مجله فرانسه

مدال های برنجی مخفی در پیاده‌روهای پاریس نشانه چیست؟

نشانه‌های مخفی پاریس

پس از خرید تور پاریس قطعاً در حال برنامه ریزی برای بازدید از جاذبه‌های پاریس هستید، قطعاً لیستی شامل بازدید از برج ایفل و موزه لوور و دیوار عشق و شانزه لیزه و قلعه‌ها و کافه‌ها آماده کرده‌اید. به سلیقه شما تبریک می‌گوییم اما این‌ها دقیقاً چیزهایی هستند که همه توریست‌ها در پاریس کشف می‌کنند. اینبار پاریس را مخفیانه کشف کنید و نشانه‌هایی را بیابید که کمتر کسی به آنها توجه می‌کند.

کشف نشانه‌های مخفی پاریس

بیایید کمی در پارسی قدم بزنیم و آن را کشف کنیم، درست در زیر پای شما، علامت‌گذاری‌هایی را خواهید دید که مدال‌های برنزی هستند و روی آن‌ها کلمه آراگو را می‌بینید. این نشانه‌ها بیش از 9 کیلومتر از پاریس را پوشش می‌دهند در واقع این نشانگرها، محل عبور نصف‌النهار قدیمی پاریس را نشان می‌دهند. در گذشته این نشانه‌ها بسیار مهم و کاربردی بوده‌اند اما با پیشرفت و افزایش تکنولوژی کم کم این نشانه‌ها به فراموشی سپرده شده‌اند.

در سال 1884 جلسه‌ای برگزار شد و در نهایت این خطوط در پاریس به عنوان نقطه صفر زمین پذیرفته نشد و قرار بر این شد تا نصف‌النهار مبدأ از گرینویچ عبور کند. از آن سال به بعد رفته رفته این نشانه‌ها به فراموشی سپرده شد ولی از ارزش آن‌ها کاسته نشد. امروزه کمتر کسی به این نشان‌ها اعتنا می‌کند و یا حتی از وجود آنها بی‌‌خبر است ولی شما بدانید در سفر به فرانسه و بازدید از پاریس این مدال‌های برنزی را مورد توجه قرار دهید.

چرا نام آراگو بر این نشانه‌ها درج شده است؟

فرانسوا آراگو در واقع کسی بود که این نقاط را به عنوان نصف‌النهار مبدأ شناسایی کرد، قبل از اینکه گرینویچ به عنوان مرکز زمین معرفی شود. تا سال 1911 پاریس از همین خط برای محاسبات خود استفاده می‌کرد اما با پیشرفت تکنولوژی این امکان برای باقی گذاشتن آراگوها زیر سوال رفت.

نشانه‌های مخفی پاریس

در کجای پاریس به دنبال این نشانه‌ها باشیم؟

از گوگل مپ می‌توانید این نشانه‌ها را پیدا کنید، یکی از این آراگوها در نزدیکی موزه لوور قرار دارد. در تورهای گروهی فرانسه از تورلیدر بخواهید که این نشانک را به شما نشان دهد.

با تعقیب این نشانه‌ها به مجسمه آراگو خواهید رسید که در باقی آرام و زیبا واقع شده است. خطی ممتد از این نشانک باستانی را در باغ خواهید یافت که به این مجسمه ختم می‌شود.

برخی از این نشانک‌ها کنده شده و یا دزدیده شده است از این رو اگر با یک نشانک خالی روبرو شدید بدانید که چه اتفاقی افتاده است.

نشانه‌های مخفی پاریسچه تعداد از نشانک‌های آٰراگو وجود دارد؟

135 عدد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.