مجله بلژیک

جنگل جادویی هالربوس | بهشتی آبی رنگ در بلژیک

هالربوس یک جنگل آبی مسحورکننده با گل‌های سنبل وحشی آبی مایل به ارغوانی است که در کشور بلژیک و در نزدیکی پایتخت این کشور قرار دارد. در بهار سرتاسر این جنگل از گل‌های سنبل شکوفا می‌شود. سالی یک‌بار جنگل هالربوس در بلژیک بنفش می‌شود و جمعیت زیادی را به سمت خود جذب می‌کند. این گل‌ها در جهان نادر هستند و جنگل هالی یکی از آنهاست. جذابیت مسحورکننده این مکان بسیاری از بازدیدکنندگان و عکاسان را از سراسر جهان به سمت خود فرا می‌خواند. آنها برای تماشای این منظره خیره‌کننده در طول دوره شکوفایی این گل‌ها در اواسط اردیبهشت‌ماه به جنگل جادویی هالربوس رهسپار می‌شوند. با شرکت در تور بلژیک از این جنگل جادویی دیدن کنید.

جاذبه جنگل جادویی هالربوس

جذابیت اصلی جنگل هالربوس در فصل بهار مطمئنا شکوفه دادن گل‌های سنبل است. ازاین‌رو، پیاده‌روی در این جنگل بدون شک یک منظره واقعا جادویی را به شما القا می‌کند. شرایط آب‌وهوایی اوایل بهار تاثیر کلیدی در رنگ‌آمیزی گل‌ها دارد. زیرا آنها چندین طیف رنگی را پشت سر می‌گذارند. شکوفه‌های گل هرسال یکسان نیست. بهترین زمان برای بازدید از جنگل جادویی هالربوس در اواخر اردیبهشت‌ماه است. توالی منظمی در مورد شکوفه دهی گل‌های سنبل وحشی وجود دارد تا بتوانید تغییر رنگ‌ها را عمیقا حس کنید. بازدیدکنندگان می‌توانند از خوشه‌های متراکم سنبل‌ها که همچون فرش در سرتاسر جنگل پهن شده، لذت ببرند.

از جاذبه‌های بلژیک خبر دارید؟

برنامه‌ریزی‌های موردنیاز قبل از ورود به هالربوس

در اینجا لازم است شما نکاتی را قبل از سفر به جنگل جادویی هالربوس مدنظر قرار بدهید:

  • جنگل می‌تواند بسیار مرطوب باشد و برخی از مسیرها پس از باران بسیار گل‌آلود هستند. درحالی‌که برخی از جاده‌های جنگل آسفالت هستند، بیشتر مسیرهایی که به زیباترین مکان‌های جنگل منتهی می‌شوند واقعاً گل‌آلود خواهند بود. توصیه می‌شود کفش‌های پیاده‌روی مناسب مناطق جنگلی یا حتی چکمه مناسب بپوشید.
  • هیچ‌گونه امکانات و خدمات شستشوی عمومی مانند حمام در جنگل وجود ندارد و فقط چند رستوران در اطراف آن وجود دارد. ممکن است رستوران‌ها از جایی که هستید دور باشند. بنابراین اگر قصد دارید چند ساعتی را در هالربوس بگذرانید، پیشنهاد می‌شود کمی آب و خوراکی مقوی با خود ببرید.
  • اگر با کودکان خردسال خود از هالربوس دیدن می‌کنید، خوشحال خواهید شد که بدانید می‌توانید با کالسکه از برخی از قسمت‌های جنگل دیدن کنید. بااین‌حال، شما آماده باشید که هرچند وقت یکبار آن را در سربالایی‌های جنگل هل دهید.
  • ترجیحاً در یک روز آفتابی در آخر هفته و اول صبح به این مکان عزیمت داشته باشید.

جنگل جادویی هالربوس

بازدید از جنگل جادویی هالربوس

اولین چیزی که باید بدانید این است که هالربوس یک جنگل عمومی است و نیازی به پرداخت هزینه برای ورود به آن وجود ندارد. شما آزاد هستید که هر زمانی که بخواهید از آنجا بازدید کنید. هالربوس در شهر هاله و در فاصله تقریباً 25 کیلومتری از بروکسل واقع شده است. وسایل نقلیه عمومی همواره آماده هستند تا شما را به جنگل جادویی هالربوس برسانند.

جنگل جادویی هالربوس

قوانینی که باید در جنگل جادویی هالربوس رعایت کنیم

در اینجا برخی از قوانین وجود دارد که بازدیدکنندگان و عکاسان باید آنها را رعایت کنند.

  • همیشه بایستی در مسیر تعیین شده برای عکاسی، فیلم‌برداری یا پیاده‌روی بمانید تا محیط طبیعی این جنگل حفظ شود. خاک و پوشش گیاهی این منطقه بسیار منحصربه‌فرد است و با پا گذاشتن روی آن در معرض آسیب قرار می‌گیرد.
  • چیدن گل‌ها ممنوع است.
  • برای دوچرخه سواران، مسیرهای دوچرخه‌سواری توسط تابلوهای راهنما مشخص شده است.
  • برای عکاسی حرفه‌ای یا فیلم‌برداری جهت به‌کارگیری در منابع مهم باید از طریق مسئولان این مکان یا به‌صورت آنلاین درخواست مجوز کنید.
  • از حیوانات خانگی مانند سگ‌ها استقبال می‌شود؛ اما بایستی حتماً قلاده به گردن داشته باشند.

جنگل جادویی هالربوس

جمع‌بندی

جنگل جادویی هالربوس توسط گردشگران داخلی و بین‌المللی به طور پیوسته بازدید می‌شود و تعدادی کافه و رستوران در نزدیکی آن وجود دارد. غذاهای محلی را می‌توانید در رستوران «Kriekske» پیدا کنید که خرگوش، صدف، استیک و مارماهی را در سس سبزی سرو می‌کنند. مکان‌های مهم دیگر عبارت‌اند از: Roebuck Walk که یک پیاده‌روی ماجراجویانه از میان چهار دره هست. همچنین پیاده‌روی در مسیر Bluebell که از Achtdreven در فلات مرکزی شروع می‌شود و از کل منطقه Bluebell می‌گذرد، می‌تواند بسیار هیجان‌انگیز باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.