فرانسه واقع در اروپای غربی و دومین کشور بزرگ اروپا می‌باشد که دارای فرهنگی اصیل است. زبان اصلی این کشور فرانسوی بوده و دارای فرهنگی اصیل است. افراد زیادی به دلایل گوناگونی  تصمیم به مهاجرت به فرانسه می‌گیرند، اما ادامه‌ی تحصیل در دانشگاه‌های معتبر قطعاً یکی از انگیزه‌های مهم افراد برای زندگی در فرانسه است.

فرانسه هر ساله‌ بخش زیادی از بودجه‌ی دولتی را صرف آموزش و پرورش این کشور می‌کند. کیفیت آموزش در مدارس، دانشگاه‌ها و کالج‌ها به دقت بررسی می‌شود و همین موضوع باعث  شده فرانسه از نظر سطح آموزشی فرانسه در موقعیت مناسبی باشد.

نظام آموزشی فرانسه چگونه است؟

نظام آموزشی فرانسه شامل دوره‌های از پیش دبستانی تا کنکور می‌باشد.

فرانسه دارای دانش آموزان و دانشجویان بین المللی بسیاری می‌باشد. فرانسه دومین مقصد برای تحصیل دانشجویان بین‌المللی است. برای علاقه مندان به تحصیل در فرانسه این نکته قابل توجه هست که تحصیل در مدارس و دانشگاه‌های این کشور به دو زبان انگلیسی و فرانسه امکانپذیر می‌باشد.

مزیت‌های ویزای تحصیلی فرانسه کدامند؟

یکی از مهم‌ترین نکات که در هنگام تحصیل در فرانسه باید به آن توجه کرد هزینه‌های زندگی دانشجویی است.

اما یک مزیت مهم ویزای تحصیلی فرانسه برای دانشجویان اجازه کار است. دانشجویان می‌توانند در طی دوران تحصیل خود به مدت 20 ساعت در هفته کار کنند و بخشی از هزینه‌های تحصیل خود را از این طریق تامین کنند. ولی باز هم تحصیل در فرانسه در هر صورت نیاز به یک منبع مالی در کشور خود دارد.

مدرک زبان مورد نیاز برای ویزای تحصیلی فرانسه

برای تحصیل در فرانسه به زبان فرانسوی باید سطح زبان B2 باشد البته در بعضی مواقع با سطح زبان B1 هم امکان دریافت پذیرش وجود دارد و روش دیگر برای اخذ ویزای تحصیلی شرکت در دوره‌های زبان فرانسوی هست. دوره‌هایی هم به زبان انگلیسی هست که شامل شهریه تحصیلی می‌شود. ولی اگه علاقه مند به اخذ ویزای تحصیلی به صورت رایگان هستید بهتر است برای یادگیری زبان فرانسه اقدام کنید.

ویزای تحصیلی فرانسه در مقطع کارشناسی

تحصیل در مقطع کارشناسی در فرانسه 4 ساله بوده و برای این مقطع حتماً فرد باید دارای دیپلم تحصیلی معتبر باشد . حداقل نمره زبان مورد نیاز برای تحصیل در مقطع کارشناسی در فرانسه آیلتس 6 می‌باشد و در این دوره روش تحصیل به روش تحقیقاتی می‌باشد و دانشجو این امکان را دارد که 20 ساعت در هفته را کار کند.

ویزای تحصیلی فرانسه در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد  در فرانسه شامل  یک  دوره  ۲ الی ۳ ساله بوده و حتماً دانشجو باید دارای مدرک  تحصیلی لیسانس معتبر به همراه نامه پذیرش در مقطع فوق لیسانس باشد.

حداقل نمره زبان در این دوره آیلتس ۶ تا ۶.۵ هست و این امکان را برای دانشجو دارد که 20 ساعت در هفته را کار کند.

ویزای تحصیلی فرانسه در مقطع دکتری

تحصیل  در فرانسه از 3 تا 5 سال بوده  و به صورت تحقیقاتی می‌باشد. تحصیل در مقطع دکتری در فرانسه نیازمند داشتن مدرک کارشناسی ارشد معتبر و یک رزومه عالی تحقیقاتی بوده و عموماً به صورت بورسیه می‌باشد. دانشجو برای گذراندن این مقطع باید اقدام به مکاتبه و پذیرش دانشگاه موردنظر کرده و با داشتن یک پشتیبان مالی اقدام به تحصیل نماید و دانشجو در این دوره همراه با کار تحقیقاتی می‌تواند حقوق دریافت کند.

برای ویزای تحصیلی فرانسه از کجا باید اقدام کنیم؟

ارائه خدمات ویزای تحصیلی کشورهای اروپایی در مجموعه خدمات ژیوار قرار دارد، برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ویزای تحصیلی لطفاً با آژانس در ارتباط باشید.