ژیوارنامه

پارک گرونر | علت زیر آب رفتن این پارک در اتریش

پارک-گرونر-اتریش

پارک گرونر در اتریش

در این مقاله در مورد عجیب‌ترین پارک جهان، یعنی پارک گرونر در اتریش با شما صحبت کنیم.

این پارک در کشور اتریش، در منطقه استیروس، حوالی دریاچه گرونر قرار دارد.

در اطراف این دریاچه، کوه‌هایی به نام هوچسچواب قرار گرفته است.

جالب است بدانید که پارک گرونر، در فصل‌های بهار و تابستان به زیر آب می‌رود.

پس اگر می‌خواهید دراین فصول از پارک گرونر، دیدن کنید باید شنا بلد باشید تا بتوانید همچون غواص­ها زیر آب بروید و از طبیعت زیبای این پارک در زیر آب لذت ببرید.

در فصل‌های پاییز و زمستان، به راحتی می‌توانید با خانواده و یا دوستان، به پارک گرونر بروید و لحظات خوب و خوشی را در کنار هم تجربه کنید.

پارک-گرونر-اتریش

راستی، قدم زدن در این پارک را به هیچ عنوان از دست ندهید. قدم زدن در پارک گرونر سبب می‌شود که ریه‌های خود را از آب و هوای تمیز این پارک پر کنید و وجود خود را سرشار از حس خوب و انرژی مثبت کنید. یک روز عالی و پر انرژی داشته باشید.

علت زیر آب رفتن پارک گرونر در فصل بهار و تابستان

علت اینکه پارک گرونر در فصل بهار و تابستان، زیر آب می‌رود این است که در فصل زمستان، ارتفاع آب دریاچه گرونرسی به 1 متر الی 2 متر می‌رسد.

اما هنگامی که هوا به سمت گرمی می‌رود برف‌های روی کوه‌های اطراف، کم کم و با مرور زمان آب می‌شوند و همین عامل باعث می‌شود که ارتفاع آب دریاچه گرونرسی به 10 متر الی 12متر افزایش یابد و باعث می‌شود که پارک گرونر به زیر آب برود.

دیگر شما نمی‌توانید از این پارک دیدن کنید. اما نگران نباشید اگر شما شنا کردن بلد باشید می‌توانید با پوشیدن لباس غواصی، به زیر آب بروید و در پارک گرونر قدم بزنید و شاهد

شگفتی بی کران این پارک در زیر آب باشید.

قایق سواری در پارک گرونر

اما اگر شما جز آن دسته از افرادی هستید که شنا کردن بلد نیستید جای هیچ غصه و نگرانی نیست. شما می‌توانید از قایق‌هایی که در کنار دریاچه قرار دارد استفاده کنید.

اما نمی توانید از طبیعت پارک گرونر در زیر آب دیدن کنید. پس تا دیر نشده عزم خود را جزم کنید و دست بکار شوید و آموزش شنا را در پیش بگیرید تا بتوانید از این طبعیت بکر

لذت ببرید.

دمای آب دریاچه در فصل بهار و تابستان به 4 الی 8 درجه می‌رسد و از دور به رنگ سبز دیده می‌شود.

نام دیگر دریاچه گرونر، دریاچه سبز است

جالب است بدانید که این دریاچه، به دریاچه سبز نیز معروف است.

علت اینکه دریاچه به رنگ سبز دیده می‌شود تنها یک دلیل دارد و آن، وجود درختان و چمن‌های سبز رنگ در زیر دریاچه است.

پس این فرصت خوبی است، برای نوجوانان و جوانانی که دوست دارند در فصل گرما در این دریاچه شنا کنند و در یک کلام دوست دارند تنی به آب بزنند و از پارک گرونر

دیدن کنند و بر روی نیمکت‌های این پارک بنشینند. پس این فرصت هیجان انگیز را به هیچ وجه از دست ندهید. در پارک گرونر، گونه‌های خاصی از جانواران مانند:

خرچنگ وجود دارد.

اما حتما به این نکته توجه داشته باشید: به خاطر اینکه امنیت این پارک در فصل بهار و تابستان، کم است، ممکن است به شما اجازه قایقرانی و حتی غواصی داده نشود. ولی شما حتما شانس خودتون رو حتی برای یک بار هم که شده امتحان کنید.

مطالب مرتبط

یک فکر در مورد “پارک گرونر | علت زیر آب رفتن این پارک در اتریش

  1. Mahdi گفت:

    عالی و جالب

    1. شیما رشیدی گفت:

      سپاس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.