مجله ایتالیا

جاذبه‌های پنهان رم | مکان‌های توریستی کمتر شناخته شده

جاذبه های پنهان رم

با هجوم بیش از 4.2 میلیون نفر سالانه به جاذبه‌های گردشگری رم، فرار از جمعیت شهر ابدی کار ساده‌ای نیست. از درهای جادویی گرفته تا یک هرم غول پیکر، ما 5 گوهر پنهان را در رم کشف کرده‌ایم که شما را از مسیر معمول خارج می‌کند. با شرکت در تور رم می‌توانید این جاذبه‌ها را کشف کنید.

به هر حال، اگر نمی‌دانید که این مکان‌های پرطرفدار کجاست یا به کمک نیاز دارید تا برای سفر به رم برنامه‌ریزی کنید، پس ما مجموعه‌ای از بهترین مکان‌ها برای دیدن در رم را برای شما گردآوری کرده‌ایم.

1.هرم سستیوس

یکی از جاذبه‌های گردشگری رم، هرم سستیوس است. این هرم به ویژه خاص است زیرا تنها هرم باستانی اروپا است. وقتی به اهرام فکر می‌کنید، افکار بیشتر مردم به سمت مصر، شاید مکزیک یا حتی هند می‌رود. اگرچه، همانطور که مشخص است، رم دارای یک هرم بیش از 2000 ساله است که به عنوان مقبره گایوس سستیوس، سناتور و ژنرال رومی ساخته شده است.

این هرم که در Via Raffaele Persichetti قرار دارد، حدود 36 متر ارتفاع و 29.6 متر عرض دارد و مناظر بسیار چشمگیری را برای دیدن در رم ایجاد می‌کند.

جاذبه های پنهان رم

2.موسی میکائل آنجلو

Basilica di San Pietro in Vincoli یکی از آن کلیساهای رم است که به راحتی نمی‌توانید از آن دیدن کنید.

رم کلیساهای شگفت انگیز زیادی دارد که می توانید تمام هفته اینجا باشید. با این حال، این کلیسایی است که وقتی در رم هستید، قطعاً نباید آن را از دست بدهید. Michaelangelo یکی از بزرگترین و مشهورترین هنرمندان ایتالیاست و جمعیت و صف‌ها می‌توانند برای دیدن مجسمه دیوید او (البته در فلورانس) به اطراف بچرخند. در حالی که، در این کلیسای زیبا، شما می‌توانید یک اثر خیره کننده از کار میکائل آنجلو، مجسمه حضرت موسی، را در این کلیسا در رم ببینید.

جاذبه های پنهان رم

3.خرابه‌های باستانی Ostia Antica

رم هیچ کمبودی در خرابه‌های باستانی ندارد، اما هیچکدام مانند اوستیا آنتیکا نیستند. گفته می‌شود که Ostia Antica اولین مستعمره رم بوده است و مکانی چشمگیر برای بازدید در رم است.

البته باید اشاره کنم که Ostia Antica از نظر فنی در مرکز رم نیست. شاید به همین دلیل است که بسیاری از بازدیدکنندگان رم این مکان شگفت انگیز را از دست می‌دهند.

جاذبه های پنهان رم

4.سانتا ماریا دل پوپولو

اگر به دنبال برخی از بزرگترین هنرها نه تنها در رم، بلکه در کل کشور ایتالیا هستید، این کلیسای ساده مکانی دیگری است که باید در رم از آن دیدن کنید. در درون دیوارهای آن آثاری از استادان بزرگ ایتالیا قرار دارد. این مکان در پیاتزا دل پوپولو قرار دارد، بنابراین می‌توانید از پله‌های اسپانیایی یا ویلا بورگزه به اینجا بروید.

جاذبه های پنهان رم

5.لارگو دی توره آرژانتین (جایی که ژولیوس سزار در آن چاقو خورد)

لارگو دی توره آرژانتین، گفته می‌شود جایی است که ژولیوس سزار در آن ترور شد و روزی روزگاری اینجا، خانه 4 معبد شگفت انگیز رومی بود.

جاذبه های پنهان رم

جمع بندی

به دلایل خوب، رم یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری در جهان است. از کلیسای سنت پیتر تا فواره تروی، همه چیز در برنامه سفر شما خواهد بود. اما این جواهرات را نادیده نگیرید! آنها ممکن است به خاطره انگیزترین مکان در سفر شما تبدیل شوند!

یک سفر معتبر به رم گاهی اوقات به معنای دور شدن از جاذبه‌های اصلی و گم شدن در جایی جدید و ناآشنا است. خوشبختانه برای همه، رم می‌تواند هم آشنا و هم جدید باشد! با این 5 جواهر پنهان در رم، مطمئنا سفر شما فراموش نشدنی خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.