رفت.

فوتبالیست ها و اسطوره های ورزشی معروف آلمان

لوتار ماتئوس

وقتی بحث فوتبالیست‌ها و اسطوره‌های فوتبال آلمان مطرح باشد، نمی‌توان اسم لوتار ماتئوس را نیاورد. او بیشترین تعداد بازی برای کشور آلمان را دارد. ماتئوس ۱۵۰ بازی ملی برای این کشور انجام داده است. لوتار در سال ۱۹۸۰ قهرمان جام ملت‌های اروپا و در سال ۱۹۹۰ تحت هدایت فرانس بکن باوئر به قهرمانی جام جهانی رسید. او در دو جام جهانی پیاپی نیز به مقام نایب‌قهرمانی رسید. لوتار با روحیه رهبری قوی خود تیم را به قهرمانی در جام جهانی ۱۹۹۰ رساند و توانست ۴ گل در همان تورنمنت به ثمر برساند.

فوتبالیست ها و اسطوره های ورزشی معروف آلمان

کارل هاینز رومنیگه

به یکی دیگر از فوتبالیست‌ها و اسطوره‌های فوتبال آلمان یعنی رومنیگه می‌پردازیم. او در دوره‌ای پس از والتر، زیلر و مولر به دنیای فوتبال معرفی شد و نشان داد که خط حمله آلمان در همه زمان می‌تواند زهرآگین باشد. او هم‌اکنون ۶۶ سال دارد و در ۳ جام جهانی توانست ۹ گل به ثمر برساند که شامل یک هت تریک جلوی شیلی در سال ۱۹۸۲ نیز می‌شود. او پس از گرد مولر، برترین گلزن باشگاه بایرن‌مونیخ محسوب می‌شود. در سال ۱۹۷۴ او شغل خود را در بانک رها کرد تا به باشگاه بایرن‌مونیخ بپیوندد.

فوتبالیست ها و اسطوره های ورزشی معروف آلمان

میروسلاو کلوزه

در انتها به یکی دیگر از فوتبالیست‌ها و اسطوره‌های فوتبال آلمان می‌پردازیم. میروسلاو کلوزه در سال ۲۰۱۴، رکورد رونالدوی بزرگ را با زدن ۱۶ گل در رقابت‌های جام جهانی ارتقاء داد. او در حال حاضر برترین گلزن تاریخ کشور آلمان با ۷۱ گل زده می‌باشد. کمتر مهاجمی است که همچون کلوزه در داخل محوطه چنین آماری در گلزنی داشته باشد. او با آلمان در سال ۲۰۱۴، موفق به کسب عنوان قهرمانی در جام جهانی شد و در همان سال بود که رکورد رونالدو را با اختلاف یک گل جابجا شد. او در تمامی بازی‌هایی که برای آلمان گل زد، این کشور پیروز شد که آمار جالبی نیز می‌باشد.

جمع‌بندی

در این مقاله به فوتبالیست‌ها و اسطوره‌های فوتبال آلمان پرداختیم. البته تعداد آن‌ها بسیار بیشتر از این مقدار می‌باشد. بازیکنانی همچون فریتز والتر، سپ مایر، باستین شواین اشتایگر، اووه زیر و ماتیاس سامر همگی در این لیست قرار می‌گیرند و البته افرادی بیشتر از آن‌ها نیز هستند اما قطعاً به مقاله‌ای مفصل‌تر درباره آن‌ها نیاز است. نکته جالب دیگر نیز این می‌باشد که این کشور در تمامی ادوار، همیشه دارای یک دروازه بان بسیار عالی بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.