اخبار اروپا

چگونه 3 روزه ویزا بگیریم؟| فهرست کشورهای صادرکننده ویزای 3 روزه

در خانه بنشینید و درخواست ویزا کنید! شاید این روزها پرکردن فرم درخواست برای ویزا، رفتن به سفارت و … یک چالش باشد اما می‌توانید به وسیله اینترنت درخواست ویزا بدهید و طی مدت 2 الی 3 روز جواب آن را دریافت کنید.

ویزای الکترونیکی چیست؟

e-visa یا ویزای الکترونیکی سیستمی است که با هدف نجات مسافران از رویه‌های اداری طولانی مدت و خسته کننده و همچنین ایجاد جایگزینی برای ویزاهای صادر شده در مرزها توسعه یافته است. کاربران می‌توانند به صورت آنلاین برای ویزای کشورهایی که می‌خواهند از آن بازدید کنند، درخواست دهند. افرادی که قصد درخواست ویزا را دارند در صورت داشتن شرایط از طریق سامانه ویزای الکترونیکی می‌توانند مدارک سفر خود را دریافت کنند. ویزای آنلاین عمدتاً برای مقاصد توریستی صادر می‌شود. این سیستم هنوز برای مجوزهای کاری یا ویزای دانشجویی اجرا نشده است. این نوشته برای ویزای شینگن عمدتاً عمل نمی‌کند.

چگونه ۳روزه ویزا بگیریم

چگونه ویزای الکترونیکی / آنلاین دریافت کنیم؟

مراحل و مدارک درخواستی ویزا در کشورها متفاوت است، اما روند به طور کلی برای هر کشور یکسان است. برای دریافت ویزای آنلاین ابتدا باید کشور مقصد این سرویس را ارائه دهد. مسافران دارای پاسپورت معتبر می توانند هزینه ویزای الکترونیکی درخواستی خود را از طریق کارت اعتباری خود پرداخت کنند، سپس سند را پرینت کرده و مستقیماً از مرز عبور کنند. پس از تکمیل مراحل پرداخت، آنها می توانند ویزای الکترونیکی خود را دریافت کنند. سوال شما ممکن است این باشد:  چگونه پاسپورتم را تمدید کنم؟

فهرست کشورهای صادرکننده ویزای الکترونیکی

کشورهایی که از درخواست ویزای آنلاین استفاده می کنند با گذشت سال‌ها افزایش یافته‌اند. از سال 2018، 25 کشور در سراسر جهان از این سیستم استفاده می‌کنند: ایالات متحده آمریکا، نیوزلند، ارمنستان، بحرین، کامبوج، کیپ ورد، گابن، گرجستان، هند، کنیا، کویت، مالزی، مولداوی، میانمار، رواندا، سائوتومه و پرنسیپ، سنگاپور، سنت کیتس و نویس، سریلانکا، ترکیه، امارات متحده عربی، اوگاندا، ازبکستان، زامبیا و زیمبابوه، ایران، روسیه.

همانطور که می‌بینید، اینترنت برای تکمیل درخواست ویزای الکترونیکی راه طولانی را طی کرده است. نه تنها برای افرادی که سفر می‌کنند راحت‌تر است، بلکه برای کسانی که هزاران برنامه را پردازش می‌کنند نیز راحت‌تر است. احتمال گم شدن مدارک و سایر اسناد مربوطه کمتر است.

هزینه ویزای الکترونیکی چقدر است؟

هزینه ویزای الکترونیکی در کشورها متفاوت است و نمی‌توان یک قیمت مشخص برای هزینه ویزای الکترونیکی تعیین کرد. نکته‌ی دیگر این است نحوه‌ی پرداخت هزینه ویزای الکترونیکی به صورت آنلاین و از طریق کارت‌های اعتباری مثل مسترکارت و ویزا و … پرداخت می‌شود. به دلیل محدودیت پرداخت‌های بین‌المللی در ایران، این کار باید توسط شرکت‌ها یا اشخاص واسطه صورت گیرد.

چگونه ۳روزه ویزا بگیریم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.