مجله ایتالیا

گوندولا قایق‌های ونیزی

گوندولا

 

ونیز ایتالیا جزو مشهورترین نقاط دنیاست که احتمالا همه شما تعریف آن را شنیده اید و مشتاق سفر به آنجا هستید که با اخذ ویزای توریستی ایتالیا اما در این مقاله میخواهیم با قایق های مشهور ونیز، مثل گوندولا آشنا شویم.

گوندولا یک نوع قایق باستانی پارویی است که حدودا هزار سال از ساخت آن می گذرد و طی این سالها در حال تکامل بوده تا به شکل زیبای امروزی اش درآمده است.

گوندولا به شکل نامتقارن و منحصر بفردی با دست ساخته شده است و با سایر قایق های سنتی ونیز تفاوت های زیادی دارد.

همچنین خواندن مقاله معرفی ونیز را از دست ندهید.

قایق ونیزی

تاریخچه گوندولا

جالب است بدانید در ابتدا شکل گوندولا در اوایل قرن پانزدهم در نقاشی های ایتالیایی توسط بلینی و کارپاچیو دیده شد و حتی شیوه قایقرانی آن کاملا مشابه روش امروزی آن است.

پس از آن در دوره باروک، گوندولاها با استفاده از چوب و تزئینات محبوب و رنگارنگ همراه با پارویی چوبی و بلند ساخته شدند و مورد استقبال زیادی قرار گرفتند.

پس از چندین سال برای حفظ مجلل بودن ونیز، بسیاری از قایق های گوندولا را به رنگ مشکی درآوردند البته امروزه قایق های تفریحی بصورت رنگارنگ وجود دارند و آنهایی که فقط برای جابجایی مسافران هستند، به رنگ مشکی می باشند.

فردی که کنترل گوندولا را برعهده می گیرد، گوندولیر نام دارد که توانایی خوبی در قایقرانی دارد و بعد از گزینش های فراوان برای اینکار انتخاب می شود و معمولا پیراهن سفید و راه راه بر تن دارد.

پیشینه روز ملی ایتالیا چیست؟

گوندولا

ویژگی های گوندولا

همانطور که گفتیم گوندولا توسط دست انسان ساخته شده است و چوب های تشکیل دهنده آن صنوبر، بلوط، فندق، گیلاس، نارون، ماهون، نمدار و کاج می باشند.

معمولا ظرفیت گوندولا به جز قایقران، شش نفر می باشد مگر در مواقعی که مجموع وزن افراد بیشتر از حد تعادل باشد.

البته گوندولاهای دونفره با نام کشتی تراگتی نیز در ونیز وجود دارند که مناسب استفاده زوج ها می باشد و بعضی از ساکنین ونیز برای مراسم عروسی خود از این قایق ها استفاده می کنند.

شما در تور ونیز می توانید به مدت سی دقیقه از گوندولاها استفاده کنید و از قایق سواری در کانال های ونیز لذت ببرید.

شهرت جهانی در زمینه موسیقی در ناپل ایتالیا

جاذبه گردشگری ایتالیا و هزینه گوندولا

هزینه ی ساخت گوندولاها بسیار بالا می باشد و همچنین تولید تخصصی آن متاسفانه یک صنعت در حال مرگ به شمار می رود اما با این وجود گردشگران زیادی علاقمند سوار شدن بر این قایق ها حداقل برای یک بار هستند و به همین دلیل به عنوان یک جاذبه گردشگری مشهور شناخته می شود.

هزینه گردش با گوندولا تقریبا زیاد است و حدود هشتاد یورو می باشد که بسیاری حاضر به پرداخت چنین هزینه ای نیستند اما بهتر است بدانید این یک تجربه شگفت انگیز و تکرار نشدنی برای شما در طول عمر خواهد بود و البته در روزهای خلوت سال که گردشگران کمتری به آنجا سفر می کنند، این قیمت بسیار کمتر خواهد شد.

دلیل این قیمت بالا کم بودن و منحصر بفرد بودن این قایق ها می باشد که طالبان بسیار زیادی دارد و در صنعت گردشگری ونیز بسیار تاثیر دارد.

البته با کمی صرف هزینه بیشتر می توانید در کنار قایق سواری از آواز خواندن نوازنده های ونیزی لذت ببرید.

فعالیت گوندولا به دلیل شیوع ویروس کرونا مدتی تعطیل شده بود اما مدتی است که دوباره بازگشایی شده است و با رعایت پروتکل های بهداشتی مثل استفاده از ماسک می توانید از آنها بهره ببرید.

بعد از قایق سواری در تور ونیز می توانید از مغازه ها،رستوران ها و کافه های ونیز دیدن کنید و از گردش در این شهر بر روی آب غرق لذت شوید.

گوندولا قایق های ونیزی

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.