مجله انگلیس

استودیو ساخت هری پاتر در کجا قرار دارد؟

حتما همه ی شماهایی که دارید مقاله ی استودیوی هری پاتر را میخوانید، موفق ترین مجموعه فیلم های تاریخی دنیا یعنی هری پاتر را تاکنون چند بار دیده اید. و مطمئنا هوادار و طرفدار پرو پا قرص مجموعه فیلم های هری پاتر هستید.

در این فیلم صحنه های عجیب و غریب و اسرار آمیزی را مشاهده کرده اید. از جمله صحنه های عجیب و غریب می توان به قطار بخار اکسپرس هاگوارتز و چوبی که هری پاتر بر روی آن سوار میشد اشاره کرد.

علاوه بر این دو مورد صحنه های خارق العاده و شگفت انگیز دیگری هم اتفاق افتاده است. در این مقاله می خواهیم شما را با جایی که تمام این صحنه های خارق العاده و عجیب در آن اتفاق افتاده است آشنا کنیم. پس تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

درباره جشنواره کن بیشتر بدانید.

استودیوی برادران وارنر

استودیوی برادران وارنر و یا همان استدیوی هری پاتر همان مکانی است که تمامی صحنه های خارق العاده و عجیب فیلم هری پاتر در آن اتفاق افتاده است.

این استودیو در جنوب شرقی انگلستان قرار گرفته است. در داخل این استودیو نمایشگاه های دائمی از لباس ها و تجهیزات و به طور کلی تمام تجهیزاتی که در ساخت فیلم زیبای هری پاتر مورد استفاده قرار گرفته است، وجود دارد.

هم چنین در این استودیو می توانید جلوه های بصری که در فیلم به کار رفته است را نیز مشاهده کنید.

فیلمی با ژانر درام ترسناک از سینمای اتریش ببینید.

هری پاتر

همکاری گروه thinkwell

جالب است بدانید که گروه thinkwell مستقر در بوربانک با برادران وارنر در استودیو همکاری کرده اند. هم چنین افراد به نام و مشهوری چون استورات کریگ(Stuart Craig) به عنوان طراح تولید، استفنی مک میلان(Stephenie McMillan) به عنوان مسئول ست لباس، نیک دودمان(Nick Dudman) به عنوان طراح موجودات و جان ریچاردسون(John Richardson) به عنوان مدیر ساخت و ساز پل و سرپرست ویژه و … در ساخت فیلم هری پاتر همکاری کرده اند.

در این استودیو تمامی لوکیشن هایی که در فیلم هری پاتر مشاهده کرده اید، نیز به طور کامل وجود دارد. مجموعه هایی مانند: سالن بزرگ، دفتر دامبلدور، کوچه دیاگون، وزارت جادو، اتاق مشترک گریفیندور ، خوابگاه پسران، کلبه هاگرید و …. در این استودیو قرار دارند.

با سینمای هلند و جشنواره روتردام آشنا شوید.

تورگردشگری استودیوی هری پاتر

بازدید از کل فضای استودیوی هری پاتر به مدت 3 ساعت طول می کشد. روزانه این استودیو 6000 نفر بازدید کننده دارد. بازدید کنندگان می توانند تمامی سکانس های فیلم هری پاتر را به طور کامل ببینند و آن ها را لمس کنند. پس بازدید از استودیوی هری پاتر می تواند بهترین هدیه برای تمام سنین باشد.

سکوی نه و 4/3

 در ژانویه 2015، برادران وارنر از یک جاذبه فوق العاده جذاب و دیدنی به نام سکوی 9 و 3چهارم رونمایی کردند. همان طور که در سکانس هایی از فیلم هری پاتر مشاهده کرده اید، دانشجویان سوار کالسکه های اصلی پشت موتور بخار هوگوارتز اکسپرس شده اند.

لذا هنگامی که شما به عنوان بازدید کننده به استدیوی هری پاتر می روید می توانید طعم نشستن بر کالسکه های اصلی پشت موتور بخار هوگوارتز اکسپرس را بچشید. جزئیات بیشتر سکوی 9 و ¾ با انتشار مجموعه هری پاتر و سنگ فلسفه در سال 1997 علنی شد.

ظاهر شدن ایستگاه king cross در فیلم هری پاتر سبب شد که آن ایستگاه محل دائمی برای فیلمبرداری های مجموعه هری پاتر شود. ایستگاهی که در زیر آن چرخ دستی چمدان در حال ناپدید شدن در سد جادو شده، دیده می شود.

هری پاتر

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.