ژیوارنامه

دروازه جهنم کنیا | جاذبه‌های گردشگری کنیا

دروازه جهنم کنیا منطقه‌ای از پدیده‌های زمین شناسی است و کوه‌های آتشفشانی و چشمه‌های آبگرم بسیاری را در خود جای داده‌است‌. این جاذبه زیستگاه حیوانات گوناگون است که قبایل ماسایی با آداب و رسوم خاص خود در کنارشان زندگی می‌کنند. جهت آشنایی بیشتر با جاذبه توریستی با ما همراه شوید. احتمالا جاذبه‌های گردشگری ماسایی مارا برای شما جالب باشد.

دروازه جهنم کنیا کجاست؟

دروازه جهنم کنیا در قسمت جنوبی کنیا و در شمال غربی نایروبی با مساحت حدودا ۴۰ کیلومتر مربع قرار گرفته است این مکان با دریاچه ناکو در پارک ملی همجوار است. همچین وجود صخره‌های رنگارنگ منظره‌ای خارق‌العاده در این منطقه خلق کرده است. برای شرکت در تور کنیا با آژانس ژیوار تماس بگیرید.

دروازه جهنم کنیا از نایروبی ۹۰ کیلومتر فاصله دارد که با استفاده از جاده‌ی آسفالت به آسانی به این جاذبه رسید. این دروازه با ارتفاع ۱۹۰۰ متر از سطح دریا از جمله شگفت انگیزترین جاذبه‌های کنیا شناخته می‌شود.

دروازه جهنم کنیا

عجایب این دروازه 

دو صخره با نام برج فیشر و برج مرکزی در این مکان قرار دارد. صخره فیشر با ارتفاع ۲۵ متر در شرق این جاذبه است و به افتخار گوستا فیشر آلمانی نامگذاری شد. همچنین دو آتشفشان خاموش با نام‌های اولکاریا و هوبلی قرار گرفته است.

چشمه‌های آب گرم با دمای بالا از جذابیت‌های این منطقه محسوب می‌شود. آب چشمه‌های این منطقه به حدی داغ است که می تواند پوست افراد را بسوزاند. زیبایی‌های بصری دروازه جهنم سبب شده است تا منظومه‌ای الهام بخش برای ساخت صحنه‌های فیلم شیر شاه  وبسیاری از فیلم‌ها باشد.

غارهای ابسدین در این دروازه وجود دارد که می‌توان سنگ‌های شیشه‌ای ابسدینی سبز رنگ با حباب‌های طلایی را پیدا کنید که با نام درخشش رنگین کمانی نیز شناخته می‌شود. علاوه بر این سنگ‌هایی با سطوح صاف با نام اشک آپاچی را نیز می‌توان یافت.

دروازه جهنم کنیا

بومیان دروازه جهنم کنیا 

ساکنان دروازه جهنم کنیا بومیان ماسایی هستند که دارای فرهنگ و آداب و رسوم منحصر به فردی‌اند. این قبایل به شدت از وجود گردشگران استقبال می‌کنند چراکه می‌خواهند گردشگران در سراسر جهان با آن‌ها آشنا شوند. شما در گشت‌های خود می‌توانید با این قبایل بیشتر تعامل کنید.

دروازه جهنم کنیا

حیواناتی که در دروازه جهنم زندگی می‌کنند

در این مکان حیوانات محصور نیستند و گونه‌های متنوعی در این منطقه زندگی می‌کنند که گاهی از جمله گونه‌های کمیاب هستند و شما می‌توانید از نزدیک آنها را ببیند. بیش از۱۰۰ گونه پرنده در دوازده جهنم کنیا زندگی می‌کنند که شما با کمپ زدن در این منطقه می‌توانید در حین سفر خود از گونه‌ها هم دیدن کنید.

دروازه جهنم کنیا

جمع بندی 

دروازه جهنم کنیا در قسمت جنوبی کنیا و در شمال غربی نایروبی قرار گرفته است و جاذبه‌های طبیعی و فرهنگی جالبی را در خود جای داده‌است. حیوانات و پرندگانی کمیاب و متنوع را می‌توان در این مکان یافت. این منطقه به عنوان منطقه زمین شناختی معروف است و پدیده‌های زمین شناختی فراوانی مانند آتشفشان‌ها، چشمه‌های آبگرم  وغارها در دروازه جهنم کنیا قرار دارد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.