مجله فرانسه

میدان گاریبالدی در نیس فرانسه| لذت قدم زدن در شهر نیس

میدان گاریبالدی در نیس فرانسه

میدان گاریبالدی در نیس یکی از مکان‌های بزرگ شهر است. از اینجا می‌توانید به مکان‌های جالبی بروید و یا از رستوران‌ها و کافه‌های زیادی که در گوشه و کنار این میدان قرار دارند استفاده کنید.

بودن در نیس و ندیدن میدان گاریبالدی سخت است. بعد از ماسنا، دومین میدان مهم شهری در شهر است. به راحتی می‌توانید از بندر قدیمی نیس یا شهرک قدیمی نیس به آنجا بروید. موزه هنرهای معاصر وامروزی نیز در کنار میدان قرار دارد.اگر قصد شرکت در تور فرانسه را دارید قدم زدن در خیابان‌های این شهر را از دست ندهید! راهنمای دریافت ویزای شینگن فرانسه

میدان گاریبالدی، قطعه کوچکی از ایتالیا در نیس

میدان گاریبالدی در سال ۱۷۷۳ ساخته شد و امروزه قدیمی‌ترین میدان در نیس است. این مکان به عنوان مکانی برای خوش‌آمد شاه ساردنی، ویکتور آمادئوس سوم از تورین به وجود آمد. از این رو نام اصلی میدان پیاتزا است. در آن زمان، نیس متعلق به ایتالیا بود، و میدان گاریبالدی هنوز بیشتر ایتالیایی‌ست تا فرانسوی!تورهای ترکیبی ایتالیا و فرانسه را از آژانس ژیوار بخواهید.

میدان گاریبالدی در نیس فرانسه

قدم زدن در خیابان های نیس

در حال حاضر این میدان یک محل ملاقات و یکی از نکات اجباری در گردش در منطقه نیس می‌باشد. شما می‌توانید آنجا در زیر سایه درختان یا زیر طاق‌های آن بخورید و قهوه بنوشید. همچنین شایان‌ذکر است که بنای یادبود جوزپه گاریبالدی با چشمه های اطراف آن احاطه شده‌است و سرانجام می‌توانید از کلیسای کوچک پشت آن (Chapelle du Saint-Sépulcre) دیدن کنید ، که در پایان قرن 18 ساخته شده است. میدان عمدتا با خط تراموا و یک خط ترافیک از وسط عبور می کند. مجسمه بزرگی از گاریبالدی در مرکز و تعدادی درختان بالغ وجود دارد.

Café de Turin ، یکی از قدیمی ترین و بهترین رستوران های غذاهای دریایی نیس می‌باشد حتما آنرا امتحان کنید!

بسیاری از رستوران ها تا دیروقت باز هستند و خوشحال می‌شوند که بدون سفارش غذا بنشینید و از نوشیدنی لذت ببرید. غالباً نوازندگان خیابانی امیدوارند از گردشگران چند یورو سود ببرند و اگر رویداد ورزشی بزرگی در بسیاری از کافه ها برگزار شود ، نمایشگرهای بزرگی در خارج خواهند داشت.راهنمای دریافت ویزای شینگن ایتالیا

میدان گاریبالدی در نیس فرانسه

وقتی به خانه‌های اجاره‌ای بازسازی‌شده که در یک ردیف تمیز در مجاورت میدان قرار دارند نگاه می‌کنید، این تصور را به دست می‌آورید که ” چیزی اینجا نیست.” در طول چندمین بازدید از این مکان، متوجه می‌شوید که همه تزئینات روی ساختمان‌ها – به جز کرکره‌ها – روی آن‌ها نقاشی کشیده شده‌است و اصلا واقعی نیستند! تکنیک نقاشی توهم‌گرا (illusionist) در اینجا مورد استفاده قرار گرفته‌است که باعث می‌شود که ستون‌ها زیر پنجره و تزئینات اطراف آن‌ها واقعی به نظر برسند. میدان گاریبالدی نمونه نادری از کاربرد این اثر در فضای عمومی اروپا است.

میدان گاریبالدی در نیس فرانسه

جوزپه گاریبالدی کیست؟

جوزپه گاریبالدی ، که به نام این میدان مهم در نیس مفتخر شد، یک ایتالیایی زاده در نیس در سال ۱۸۰۷ بود. در این روز، او یک قهرمان ملی در ایتالیا است، زیرا به او گفته می‌شود که دولت به تجدید حیات خود مدیون است که در سال ۱۸۵۹ و امروز به عنوان “Risorgimento” شناخته شد. گاریبالدی یک ملوان حرفه‌ای بود، دشمن پاپی، و استاد بزرگ ماسونی(وابسته به فراماسون). از همه مهم‌تر، هنگام نبرد در سیسیل و روم مشهور شد.

میدان گاریبالدی در نیس فرانسه

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.