ژیوارنامه

فرودگاه حمد دوحه | بهترین فرودگاه جهان در سال 2021

فرودگاه حمد

آقای عضدی راهنمای ژیوار

 از گذشته‌های دور تا کنون شاه‌رگ‌های حمل‌و‌نقل در رشد و توسعه کشورها نقشی حیاتی دارند. با گسترش تکنولوژی و سهولت سفر در عصر حاضر، صنعت هواپیمایی تبدیل به عنوان  رتبه نخست جابجایی مسافر گشته است. در این میان چند صباحی است که قاره آسیا در شرق و غرب گوی سبقت را از رقیبان اروپایی و آمریکایی ربوده است.

 در سال ۲۰۲۱ فرودگاه حمد در دوحه، علیرغم شیوع ویروس کرونا به عنوان بهترین فرودگاه جهان انتخاب شد و چندین عنوان بین‌المللی را ازآن خود کرد.

  •    برترین فرودگاه در مدیریت کرونا
  •    برترین فرودگاه خاورمیانه
  •    بهترین کارکنان فرودگاهی در خاورمیانه
  •    کسب ۵ ستاره ایمنی در مدیریت کرونا
فرودگاه حمد

دقت در جزئیات نیازهای میلیون‌ها مسافر که از سراسر عالم برای ترانزیت پا به این فرودگاه می‌گذارند، بی شک بسیار دشوار است.

تهیه غذا برای هر طبع و ذائقه ای، ایجاد اتاق‌های استراحت برای ساعتهای طولانی ترانزیت، درنظر گرفتن مکان‌هایی برای سرگرمی مسافران و کودکان، ایجاد حق تقدم برای سوار شدن به هواپیما برای خانواده‌های همراه با کودک و یا سالمندان و از همه مهمتر رعایت موارد بهداشتی در حالی که بحران کرونا هرروزه جان هزاران نفر را در سراسر دنیا می‌گرفت، حکایت از برنامه‌ریزی و مدیریت بی‌نظیر این فرودگاه دارد.

سیستم کنترل دمای بدن بدون تماس مستقیم و ربات‌های خودکار ضدعفونی تنها قسمت کوچکی از تلاش برای حفظ ایمنی در این فرودگاه بود.

مرکز خریدی با مساحت ۲۵۰۰۰ متر مربع، اتاق‌های استراحت که قابلیت اجازه از یک ساعت تا یک شبانه روز را دارند، هتل مجلل فرودگاهی و امکانات پزشکی، پاسخی به تمامی نیازهای مسافرین است.

در کنار تمامی این مزایا، معماری مناسب و چیدمان هنری که با کمال ظرافت طراحی شده است، سبب شد پس از چندین سال موفقیت فرودگاه‌های شرق آسیا، این بار فرودگاه شهر دوحه رقیبان را پشت سربگذارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.