ژیوارنامه

 هیتلر بخش 26 | رفتار هیتلر پس از مرگ معشوقه‌اش

معشوقه هیتلر گلی

هیتلر یک هفته پس از مرگ گلی، سرانجام بر اعصاب خود مسلط شد و برای شرکت در کنفرانس حزبی هامبورگ که برای گسترش سازمان حزب  و تصفیه  آن از عناصر ناباب تشکیل شده بود حضور یافت. هیتلر در جلسه پایانی این کنفرانس یکی از پر هیجان‌ترین نطق‌های خود را ایراد کرد و نشان داد که ضربه مرگ گلی  را در پشت سر نهاده است است.

در پاییز سال ۱۹۳۱ دولت  آلمان در حل مسائل اقتصادی کشور و ایجاد اشتغال برای میلیون‌ها بیکار ناتوان مانده بود در خطر سقوط قرار گرفت، هیتلر موقعیت را برای مطرح ساختن خود مناسب تشخیص داد و به کمک ژنرال فن کورت اشلایخر مشاور نزدیک مارشال فون هندنبورگ رئیس جمهوری آلمان ترتیب ملاقاتی بین او با هند نبورگ داده شد. هیتلر و هندنبورگ روز چهاردهم اکتبر ۱۹۳۱ با هم ملاقات کردند ولی هیتلر نتوانست فیلد مارشال پیر و مغرور را تحت تاثیر قرار داد دهد.

هندنبورگ پس از این ملاقات به ژنرال اشلایخر گفت که این مرد آدم متعادلی به نظر نمی‌رسد و حداکثر کاری که می‌شود به او داد ریاست اداره پست است.

Hitler's life Section 26

 

هیتلر در این زمان تلاش تازه‌ای هم برای جلب افکار عمومی مردم جهان به عمل آورد و از آن جمله قرار بود روز یازدهم دسامبر برای رادیوی سی. بی. اس آمریکا نطقی را ضبط نماید، که دولت آلمان از انجام آن جلوگیری کرد، ولی متن نطق که قبلاً در اختیار خبرنگاران سی .‌بی .‌اس قرار گرفته بود در مطبوعات آمریکا به چاپ رسید و به خاطر اقدام دولت آلمان برای جلوگیری از پخش آن بیشتر مورد توجه قرار گرفت. نکته‌ای که در این نطق بیشتر توجه آمریکایی‌ها را به خود جلب کرد لحن تند ضد کمونیستی آن بود. هیتلر در این نطق گفته بود خطری که آینده جهان را تهدید می‌کند از طرف آلمان نیست، بلکه از طرف کمونیسم است و آمریکایی‌ها و آلمانی‌ها باید دست در دست هم با این طاعون که بلشویسم نام دارد بجنگند.

روز اول ژانویه سال ۱۹۳۲ هیتلر در مجلس جشنی که به مناسبت آغاز سال نو در مونیخ برپا شده بود گفت که او برای ساختن دنیای بهتری مبارزه می‌کند و در این مبارزه خدا پشتیبان اوست. هیتلر یک بار دیگر با نقل جملاتی از انجیل شرح مبارزه عیسی مسیح، خود را دنبال کننده راه او خواند و گفت به پیروزی نهایی خود در مبارزه‌ای که آغاز کرده است ایمان دارد.

 

Hitler's life Section 26

 

یک روز بعد، پیروزی که هیتلر از آن سخن می‌گفت چهره خود را نمایان ساخت و از برلین برای او پیغام فرستادند که به کمک او در مبارزه برای تجدید انتخاب هندنبورگ به مقام ریاست جمهوری احتیاج دارند. با این که هیتلر نمی‌توانست در برابر هندنبورگ شانسی برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری داشته باشد گوبلز او را تشویق کرد بخت خود را بیازماید. تز گوبلز  این بود که شرکت در این مبارزه و مقابله با یک شخصیت افسانه‌ای مانند فیلد مارشال هندنبورگ تحرک تازه‌ای به حزب خواهد داد و زمینه را برای پیروزی حزب ناسیونال سوسیالیست در انتخابات آینده مجلس رایشتاگ فراهم خواهد ساخت.

زندگی هیتلر بخش ۲۶

مشکل اصلی هیتلر در این مبارزه تامین هزینه سنگین مبارزات انتخاباتی در برابر رقیبی چون هندنبورگ بود. برای تامین این هزینه هیتلر به صاحبان صنایع و سرمایه‌داران بزرگ که از افزایش قدرت کمونیست‌ها وحشت داشتند چشم دوخته بود و به همین منظور روز ۱۷ ژانویه در جلسه انجمن صاحبان صنایع آلمان در دوسلدورف نطقی ایراد کرد که یکی از سنگین‌ترین و قوی‌ترین نطق‌های او به شمار می‌آید زیرا این بار هیتلر با توده مردم سخن نمی‌گفت و مستمعین او جمعی از برجسته‌ترین مغزهای اقتصادی و مردان مبتکر و موفق و تحصیل کرده بودند. هیتلر در این نوع  نطق تمام سنگینی صحبت خود را روی خطر کمونیسم گذاشت و گفت اگر در برابر کمونیسم مبارزه‌ای جدی و بنیادی صورت نگیرد همانطور که مسیحیت جهان را دگرگون  ساخت کمونیست هم دنیا را زیر و رو خواهد کرد و قرن‌ها بعد از لنین نه به عنوان رهبر یک انقلاب بلکه چون یک بودا یاد خواهد شد و احکام و نظریات او را چون فرامین و دستورات مذهبی واجب الاطاعه خواهند شمرد. هیتلر در این رابطه با این خطر به میلیون‌ها کارگر بیکار آلمان و طبقه فقیر و محروم که در یک انقلاب کمونیستی چیزی از دست نخواهند داد اشاره کرد و گفت اگر یک حکومت مقتدر مصمم و اصلاح‌طلب زمام امور آلمان را به دست نگیرد وقوع یک انقلاب بلشویکی در این کشور اجتناب ناپذیر است و آلمان در آینده ای نه چندان دور به دومین کشور کمونیستی جهان تبدیل خواهد شد.

نویسنده: جناب آقای امید قادری

مطالب مرتبط

یک فکر در مورد “ هیتلر بخش 26 | رفتار هیتلر پس از مرگ معشوقه‌اش

 1. امیر خفن گفت:

  باو ادامشم بذارین
  مث چی منتظریم
  اه …

  1. شیما رشیدی گفت:

   چشم به زودی ادامه رو میذاریم.

 2. Abolfazl گفت:

  لطفا ادامش رو هم بزارین

  1. شیما رشیدی گفت:

   بله حتماااااً

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.