مجله ایتالیا

7 برند معروف ایتالیایی | برندهای معروف پوشاک ایتالیا در صنعت مد

برندهای معروف ایتالیا

عبارت “ساخت ایتالیا” سال‌به‌سال در بازار جهانی گسترش می‌یابد و برندهای معروف ایتالیایی توسط همه در جهان شناخته‌شده و مورد استقبال قرار می‌گیرند. کیفیت محصولات و فرآیندهای تولید همه محصولات برندهای ایتالیایی را منحصربه‌فرد و تکرار نشدنی می‌کند. در ایتالیا برندها و محصولات مختلفی وجود دارد که با مهارت‌های استادانه ساخته می‌شوند. به‌عنوان‌مثال لباس‌های ایتالیایی یکی از بهترین‌های جهان شناخته‌شده‌اند. همچنین چرم فلورانس شهرت جدی پیدا کرده و جنوب ایتالیا خانه تولید مدهای لوکس شده است. نام‌های بزرگی مانند گوچی، پرادا، فندی، ورساچه، میو میو، جورجیو آرمانی و والنتینو در میان برندهای معروف ایتالیا وجود دارد که در این مقاله تاریخچه و محصولات برخی از برندهای ایتالیایی معرفی‌شده است.

برندهای معروف ایتالیا

گوچی

برند ایتالیایی گوچی یک خانه مد لوکس است که در فلورانس ایتالیا واقع می‌باشد. گوچیو گوچی، مزون خود را در سال 1921 تأسیس کرد. او اولین فروشگاه خود را در Via Della Vigna Nuova شماره 7 در فلورانس افتتاح کرد. تحت هدایت آلدو گوچی، پسر گوچیو، برند گوچی به‌عنوان یکی از برندهای معروف ایتالیا شناخته شد و در همه‌جا مورد قدردانی قرار گرفت. به همین دلیل آن‌ها در لندن و در پالم بیچ در سال 1961 فروشگاه‌های جدیدی افتتاح کردند. سپس آن‌ها در اوایل 1970 کیفی برای بانوی اول جکی کندی طراحی و عرضه کردند که بلافاصله این کیف در سراسر جهان بسیار مشهور شد. به‌این‌ترتیب گوچی به برندی تبدیل شد که از آن در فیلم دولچه ویتا ایتالیا بسیار مورداستفاده قرار گرفت.

بعداً در سال 2011، به مناسبت 90 سالگی گوچی به‌عنوان یکی از برندهای معروف ایتالیا، “موزه گوچی” در داخل کاخ دلا مرکانزیا در فلورانس افتتاح شد. قبل از سال 2019، برند گوچی دارای 487 فروشگاه بود و به‌عنوان یکی از محبوب‌ترین برندها برای چندین فصل در حال اجرا است، به رکورد فروش رسیده و به یکی از پرسودترین مشاغل مد در جهان تبدیل‌شده است.

برندهای معروف ایتالیا

آکوا دی پارما

آکوا دی پارما (Acqua di Parma) یک شرکت ایتالیایی سبک زندگی و مد و یکی از برندهای معروف ایتالیا است که منحصراً در این کشور ساخته‌شده است. اولین عطر آن‌ها با نام کلونیا “Colonia” در سال 1916 در یک عطرسازی کوچک واقع در مرکز پارما ساخته شد. در سال 1930 این عطر در سراسر اروپا به موفقیت بزرگی دست‌یافت.

تنها در سال 1993، این برند به‌عنوان یکی از برندهای معروف ایتالیا به لطف لوکا دی مونتزمولو، دیگو دلا واله و پائولو بورگومانرو زندگی جدیدی پیدا کرد.

در سال 1998 اولین بوتیک این برند در میلان در Via del Gesù و سپس در پاریس، اسپانیا و میامی افتتاح شد. Acqua di Parma عطرهای لوکس، عطرهای خانگی، مجموعه‌های خاصی ایجاد می‌کند. هر محصول نشان‌دهنده رنگ‌های مدیترانه و ایتالیا است.

راهنمای دریافت ویزای شینگن ایتالیا را در اینجا مطالعه کنید.

برندهای معروف ایتالیا

دولچه و گابانا

خانه مد دولچه و گابانا در سال 1985 در میلان توسط استایلیست‌های دومنیکو دولچه و استفانو گابانا تأسیس شد. اولین مجموعه این دو طراح در سال 1985 در هفته مد میلان با مجموعه Real Women به نمایش درآمد و برند دولچه گابانا به‌عنوان یکی از برندهای معروف ایتالیا شناخته شد.

در سال 1987 آن‌ها یک سری ژاکت و لباس‌زیر و لباس برای دریا و بالاتر از همه لباس‌های شب برای یک بازار گران‌قیمت راه‌اندازی کردند. دولچه و گابانا برای مدونا، میسی الیوت، بیانسه، مری جی. بلیج و ویتنی هیوستون، کایلی مینوگ لباس طراحی می‌کردند.

5 برند معتبر و محبوب در اروپا را در اینجا بخوانید.

برندهای معروف ایتالیا

جورجیو آرمانی

با وجود انبوهی از انشعابات، جورجیو آرمانی اصلی یکی از  برندهای معروف ایتالیا است. برداشت زیبای جورجیو آرمانی از کارهای روزمره که به خاطر لباس‌های شیک و خیاطی‌های بی‌نظیر شهرت دارد، از زمان تأسیسش در اواسط دهه 1970 شاهد رشد تصاعدی آن بوده است. امروز، طرفداران مشتاقانه منتظر نمایش‌های مد دوسالانه هستند که این نشان را به‌عنوان نمایشی که با زنان واقعی در سرلوحه ذهن خود ساخته، تثبیت کرده است.

گرانترین و معروفترین برندهای جهان

برندهای معروف ایتالیا

والنتینو

والنتینو که در سال 1959 توسط والنتینو گاروانی تأسیس شد، به یکی از برندهای معروف ایتالیا در جهان تبدیل‌شده است. امروزه این برند پیرپائولو پیچیولی Pierpaolo Piccioli را به‌عنوان پیشرو در طراحی به‌حساب می‌آورد و به دلیل لباس‌های حجیم و رنگارنگ شناخته‌شده است. موفقیت تجاری قوی این برند باعث گسترش آن در سال‌های اخیر شده است. این برند جایگاه خود را به‌عنوان یکی از بزرگترین بازیگران لوکس در فضای مد تضمین می‌کند.

برندهای معروف ایتالیا

ورساچه

ورساچه، یک شرکت پوشاک و خانه مد در ایتالیاست که در سال 1978 توسط جیوانی ورساچه تاسیس شد. امروزه برند ورساچه، یکی از بزرگترین و مشهورترین خانه‌های مد جهان به حساب می‌آید. پس از مرگ جیوانی، خواهر او دوناتلا هدایت این برند را برعهده گرفت.

versace

فندی

فندی، یک شرکت ایتالیایی در حوزه تولید و طراحی لباس و کالاهای لوکس است. این شرکت در سال 1925 توسط ادله و ادواردو فندی تاسیس شده است. یکی از مشهورترین محصولات شرکت فندی، کیف‌های دستی باگتی آن می‌باشد.

در حال حاضر شرکت فرانسوی ال و ام هاش مالک برند فندی محسوب می‌شود.

fendi

جمع‌بندی

ایتالیا نماد سبک و یکی از کشورهای پیشرو در زمینه مد در جهان است. برندهای معروف ایتالیا با طراحی‌های بی‌انتها یا مجلل خود، نسل‌ها را مجذوب خودکرده‌اند. بااین‌حال، برخی از برندها به‌سادگی محبوب‌تر از دیگران هستند. اهمیت ایتالیا در تاریخ مد قابل اغراق نیست. بااین‌حال، دامنه وسیع برندهای لوکس ایتالیایی، همراه با فولکلور پیرامون بسیاری از برجسته‌ترین بازیگران آن، فرهنگی را ایجاد کرده است که گاهی درک آن از بیرون دشوار است.

مطالب مرتبط

یک فکر در مورد “7 برند معروف ایتالیایی | برندهای معروف پوشاک ایتالیا در صنعت مد

  1. ماهور طاهری گفت:

    همیشه بهترین برندهای پوشاک برای ایتالیا بوده

  2. اسماعیل صبوری گفت:

    کار ایتالیا تو بحث پوشاک و مد همیشه بی نظیر بوده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.