مجله ترکیه

جشنواره‌های معروف ترکیه| داستان جالب پشت پرده این جشنواره‌ها

جشنواره های معروف ترکیه

جشنواره‌های معروف ترکیه چیزی فراتر از یک فرهنگ معمولی را نشان می‌دهند. این جشنواره‌ها، یک تمدن جذاب و چشم‌انداز خیره‌کننده را به جهانیان عرضه می‌کنند. بسیاری از افراد، برای دیدن این جشنواره‌ها به ترکیه می‌آیند. به‌جز برخی جشنواره‌های محلی که تقریباً در همه‌جای کشور برگزار می‌شود، جشنواره‌های بین‌المللی بسیاری هم در ترکیه وجود دارد. در این مقاله، ما به بررسی برخی از جشنواره‌های معروف ترکیه می‌پردازیم. با ما همراه باشید. این مقاله برای تمام مسافران تور ترکیه و سایر علاقه‌مندان تهیه شده است.

جشنواره هیدیرلز

جشنواره هیدیرلز یکی از جشنواره‌های معروف ترکیه است که مردم فرارسیدن بهار و همچنین بیداری طبیعت را جشن می‌گیرند. تاریخ این جشن، 6 مه( اردیبهشت ماه) هرسال می‌باشد. در این مراسم، مردم از روی آتش می‌پرند و اعتقاد دارند که با این کار، بیماری‌ها را درمان و از چشم بد دوری می‌کنند. افرادی که آرزوی ثروت دارند، کاسه غذا، شیرینی و کیف پول خود را بیرون رها کرده و می‌روند. در این جشن، درخت آرزو هم وجود دارد و اعتقاد بر این است که هرکسی در روز هیدیرلز آرزویی کند، برآورده خواهد شد. لیست خوراکی و غذاهای معروف ترکیه را مشاهده نمایید.

جشنواره های معروف ترکیهجشنواره مولانا در ترکیه

جشنواره مولانا، یکی دیگر از جشنواره‌های معروف ترکیه است که سالروز مولانا را جشن می‌گیرند. این جشنواره محبوب که در قونیه برگزار می‌شود، بر اساس تقویم قمری می‌باشد و سال به سال باهم تفاوت دارد. با این حال، این رویداد تقریباً در نوامبر یا دسامبر است. در این جشن، صوفی‌های مسلمان، با اجرای موسیقی سنتی، یک رقص هماهنگ اجرا می‌نمایند که تماشاگران را شیفته خود می‌کند. مردم اعتقاد دارند که با این رقص، پیام‌های الهی را دریافت خواهند کرد. بهترین زمان سفر به ترکیه | بررسی فصل‌ها برای خرید تور ترکیه

جشنواره مسابقات کشتی روغنی

جشنواره مسابقات کشتی روغنی، یکی از محبوب‌‎ترین جشنواره‌های معروف ترکیه محسوب می‌شود که 600 سال در شهر ادرنه ترکیه قدمت دارد. شرکت در این جشن، برای مردان از هر فرهنگ، منطقه و سنی، بدون تفاوت بین دین، زبان و نژاد آزاد است. این جشنواره در ماه ژوئن هرسال برگزار می‌شود. افراد پهلوان در این جشنواره شرکت می‌کنند و کمربند طلایی به‌ صورت موکب در شهر حمل می‌شود. سپس در مسجد سلیمیه نماز می‌خوانند. 

کتابخانه سلسوس | کتابخانه باستانی در ترکیه

جشنواره کشتی شترها

جشن کشتی شترها، از جشنواره‌های معروف ترکیه است که محبوبیت زیادی بین مردم دارد. نبرد گاوها در اسپانیا، نبرد خروس‌ها در هند و سپس کشتی شتر در ترکیه از جذابیت بالایی برخوردار می‌باشد. این جشن معمولاً در ماه مارس( اسفند ماه) برگزار می‌شود. منشأ این جشنواره، از اقوام کوچ‌نشینی که برای امرار معاش به شترها وابسته بودند، شروع شد. افراد محلی، نوع خاصی از شترهای نر (شترهای تولو) را مخصوص کشتی پرورش می‌دهند.

جشنواره های معروف ترکیهجشنواره جهانی ازمیر

شهر ازمیر به‌دلیل میزبانی از قدیمی‌ترین جشنواره‌های معروف ترکیه شهرت دارد. در این جشنواره، رویدادهای اجتماعی و موسیقی، همزمان با نمایشگاه تجاری برگزار می‌شود. در ابتدا این رویداد، به‌خاطر جلب‌توجه مردم به این نمایشگاه ایجاد شده بود. اما با گذشت زمان، جشنواره به‌خودی‌خود مستقل شد. این جشنواره، یکی از محبوب‌ترین جشنواره های معروف ترکیه در سال 2021 شناخته شده است.

جشنواره رقص محلی

این جشنواره‌های رقص محلی که یکی از جشنواره‌های معروف ترکیه است، فرصتی را برای دیدن بهترین گروه‌های رقص ترکیه با لباس‌های محلی ارائه می‌دهد. این جشنواره، یکی از جذاب‌ترین جشنواره‌های معروف ترکیه است که بازدیدکنندگان زیادی از آن دیدن می‌کنند.

جشنواره کاپادوکس

جشنواره کاپادوکس، یکی دیگر از جشنواره‌های معروف ترکیه است که در بین مردم بسیار محبوب است. این جشنواره، از سال 2015 در شهر زیبای کاپادوکیه برگزار می‌شود. در این مراسم، شما ترکیبی از موسیقی و هنر معاصر را مشاهده می‌کنید. علاوه بر این، جشنواره کاپادوکس به‌دلیل بالن‌های آن است. همه مردم در این جشن، بالن‌های خود را به هوا می‌فرستند که تصویر بسیار زیبایی را به نمایش می‌گذارند.

جشنواره های معروف ترکیهجشنواره روز جمهوری

یکی دیگر از جشنواره‌های معروف ترکیه که جنبه ملی هم دارند، جشنواره روز جمهوری است. آتاتورک هم این روز را مهم‌ترین تعطیلات کشور اعلام کرد که هرساله، روز 29 اکتبر برگزار می‌شود. مردم در این روز، به راهپیمایی می‌روند و آتش‌بازی می‌کنند.

جمع‌بندی

جشنواره‌های معروف ترکیه بسیار بیشتر از جشن‌های ذکرشده در این مقاله بود. این مراسمات، بخشی از زندگی پرجنب ‎وجوش افراد ترک است. جشن‌های زیادی از تاریخی گرفته تا سنتی، در این کشور وجود دارد. ما در این مقاله سعی کردیم برخی از مهم‌ترین جشنواره‌های معروف ترکیه را برای شما عزیزان بازگو کنیم. اگر قصد سفر به ترکیه را دارید، در زمان یکی از این جشنواره‌ها به این کشور آمده و از آن‌ها لذت ببرید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.