ژیوارنامه

تورهای نمایشگاهی ژیوار | دلیل تفاوت ارائه تورهای نمایشگاهی به روایت مدیرعامل آژانس

تور نمایشگاهی ژیوار

تورهای نمایشگاهی در سراسر جهان، دسترسی به مجموعه‌های مختلفی از صنعت را توسعه داده و امکان همکاری بین ارگان‌های مختلف در صنعت و تجارت را فراهم کرده است. ژیوار پیشتاز تورهای نمایشگاهی از ده سال قبل تا کنون در ایران است  که در بسیاری از تورهای نمایشگاهی در سراسر جهان به بهترین نحو عمل کرده است. قبل از پرداختن به جزئیات تورهای نمایشگاهی، خوب است در ابتدا با مفهوم تور نمایشگاهی آشنا شویم. دکتر محسن قادری مدیر عامل برند گردشگری ژیوار، پاسخ سوالات متداولی در زمینه تورهای نمایشگاهی را با جزئیات به شما کاربران ارائه می‌دهند.

تور ایونت در یک نگاه

می‌دانید که تورها دسته‌بندی‌های مختلفی مانند ورزشی، فرهنگی، تاریخی، ایونت و … دارند. در این مقاله سعی داریم به تور نمایشگاهی که بارز ترین تور در زیر شاخه تور ایونت است بپردازیم.

تور نمایشگاهی جایی است که گردشگری به خدمت تجارت آمده و دست صنعت گردشگری را گرفته و آن را  راتوسعه می‌دهد.

تورهای نمایشگاهی در مکان‌های مختلف و به صورت موقت برگزار می‌شوند و زمینه اصلی آنها ارائه موضوعات مختلف و به روز در انواع صنایع می‌باشد.

این نمایشگاه‌ها بسیار نامبر وان هستند و فرصتی عظیم را برای افرادی که جویای نام بوده همچنین تجار معتبر که در پی برقراری ارتبا‌طهای بین المللی با کشورهای خارجی هستند فراهم می‌کند؛ چه به قصد بازدید که ویزیتور باشند و چه به قصد غرفه گذار که استند و غرفه برای خودشان داشته باشند.

 

 

تور نمایشگاهی ژیوار

تور نمایشگاهی برای مجموعه داران هنر و صنایع چه فرصت‌هایی فراهم می‌کند؟

 • هنر یا دانش خود را برای عموم مردم و عشق به بشریت به اشتراک بگذارند.
 • به رسمیت شناختن مجموعه هنری و تجاری آنها توسط دنیای هنر و تجارت.
 • سود مالی؛ هنر، دانش و یا شی تجاری آنها از مجموعه خصوصی که داشته‌اند اکنون به عنوان بخشی از یک مجموعه هنری و تجاری معتبر و مهم شناخته می‌شود، در نتیجه ارزش بازار آنها به طرز چشمگیری افزایش می‌یابد.
 • به محققان اجازه می‌دهد تحقیقات مهمی درباره اشیا هنری و تجاری انجام دهند که قبلاً غیرقابل دسترسی بودند.
 • افزایش آگاهی و بودجه برای اهداف خیرخواهانه.
 • افزایش دانش و ابداع ایده‌های خلاقانه.

فرصت‌هایی که تورهای نمایشگاهی برای سازمان‌ها فراهم می‌کند

 • به اشتراک گذاشتن مجموعه های خود برای مخاطبان گسترده تر و متنوع تر.
 • قرار دادن اشیا هنری و تجاری در نمایشگاه که در غیر این صورت باید دهه ها از عمر خود را در انبار صرف می کردند.
 • اجازه دسترسی آسان تر دانشمندان در سایر مناطق کشور یا جهان، به اشیا و اسناد مهم تاریخی و تجاری
 • بالا بردن شهرت نام تجاری و پیروی از سازمان ها
 • افزایش مخاطبان سازمان ها تعداد بازدیدکنندگان را به مکان ها، رویدادها، فروش و سایر نمایشگاه ها افزایش می دهد.

شرکت در تور نمایشگاهی، رویایی که در ژیوار به واقعیت خواهد پیوست

 دکتر قادری مدری عامل آژانس ژیوار: اما با توجه به فرصت هایی که تورهای نمایشگاهی برای صنعتگران و تجار ایجاد می‌کند. در کشور ما رفتن و رسیدن به این تورهای نمایشگاهی تا حدی زیادی سخت و مشکل است و گاهاً خیلی فیلتر‌ها باعث می‌شود که افراد نتوانند چه به صورت ویزیتور و چه به صورت غرفه گذار در این نمایشگاه‌ها حاضر شوند و نیاز به مشاوره‌هایی دارند که تیم ژیوار این مسیر را برای آنها آسان خواهد کرد. خوب است فیلترهایی که گاهاً مانع ورود تجار ما به تورهای نمایشگاهی می‌شود را با هم مرور کنیم.

برخی از این فیلتر ها در ادامه اشاره شده که چرا بعضی از ویزیتورها و یا غرفه گذاران نمی توانند از این نمایشگاه های بین المللی بازدید کنند؟

 

تور نمایشگاهی ژیوار

فیلترهایی که مانع بازدید از تورهای نمایشگاهی می شوند

1.سختی دریافت ویزا برای ورود به کشور برگزار کننده نمایشگاه (در واقع کسی که می‎‌خواهد به نمایشگاه اروپایی برود باید سختی دریافت ویزای شینگن را بگذراند که خودش پروسه بسیار زمانبر و سختی است ) تهیه کارت ورودی نمایشگاه بسیار کار مشکلی است. ریزه کاری هایی برای دریافت ویزا وجود دارد و کوچکترین ناآگاهی باعث می‌شود که ویزا رد شود.

2.هندل کردن پرواز

3.. فیلترهای ورود به کشور برگزارکننده

 1. مشکل مسلط نبودن بر زبان ( عدم تسلط بر زبان، نمایشگاه را برای ورود شما به صورت تنها و بدون مترجم متقاعد نخواهدکرد)

5.قوانین و پروتکل های نمایشگاهی و قوانین B2B

 1. میتینگ‌ها باید در ایران هماهنگ شود که بدون داشتن تجربه و تسلط، کار بسیار سخت و چالش برانگیزی است.

تجارت و تفریح با هم در تورهای نمایشگاهی ژیوار

در پاسخ به این مسئله، دکتر قادری اینچنین مسئله را روشن می‌سازد: اینها بخشی از فیلترهای سخت و سنگینی هستند که باعث شده که خیلی از صنعتگران عزیز کشورمان نتوانند وارد این نمایشگاه‌ها در اروپا شوند. اما ژیوار حدود ده سال است که نمایشگاه‌ها را در قالب یک فرصت و به صورت یک پکیج که ترکیبی از تفریح، گشت و گذار و صنعت است به علاقمندان ارائه می‌دهد و البته در طول تور نمایشگاهی اولویت اول تجارت است و در کنارش گردش و تفریح نیز در برنامه گنجانده می‌شود که ژیوار تاکنون به خوبی توانسته از عهده این مهم بر بیاید.

تور نمایشگاهی ژیوار

 

مزایای استفاده از تورهای نمایشگاهی شرکت ژیوار

 • ژیوار تا کنون توانسته است این امکان را فراهم آورد که نه تنها شینگن بلکه حتی بقیه کشورهای دنیا که به سختی ویزا می‌دهند از جمله ژاپن، کانادا، انگلستان و استرالیا علاقمندان به نمایشگاه را به صورت دسته جمعی و یا انفرادی به تور نمایشگاهی دلخواهشان برساند؛ زیرا ژیوار تجربه بسیار بالایی در این زمینه دارد و در خصوص برنامه ریزی و ست کردن قرارهای ملاقات تا کنون بسیار عالی عمل کرده و زبان هیئت‌های مسئول نمایشکاه را به خوبی بلد است.
 •  دکتر قادری: حال فکر کنید که با تمام این سختی‌ها افراد علاقمند را به تور نمایشگاهی رساندیم جهت استفاده بهینه و درست از نمایشگاه تیم عالی و با تجربه ژیوار یک سری آموزش‌ها را به این افراد می‌دهد که چطور از یک نمایشگاه اروپایی برای مثال نمایشگاه‌های اتومتانیکا و مدیکا در شهر های دوسلدورف، فرانکفورت، برلین و …. بازدید کنند. بازدید از نمایشگاه به یک دانش نیاز دارد که به فرد کمک می‌کند بیاموزد که چگونه در یک نمایشگاه بزرگ که اگر بخواهد ناخواسته و بدون برنامه بچرخد ده روز هم برایش کم است، در چهار روز که زمان رسمی نمایشگاه است به خواسته اش برسد. بنابراین باید با علم از این نمایشگاه‌ها بازدید شود که ژیوار به طور کامل و درست این دانش را در اختیار بازدید کنندگان قرار می‌دهد. تیم ژیوار به بازدید کنندگان یاد می‌دهد که نمایشگاه درهای ورودی متعدد و درهای خروجی متعددی دارد. داشتن کارت‌های نمایشگاه همیشه الزامی است و در هر لحظه باید همراه مسافر ایرانی باشد.

بهینه سازی زمان بازدید از نمایشگاه در پکیج تورهای نمایشگاهی ژیوار

 • مدیر عامل ژیوار محسن قادری: تیم ژیوار مشخص می‌کند که هر شخص در چه راسته‌ای می‌تواند به خواسته‌اش برسد و لیست غرفه‌ها را براساس تخصص شخص شناسایی می‌کند و به صورت یک برگه پرینت شده به دست مشتری می‌دهد و تارگت‌ها را برای بازدید کننده مشخص می‌کند که به همه غرفه‌های مورد هدف برسند. چون طبیعتاً این نمایشگاه‌ها بزرگ هستند و بدون برنامه ریزی درست و مشخص نمی‌توان بازدید بهینه‌ای از آن‌ها داشت. بنابراین با کمک ژیوار و برنامه ریزی‌های درست آن بهترین استفاده از وقت و زمانتان خواهید داشت.
 • اگر اشخاص قرار ملاقات‌هایی داشته باشند تیم ژیوار به درستی این میتینگ‌ها را برنامه ریزی می‌کند و به آنها  کمک می‌کند که این قرار ملاقات‌ها به بهترین وجه اتفاق بیفتد.

 

تور نمایشگاهی ژیوار

کارآفرینی ژیوار برای تورهای نمایشگاهی در خارج از کشور

 • اگر اشخاص مسلط به زبان نباشند شرکت ژیوار مترجم اختصاصی در اختیار آنها قرار می‌دهد که با تسلط کامل کار این افراد را راه می اندازد. و کار زیبای دیگری که شرکت ژیوار برای تورهای نمایشگاهی کرده به کار گیری دانشجویان ایرانی است که در شهرهای مختلف مقیم هستند. در واقع یک کارآفرینی بسیار خوب شده و خیرو برکتی به دست دانشجویان ایرانی نیز به این صورت می رسد.
 •  دکتر قادری: شرکت ژیوار بسیار علاقمند است که تجاری که از تورهای نمایشگاهی ویژه ما استفاده می کنند دست پر به کشور بررگردند و قطعا نمایشگاه این افراد را تغییر می‌دهد، تغییراتی در وسعت دانششان، ایده‌های خلاقانه، گرفتن نمایندگی‌ها و صدور کالا هاشان… شرکت ژیوار این افتخار را داشته است که به هرنوعی یک تحول و پیشرفت در تجار ایرانی بوجود بیاورد و بارها و بارها ما از خود مشتریان ژیوار شنیده ایم که چه اتفاقات بزرگی در این تورهای نمایشگاهی رقم خورده و کسب وکارشان را متحول کرده است.

در تورهای نمایشگاهی خروج ارز چه مفهومی دارد؟

 •  محسن قادری: نکته بسیار مهم دیگر در تور های نمایشگاهی این است که ما  نه تنها مسئله خروج ارز را نداریم بلکه ورود افکار و ایده های نو را در مقابل داریم. شاید یک مسافر ایرانی در یک تور نمایشگاهی هزار تا دوهزار یورو خرج کند ولی این خروج ارز نیست چون این فرد در واقع گردشگر نیست که ارز را خارج کند بلکه این فرد با خودش میلیونها ایده و خلاقیت را به کشور وارد می‌کند.  تجار ایرانی در صنعت خودشان بسیار زیرک، باهوش و بهره بردار هستند و نمایشگاه تفکر و دیدشان را به شدت جهانی می‌کند و مسبب این پیشرفت و محیا کننده خدمات و سرویسی که منجر به ارتقای دانش و دید خلاقانه در تجار ایرانی می‌شود، تور ژیوار است و از این بابت نیز شرکت ژیوار بسیار خوشحال و مفتخر است.

 

تور نمایشگاهی ژیوار

ایجاد یک شبکه داخلی از تجار در تورهای نمایشگاهی

 • دکتر محسن قادری همچنین ادامه داد: اتفاق دیگری که در تورهای نمایشگاهی ژیوار می افتد ایجاد یک شبکه داخلی از تجار است. شما فرض کنید که اگر پنجاه نفر در یک صنف مثلا صنف پلاستیک به این نمایشگاه ها اعزام شوند چه بسا این پنجاه نفر تا قبل از این نمایشگاه ممکن است اصلا همدیگر را نشناسند؛ حتی اگر بشناسند نیز این شناخت بسیار محدود است  تورهای نمایشگاهی جدا از اینکه یک شرایط بازرگانی بین الملل را فراهم می آورد، یک شبکه بازرگانی داخلی هم بین این پنجاه نفر بوجود می آورد و چه بسا در ایران برایشان این امکان وجود نداشته یا از وجود هم اصلا با خبر نبودند که با تور ژیوار توسعه تجارت داخلی بین تجار داخلی هم به خوبی اتفاق می افتد که این امر نیز از دیگر اتفاقات ژیوار است.
 • در خیلی از مواقع ژیوار معرفی کننده نمایشگاه ها نیز هست.مدیرعامل آژانس ژیوار گفت: بسیار پیش می آید که نمایشگاه هایی وجود دارند که خود بیننده و ویزیتور و شخص تاجر از وجودش بی خبراست که شرکت ژیواردر رابطه با کیفیت و سطح نمایشگاه تحقیق میکند و در واقع یک پکیج برای تور نمایشگاهی تدارک میبیند که به راحتی در اختیار افراد قرار میگیرد.

حساسیت اخذ ویزای نمایشگاهی برای شرکت کنندگان در تور نمایشگاهی

 •  دکتر محسن قادری همچنین افزود: گاها خیلی از کشورهایی بوده اند که سختی های بسیار زیاد ویزایی داشتند و شرکت ژیوار به راحتی مسئله گرفتن ویزا را هندل کرده است و واقف هستیم که تا چه حد ناخوشایند است که یک تجار ایرانی وقتی برای بازدید به نمایشگاه می رود ویزایش رد شود. این مسئله امری ناخوشایند است به این دلیل که این فرد توریست نیست و توریست می تواند در زمان دیگری به این گردشگری بپردازد اما در تور نمایشگاهی شخص برای همیشه یک فرصت را از دست میدهد. یک نمایشگاه ممکن است سالانه و حتی ند ساله باشد و تا یک سال یا چند سال بعد امکان برگذاریش وجود نداشته باشد و شکر خدا در این زمینه تا کنون تیم ژیوار موفق بوده است و بیشترین تعداد ویزای صادر شده نمایشگاهی متعلق به آژانس ژیوار است و از این بابت شرکت ژیوار به خود میبالد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *