مجله اسپانیا

اسطوره‌های فوتبال اسپانیا

اسطوره‌های فوتبال اسپانیا

در این مقاله اشاره‌ای به اسطوره ها و فوتبالیست های معروف اسپانیایی خواهیم داشت. اسپانیا کشوری است که ازلحاظ داشتن استعدادهای فوتبالی نسبتاً غنی است. در تمامی ادوار تاریخی اسپانیا مدعی کسب جام‌های متعدد بوده است. اما اکثر افتخاراتی که تابه‌حال این کشور کسب کرده به لطف بازیکنان بزرگی بوده که این کشور درون خود پرورش داده است. در این مقاله سعی می‌کنیم چند تا از اسطوره‌ها و فوتبالیست‌های معروف اسپانیایی را معرفی کنیم.

آندرس اینیستا

در مورد آندرس اینیستا حرفی برای گفتن باقی نمی‌ماند. علاقه‌مندان به فوتبال می‌دانند که تنها قهرمانی اسپانیا در جام جهانی به لطف گل آندرس اینیستا در دقیقه ۱۱۶ وقت‌های اضافی در بازی فینال مقابل هلند بود. اینیستا یکی از اسطوره ها و فوتبالیست‌های معروف اسپانیایی می‌باشد که ۱۶ سال در پست هافبک برای باشگاه بارسلونا توپ زد. او هم‌اکنون در سن ۳۷ سالگی در باشگاه ویسل کوبه در کشور ژاپن بازی می‌کند.

اسطوره ها و فوتبالیست های معروف اسپانیایی

ایکر کاسیاس

ایکر کاسیاس به همراه آنتونی زوبیزارتا و ریکاردو زامورا جزء اسطوره‌ها و فوتبالیست‌های معروف اسپانیایی هستند که در پست دروازه‌بان بازی می‌کردند. ایکر کاسیاس سابقه کاپیتانی هم در تیم ملی اسپانیا و هم در باشگاه رئال مادرید را داشته است. او موفق به کسب جام جهانی، جام ملت‌های اروپا، قهرمانی در لالیگا و لیگ قهرمانان اروپا و بسیاری دیگر از عناوین فردی شده است. دستاورد بزرگ او قهرمانی در جام جهانی بود که تنها با دریافت ۲ گل توانست اسپانیا را به این جام برساند.

اسطوره ها و فوتبالیست های معروف اسپانیایی

ژاوی هرناندز

به گفته برخی مفسرین ژاوی بهترین بازیکن اسپانیایی تا به امروز می‌باشد. ژاوی نه گل بسیاری به ثمر می‌رساند و نه توانایی فیزیکی و سرعتی بالایی داشت. چیزی که ژاوی را از دیگر بازیکنان متمایز می‌کرد بازی استادانه او بود. در تاریخ جام جهانی هیچ بازیکنی به‌اندازه ژاوی پاس سالم نداشته است که البته همین سبک بازی را در تیم باشگاهی‌اش بارسلونا نیز می‌توانستیم ببینیم. او به همراه اینیستا دو تا از اسطوره‌ها و فوتبالیست‌های معروف اسپانیایی هستند که با خلق موقعیت برای مسی و ویا، بارسلونا را به پیروزی‌های متعددی رساندند. ژاوی هم‌اکنون مربی بارسلونا می‌باشد.

کارلس پویول

طبیعتاً یکی از ترسناک‌ترین و محکم‌ترین سدهای دفاعی در تاریخ فوتبال اسپانیا و دنیا کارلس پویول است که از اسطوره‌ها و فوتبالیست‌های معروف اسپانیایی بود که پس از آویزان کردن کفش‌هایش دل بسیاری از هواداران فوتبال و بارسلونا شکست. او از سال ۱۹۹۹ در بارسلونا فوتبال را به‌طور حرفه‌ای آغاز کرد. در تیم ملی اسپانیا زوج دفاعی پویول با پیکه و یا پویول با راموس از سنگین‌ترین موانع دفاعی بود که هر کشوری را به چالش می‌کشید.

اسطوره ها و فوتبالیست های معروف اسپانیایی

داوید ویا

داوید ویا یکی از بهترین مهاجمان گل زن تاریخ می‌باشد. این ماشین گلزنی برای اسپانیا در ۸۰ بازی، ۵۰ گل به ثمر رساند و تا به امروز بهترین گلزن تیم ملی اسپانیا می‌باشد. جدا از موفقیت‌های این بازیکن در سطح باشگاهی، عملکرد ویا به‌تنهایی در جام جهانی ۲۰۱۰ کافی بود تا همه از او به‌عنوان بازیکنی بزرگ یاد کنند. اسپانیا تا رسیدن به فینال فقط ۸ گل به ثمر رساند که سهم ویا از این ۸ گل، ۵ گل بود؛ یعنی بیش از ۵۰ درصد کل گل‌های تیم. او یکی از اسطوره‌ها و فوتبالیست‌های معروف اسپانیایی است که عملکردی به‌یادماندنی در باشگاه‌های بارسلونا و والنسیا از خود به‌جای گذاشت.

اسطوره ها و فوتبالیست های معروف اسپانیایی

سرخیو راموس

سرخیو راموس نیز یکی دیگر از اسطوره‌ها و فوتبالیست‌های معروف اسپانیایی می‌باشد که در پست دفاع وسط بازی می‌کند. راموس یکی از گلزن‌ترین مدافعان نیز هست. گل‌های مهم دقایق پایانی او در پیراهن رئال مادرید هرگز از یاد طرفداران این تیم پاک نخواهد شد. مثل گل دقیقه ۹۴ او در فینال لیگ قهرمانان اروپا سال ۲۰۱۴ که باعث شد بازی به‌تساوی کشیده شده و به دقایق اضافی برود. این دقیقه گلزنی در حال حاضر به راموس تایم معروف است. سرخیو راموس در حال حاضر بازیکن باشگاه پاریسن ژرمن می‌باشد.

اسطوره ها و فوتبالیست های معروف اسپانیایی

جمع‌بندی

طبیعتاً تعداد اسطوره‌ها و فوتبالیست‌های اسپانیایی به‌قدری زیاد هست که در این مقاله جا نگیرد. بازیکنانی همچون رائول، فابرگاس، فرناندو هیرو، امیلیو بوتراگوئنیو، آنتونی زوبیزارتا، کاماچو، دی استفانو و … همگی در این لیست قرار دارند که قطعاً پرداختن به آن‌ها مقالات بسیاری لازم دارد. کشور اسپانیا فعلاً در رنک ۷ جهانی فوتبال قرار دارد.

اسطوره ها و فوتبالیست های معروف اسپانیایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.