اخبار اروپا

خداحافظی با شرکت هواپیمایی ایتالیایی آلیتالیا پس از 74 سال

خداحافظی با آلیتالیا پس از74سال

پس از 74 سال فعالیت، شرکت هواپیمایی ایتالیایی آلیتالیا دیگر خدمات خود را ارائه نخواهد کرد، زیرا پس از مشکلات مالی عمیق، به ویژه ناشی از وضعیت COVID-19، برای همیشه تعطیل شده است.

پرواز آلیتالیا از پایتخت ایتالیا به کالیاری آخرین پرواز این شرکت حامل پرچم را رقم زد، در حالی که از این پس، ایتالیا تراسپورتو آئریو (ITA) جایگزین آن خواهد شد.

لیست تورهای ایتالیا را در اینجا ببینید.

خداحافظی با آلیتالیا پس از74سال

در این رابطه، رئیس ITA Airways، آلفردو آلتاویلا، تاکید کرده است که “ما به عنوان یک برند ایتالیایی جدید متولد شده ایم و تنها با شرکت های ایتالیایی کار می‌کنیم.”

طی 20 سال گذشته، آلیتالیا نزدیک به 13 میلیارد یورو برای این کشور هزینه داشته است. شیوع ویروس کرونا و گونه های جدید آن وضعیت ویرانگری را برای این شرکت ایجاد کرد.

از تورهای اروپا نوروز1401 دیدن کنید.

با توجه به شرایط سخت ناشی از ویروس، ITA تنها 2800 نفر از کارکنان خود را استخدام خواهد کرد، در حالی که تعداد زیادی از مردم با بیکاری مواجه هستند.

مقامات ایتالیا تایید کرده اند که ITA متعلق به دولت این کشور خواهد بود. این شرکت هواپیمایی قصد دارد با 52 جت شروع به کار کند، در حالی که تعداد هواپیماها تا پایان سال 2025 به 105 هواپیما افزایش خواهد یافت.

در ابتدا، ITA خدمات خود را به 44 مقصد ارائه خواهد کرد که تا سال 2025 به 75 مقصد افزایش خواهد یافت.

آلیتالیا اخیراً به ویژه پس از شیوع ویروس کرونا دچار یک بحران مالی عمیق بود.

در آن زمان، کمیسیون اتحادیه اروپا تاکید کرد که این وام ها به دلیل “مزیت اقتصادی ناعادلانه” به این شرکت هواپیمایی داده شده است.

در همین راستا، معاون اجرایی و مقام مسئول سیاست رقابت، مارگرت وستاگر، اشاره کرد که وام های ارائه شده به آلیتالیا غیرقانونی بوده و این شرکت هواپیمایی را در مقایسه با سایر خطوط هوایی ایتالیا در مزیت قرار داده است.

وستاگر تاکید کرد: اکنون آنها باید توسط ایتالیا از آلیتالیا بازیابی شوند تا به بازیابی زمین بازی برابر در صنعت هوانوردی اروپا کمک کنند.

راهنمای دریافت ویزای شینگن ایتالیا را در اینجا مطالعه کنید.

خداحافظی با آلیتالیا پس از74سال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.