ژیوارنامه

آداب رفتار در تورهای گروهی | تک روی در تور گروهی ممنوع!

آداب-رفتار-در-تورهای-گروهی

تورهای گروهی یک راه شگفت‌انگیز برای سفر است. در این نوع سفر دیگر شما نگران برنامه‌ریزی نادرست و اتفاقات ناخوشایند در زمان سفر نیستید و لازم نیست برای کوچکترین جزئیات وقت و هزینه صرف کنید، همچنین تنها نبودن در محلی غریب مثلاً کشوری که زبان آن را به درستی نمی‌دانیم و اولین تجربه حضور در آن را داریم، بودن در جمع حس امنیت را برایمان به ارمغان می‌آورد.

طبیعتاً این نوع سفر دارای نوعی آداب معاشرت است. بعضی از کارها را نباید انجام دهیم مگر اینکه قصدمان این باشد که تبدیل به منفورترین فرد گروه و منبع گلایه دیگران شویم.

تلاش کنید هیچ‌کدام از این رفتارها را انجام ندهید.

اگر علاقمند سفر به اروپا هستید از تور اروپا نوروز 1401 ژیوار دیدن کنید.

آداب-رفتار-در-تورهای-گروهی

دست از تحقیق برندارید

درست است که شما با انتخاب یک سفر گروهی از انجام یک سری کارها معاف می‌شوید، اما این بدان معنا نیست که شما دیگر هیچ‌کاری انجام ندهید و مسئولیت تمام کارها را به عهده دیگران بیاندازید.

قبل از سفر کمی تحقیق کنید، اگر بدانید برای چه چیزی ثبت نام می‌کنید، بعداً غافلگیر نخواهید شد. بنابراین، شما باید هنوز به تنهایی در مورد برنامه سفر، غذا،حمل و نقل و گزینه‌های اقامت ارائه شده توسط آژانس مسافرتی تحقیق کنید. غالباً بعداً این موارد تغییرات بسیار کمی دارند.

اطلاعات کافی از جزئیات سفر را کسب کنید، بررسی جزئیات و دیدن برنامه دقیق سفر در پیدا کردن آژانس مسافرتی مناسب شما بسیار کارساز است.

آداب-رفتار-در-تورهای-گروهی

از قوانین تور سرپیچی نکنید

سفر گروهی یک کار دسته جمعی است و برنامه‌هایی که از پیش معین می‌شوند و قوانینی که آژانس‌ها و تورلیدرها اعلام می‌کنند نتیجه تجربه و دانش آن‌هاست با به هم زدن قوانین دیگران را به زحمت نیاندازید.

فرض کنید با گروهی به پاریس سفر کرده‌اید، همه اعضا برای رفتن به موزه لوور به توافق رسیده‌اند. زمانی که می‌خواهد بلیط‌ها را به مسئول موزه تحویل دهید، تور لیدر و شما متوجه می‌شوید دوستی از جمع شما حضور ندارد. فرض کنید بعد از کلی جستجو و نگرانی او را در حال خوردن بستنی پیدا کنید. چه احساسی خواهید داشت؟

هرگز تاخیر نکیند

وقت شناس بودن موتوری است که باعث می شود هر تور گروهی بدون مشکل کار کند. مطمئناً، تعداد کمی از افراد در تعطیلات خود نگران گذر زمان هستند و ترجیح می‌دهند کمی بیشتر استراحت کنند. اکثر آنها سرعت کارها را کاهش می‌دهند. اما برای یک تور سازمان یافته، این نوع رفتار مورد قبول نیست.

یک تور گروهی با توجه به سرعت اعضای خود زندگی می‌کند و می‌میرد. اینجا جایی است که آداب تورهای گروهی بیشتر از همه احساس می‌شود.

چرا؟ با دیر از خواب بیدار شدن دیگران را در اتوبوس تور منتظر نگه می‌دارید و با این‌ کار فعالیت های روز را مانند یک دومینو به تاخیر می اندازید. یا بدتر ، ممکن است در نهایت جاذبه هایی را که برای دیدن آن پول پرداخت کرده اید از دست دهید.

به طور خلاصه، زمان همه چیز است!

آداب-رفتار-در-تورهای-گروهی

غر زدن ممنوع

هیچ‌کس دوست ندارد، با کسی که مدام در حال شکایت است همسفر باشد. مهم نیست این شکایت‌ها در مورد مسافران باشد یا خود تور و سفر، آیا تمام اعضای گروه تور دوستان صمیمی شما هستند؟ مسلما نه!

فردی دیر از حمام بیرون می‌آید، بوی عطرش برای شما ناخوشایند است و یا مدام در مورد تور غر می‌زنند، مشکلی نیست به سفرتان فکر کنید و خودتان آن فرد نباشید!

تک‌روی نکنید، بازیکن خوب گروه باشید

سرانجام، سفر نیاز به همکاری و کار تیمی شما دارد. این احتمالاً ابتدایی ترین آدابی است که باید در تورهای گروهی رعایت کنید. این به معنای بیدار شدن زودتر از زمان عادت شماست، یا وقتی هم‌گروهیتان شکایتی می‌کند شما سکوت اختیار کنید.

به هر صورت ، سفر در یک گروه شامل جای دادن به دیگران و سازش در صورت لزوم است. بسیاری از افراد با آداب و رسوم و رفتارهای مختلف به تور می آیند، بنابراین احترام برای هماهنگی گروه نکته‌ای کلیدی است.

شما برای سفر به اروپا به ویزای شینگن نیاز دارید.

آداب-رفتار-در-تورهای-گروهی

در پایان به یاد داشته باشید که دیگران نیز به مانند شما برای گذراندن اوقات خوش به سفر گروهی آمده‌اند، تا زمانی که با دیگران رفتاری میانه داشته باشید همه چیز عالی است.

سپاس که همراه ما بودید، تورهای گروهی ژیوار را از دست ندهید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.