ژیوارنامه

شهر ممنوعه چین | درون این جاذبه مهم چه می‌گذرد؟

شهر ممنوعه چین

شهر ممنوعه، کاخ امپراتورهای چین در زمان سلسله‌های مینگ و چینگ است که در قلب پکن، پایتخت چین واقع‌شده و بزرگ‌ترین کاخ باستانی جهان است. در دوران باستان گفته می‌شد که امپراتور پسر بهشت بوده و از این رو قدرت برتر بهشت به او اعطاشده است.

محل اقامت امپراتورها که به شمال منتهی می‌شود، به‌عنوان جلوه‌ای زمینی از کاخ بنفش آسمانی ساخته‌شده است تا خانه امپراتور آسمانی باشد.

در واقع یک مکان الهی در نظر گرفته می‌شد که مطمئناً برای مردم عادی ممنوع بود و به همین دلیل است که چنین نام‌گذاری شده است؛ در اصل “شهر ممنوعه بنفش” نامیده می‌شد اما اکنون در چین آن را “کاخ سابق” نیز می‌نامند.

ساخت شهر ممنوعه چین

شهر ممنوعه به دستور “یونگل” امپراتور قدرتمند سلسله مینگ بین سال‌های 1406 تا 1420 ساخته‌شده است. بیش از یک میلیون نفر در ساخت کاخ کار می‌کردند.

بهترین مواد از سراسر چین از جمله آجرهای “طلایی” ساخته‌شده به‌خصوص، الوار درختان کمیاب و بلوک‌های سنگ مرمر آورده شده است. هنگامی که کاخ به پایان رسید، امپراتور یونگل پایتخت امپراتوری را به شهر پکن منتقل کرد.

عجایب هفت‌گانه جهان را بشناسید.

شهر ممنوعه چین

وسعت شهر ممنوعه چین

مساحت کل آن 178 هکتار بوده که شامل 90 کاخ با محوطه، 980 ساختمان و حداقل 8700 اتاق است که کل فضای کف بیش از 1.6 میلیون فوت مربع می‌باشد. امپراتور لشکری ​​از نوکران داشت تا از کاخ خود و همه مردمی که در آن زندگی می‌کنند مراقبت کنند.

همچنین این مقر حکومتی به عنوان قلعه‌ای برای محافظت از شاهنشاه و خانواده‌اش عمل می‌کرد که توسط دیواری به ارتفاع 26 فوت و خندقی با عرض 170 فوت احاطه‌شده بود.

هر گوشه قصر دارای یک برج نگهبانی بلند است که نگهبانان در آن مراقب دشمنان و آدمکش‌ها بودند. هر طرف کاخ دارای یک دروازه است و دروازه اصلی آن دروازه “مریدین” به سمت جنوب است.

ماجراهای جالب درباره میدان های معروف جهان را بخوانید.

شهر ممنوعه چین

چیدمان شهر ممنوعه چین

طرح شهر ممنوعه چین از بسیاری از قوانین طراحی باستانی چینی پیروی می‌کند. ساختمان‌های اصلی همه در یک خط مستقیم از شمال به جنوب قرار داشتند. کاخ دو قسمت اصلی دارد: بارگاه بیرونی و بارگاه داخلی.

بارگاه بیرونی: قسمت جنوبی کاخ را بارگاه بیرونی می‌نامند. در اینجا بود که شاهنشاهان مراسم رسمی را برگزار می‌کردند. سه ساختمان اصلی در این قسمت وجود دارد از جمله تالار حفظ هماهنگی، تالار هماهنگی مرکزی و تالار هماهنگی عالی (بزرگ‌ترین) که در این ساختمان امپراتورها در زمان سلسله مینگ دادگاه برگزار می‌کردند.

بارگاه داخلی: در شمال قرار دارد، جایی که امپراتور و خانواده‌اش در آن زندگی می‌کردند. خود شاهنشاه در ساختمانی به نام کاخ خلوص آسمانی می‌خوابید و شهبانو در ساختمانی به نام کاخ آرامش زمینی زندگی می‌کرد.

با قوانین عجیب و غریب در اروپا آشنا شوید.

مرمت و وضعیت میراث جهانی یونسکو (1949–اکنون)

پس از تأسیس جمهوری خلق چین در سال 1949، موزه کاخ در مقیاس وسیع بازسازی شد. در سال 1987 به عنوان میراث جهانی یونسکو نامگذاری شد .

اکنون یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌های گردشگری پکن، چین یا حتی جهان است.

شهر ممنوعه چین

دسترسی به شهر ممنوعه چین

ورود فقط از طریق دروازه مریدین، ​​دروازه جنوبی موزه، مجاز است.

مترو: از خط 1 مترو استفاده کنید، در ایستگاه شرقی تیان‌آن‌من (خروجی B) یا ایستگاه غربی تیان‌آن‌من (خروجی B) پیاده شوید، 500 متر تا برج تیان‌آن‌من را پیاده بروید و سپس به سمت شمال حرکت کنید و به دروازه مریدین بروید.

اتوبوس: دو روش وجود دارد:

  • از خط 1، 2، 52، 59، 82، 120، خط 1 یا 2 اتوبوس گردشگری سوار اتوبوس شوید و در ایستگاه شرقی تیان‌آن‌من پیاده شوید.
  • از خط 1، 5، 52، اتوبوس گردشگری خط 1 یا 2 سوار اتوبوس شوید و در ایستگاه غربی تیان‌آن‌من پیاده شوید.
شهر ممنوعه چین

بازدید شهر ممنوعه چین

شهر ممنوعه آن‌قدر بزرگ است که می‌توانید تمام روز را برای گشت‌وگذار در آن بگذرانید. با این حال، بیشتر مردم وقت کافی برای لذت بردن از زیبایی آن ندارند، از این‌رو انتخاب یک مسیر بازدید کلاسیک و همچنین صرفه‌جویی در وقت بسیار مهم است.

بازدید از محور مرکزی شهر ممنوعه بهترین مسیر است که فقط حدود 2 ساعت طول خواهد کشید. علاوه بر این‌که از معماری باشکوه کاخ لذت می‌برید، برای بازدید از یکی از نمایشگاه‌های حاضر در محور مرکزی نیز فرصت خواهید داشت.

این مسیر از دروازه مریدین شروع می‌شود، ​​به‌نوبت از بارگاه بیرونی، بارگاه داخلی و باغ شاهنشاهی بازدید کنید و سرانجام از دروازه قدرت الهی خارج می‌شوید.

مکان: مرکز پکن، شمال میدان تیان‌آن‌من

زمان موردنیاز: حداقل 2-3 ساعت

ساعت بازدید: 8:30 صبح تا 5 یا 5:30 بعدازظهر در دوران غیر پیک (دوشنبه‌ها تعطیل است)

هزینه ورودی: 60 یوان در ماه‌های آوریل – اکتبر و 40 یوان در ماه‌های نوامبر – مارس

این شهر به‌عنوان یک اثر تاریخی عظیم دارای ویژگی‌های برجسته بسیاری است که بازدید از آن می‌تواند شما را با فرهنگ چین باستان، سبک زندگی و توانمندی‌های معماری آن‌ها آشنا کند و به‌عنوان بزرگ‌ترین کاخ باستانی جهان بازدید از آن به‌شدت پیشنهاد می‌شود.

شهر ممنوعه چین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.