مجله فرانسه

جاذبه‌های پنهان مارسی | 9 مورد از جاذبه‌های کمتر شناخته شده مارسی

جاذبه‌های پنهان مارسی

مارسی دومین شهر بزرگ فرانسه پس از پاریس، پایتخت پروونس آلپ-کوت دازور و قدیمی‌ترین شهر این کشور است. مارسی که در خلیج لیون، بخشی از دریای مدیترانه قرار دارد، ترکیبی عالی از فرهنگ آفریقایی و فرانسوی می‌باشد. این شهر به‌عنوان پل بین شمال آفریقا و اروپا شناخته می‌شود. همچنین شهری تاریخی است که با آب‌های آبی زیبا شما را مجذوب خود می‌کند. جاذبه‌های زیادی در مارسی وجود دارد که می‌توانید به‌راحتی چند روز را در این شهر ساحلی بگذرانید. ما در این مقاله جاذبه های پنهان مارسی را شرح خواهیم داد. با شرکت در تور فرانسه از این جاذبه‌های زیبا دیدن کنید.

جذاب‌ترین حقایق سرگرم‌کننده مارسی

حقایق جذاب و سرگرم‌کننده‌ای در مورد مارسی وجود دارد که در اینجا به چند مورد آن اشاره می‌شود:

  • قدیمی‌ترین شهر فرانسه

این شهر 2600 سال پیش توسط یونانی‌های اهل فوسه (اکنون در ترکیه) تاسیس شد.

  • 300 روز آفتابی در سال

مارسی با بیش از 2900 ساعت آفتابی درطول سال، آفتابی‌ترین شهر فرانسه می‌باشد.

  • پایتخت جهانی آب

مارسی از سال 1996 به‌عنوان پایتخت جهانی آب به‌شمار می‌رود. همچنین مقر شورای جهانی آب در این کلان‌شهر مدیترانه واقع شده‌است.

  • بزرگ‌ترین بندر فرانسه

مارسی بزرگ‌ترین بندر تجاری فرانسه را دارد. بیشتر کالاهای مبادله شده نفت و به‌طورکلی وارداتی است.

  • شهر صابون

مشهورترین واقعیت در مورد این شهر احتمالا تاریخچه صابون آن است. تولید صابون از قرون‌وسطی شروع شد، زیرا مواد اولیه مازاد مانند روغن زیتون و سودا وجود داشت.

  • دروازه‌ای به پروونس

مارسی در موقعیت ایده‌آلی برای بازدید از منطقه پروونس قراردارد. این شهر حدود 45 تا 60 دقیقه با معروف‌ترین جاذبه‌ها فاصله دارد. این جاذبه‌‌ها شامل: مزارع اسطوخودوس، شهرهای کوچک قرون وسطایی، مکان‌های باستانی رومی و تاکستان‌های دیدنی می‌باشد.

جاذبه‌های پنهان مارسی

  • هتل MEININGER در مارسی

این هتل در مرکز آفتابی‌ترین شهر درسراسر دنیا یعنی مارسی قراردارد. همچنین به‌عنوان یکی از جاذبه‌های این شهر به‌شمار می‌آید.

9 مورد از جاذبه‌ های پنهان مارسی

این شهر توریستی پر از مکان‌های مخفی است که هرکدام غیرمعمول‌تر از دیگری می‌باشد. در اینجا به چند مورد از جاذبه‌های پنهان مارسی اشاره می‌گردد:

جاذبه‌های پنهان مارسی

1.پارک بورلی

یکی از جاذبه‌های پنهان مارسی، پارک بورلی از قابل توجه‌ترین باغ‌های فرانسه به‌حساب می‌آید. این پارک در قرن هفدهم ساخته‌شد و از سه باغ مختلف، شامل: یک باغ انگلیسی، یک باغ فرانسوی و یک مسیر اسب دوانی که توسط باغ گیاه‌شناسی متصل‌شده‌، تشکیل شده‌است.

2.ساحل پونت روژ

بعد از پارک ساحلی پرادو، ساحل پونت روژ قراردارد.  این ساحل نزدیک بندر کوچکی به‌همین‌نام که بسیاری از ورزش‌های آبی مانند قایقرانی، غواصی، کایاک سواری را ارائه می‌دهد، قرار دارد.

3.ساحل آبی

نهرهای ساحل آبی چیزی جز حسادت به نهرهای پارک ملی ندارند. اگرچه بسیار متفاوت هستند، اما جذابیت غیرقابل‌انکاری دارند.

4.مسیر پیاده‌روی اوون

مسیر پیاده‌روی اُوون یک مسیر کنار رودخانه‌ای است که به پارک بورلی ختم می‌شود و از مرکزشهر نیز به ساحل راه دارد. این مسیر، مکان خوبی برای پیاده‌روی، دویدن و حتی دوچرخه‌سواری می‌باشد.

5.دژ سن ژان

دژ سن ژان یکی دیگر از جاذبه های پنهان مارسی است که در سال 1660 توسط لویی چهاردهم در ورودی بندر قدیمی ساخته شد. این دژ از سال 2013 با دو پل عابر پیاده به منطقه تاریخی Le Panier و موزه تمدن‌های اروپایی و مدیترانه‌ای متصل شده‌است. این موزه اولین موزه ملی فرانسه می‌باشد که در خارج از پاریس قراردارد.

6.کاخ لونشان

یکی دیگر از جاذبه‌های پنهان مارسی کاخ لونشان یک بنای تاریخی می‌باشد که موزه هنرهای زیبا و موزه تاریخ طبیعت مارسی را در خود جای‌ داده‌است. پارک لونشان و اطراف آن توسط وزارت فرهنگ فرانسه، به‌عنوان یکی از باغ‌های قابل‌توجه این کشور فهرست شده‌است. قدمت این کاخ به سال 1801 بازمی‌گردد. دو بال آن توسط یک آب‌نما و آبشار زیبا به هم متصل شده‌اند.

7.دهکده ماهیگیری گود

Les Goudes، دهکده کوچک ماهیگیران در حاشیه مارسی است. منطقه‌ای بسیار متفاوت که از کلبه‌ها، رستوران‌ها، استحکامات و نزدیک‌به نقاط رویایی مانند کله‌لونگ «Callelongue» یا «Cap Croisette» تشکیل‌ شده‌است.

جاذبه‌های پنهان مارسی

8.بندر آنسوئس لا رودون

بندر آنسوئس لا رودون در جنوب فرانسه یکی دیگر از جاذبه ‌های پنهان مارسی است که در 15 کیلومتری از مارسی قراردارد.

9.دره اوف

دره اوف یک بهشت ​​ماهیگیری سنتی در منطقه هفتم مارسی و یکی از جاذبه‌های پنهان مارسی می‌باشد. این دره در 2.5 کیلومتری جنوب غربی بندر بزرگ این شهر برفراز کورنیش کندی، بین ساحل کاتالان‌ها و خلیج Malmousque واقع شده‌است.

جاذبه‌های پنهان مارسی

جمع‌بندی

مارسی که در زمان یونانیان و رومیان باستان به ماسالیا معروف بود، مهم‌ترین مرکز تجاری منطقه و بندر اصلی تجاری جمهوری فرانسه به‌شمار می‌رود. این شهر درحال‌حاضر بزرگ‌ترین شهر این کشور می‌باشد که در سواحل مدیترانه به‌عنوان بزرگ‌ترین بندر برای تجارت، باربری و کشتی‌های کروز به‌حساب می‌آید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.