مجله ایران

چگونه ویزای ایران بگیریم؟ اطلاعات کامل درباره اخذ ویزای ایران

اخذ ویزای ایران

به ایران خوش آمدید. افرادی که قصد سفر به ایران را دارند، با سوالات فراوانی روبرو خواهند شد. مفتخریم که در آژانس ژیوار امکان اخذ ویزای ایران را برای اتباع خارجی را داریم، در یک کلام: ژیوار نماینده درخواست انواع ویزای ایران می‌باشد. در ادامه تمام سوالات مربوط به اخذ ویزای ایران به صورت کامل جمع‌آوری شده است. در صورت وجود هرگونه سوال در خصوص ویزای ایران، لطفاً با آژانس ژیوار با شماره تماس 02154795000 در ارتباط باشید. کارشناسان ویزای ایران در آژانس ژیوار آماده پاسخگویی به شما خواهند بود.

راه های اخذ ویزای ایران کدامند؟

وزارت امور خارجه ایران برای دریافت ویزای ایران 2 راه پیش روی مسافران گذاشته است:

الف) هر فرد می‌تواند با مراجعه به وب‌سایت وزارت امور خارجه ایران و پر کردن فرم ویزای ایران اقدام به ثبت‌نام ویزای ایران کند.

ب) اقدام از طریق آژانس‌های گردشگری و مسافرتی که مجوز اخذ ویزا را دارند. اخذ ویزا با کمک آژانس‌های مسافرتی ( مانند آژانس ژیوار ) راحت‌تر و سریع‌تر است و نیازی نیست که مراجعه‌کنندگان نگران کاغذبازی‌های اداری یا ناآشنایی با مراحل باشند.

انواع ویزای ایران کدامند؟

 ویزای ایران در انواع مختلفی صادر می‌شود که بسته به نوع درخواست و شرایط سفر و همچنین ملیت هر فرد تفاوت خواهد داشت. ویزای ایران به دسته‌های گردشگری، بلندمدت، تجاری، فرودگاهی و ویزای چندبار ورود ( مولتی) تقسیم می‌شود.

به طور دقیق‌تر، ایران برای گردشگران خارجی (اتباع خارجی) 13 نوع ویزا یا روادید صادر می‌کند. هر روادید بر اساس هدف سفر، شغل یا دلیل مسافر برای سفر صادر می‌شود که شامل موارد زیر است:

1.ویزا برای گروه‌های علمی یا ورزشکاران که قصد ورود دو یا چندباره به ایران را دارند.

2.ویزای توریستی یا سیاحتی برای گردشگران خارجی که قصد دیدن جاذبه‌های گردشگری ایران را دارند.

3.ویزای زیارتی برای گردشگرانی که قصد سفر به زیارتگاه‌های ایران را دارند.

4.ویزای سیاسی مخصوص مقامات دولتی و سیاسی سایر کشورها است که برای انجام رایزنی‌های سیاسی به ایران می‌آیند.

5.ویزای تحصیلی برای کلیه‌ی افرادی که قصد ادمه تحصیل در ایران را دارند مانند دانش‌آموزان، دانشجویان و طلاب علوم دینی.

6.ویزای اجازه یا حق کار برای افرادی که می‌خواهند در ایران کار کنند. این نوع ویزا برای اتباع برخی از کشورها سخت‌تر است و با حساسیت بیشتری صادر می‌شود.

7.ویزای ترانزیت و عبور برای افرادی صادر می‌شود که قصد سفر به کشور سومی را از طریق کشور جمهوری اسلامی ایران دارند. حداکثر مدت زمان این ویزا 7 روز است. مهمان‌داران هواپیما، کارکنان قطار، رانندگان وسایل نقلیه‌ی عمومی، خدمه‌ی کشتی یا افرادی که قصد ماندن در ایران را ندارند و فقط از ایران عبور می‌کنند باید ویزای ترانزیت یا عبور ایران را بگیرند.

8.ویزای مطبوعاتی برای افرادی که با هدف پوشش خبری وارد ایران می‌شوند، صادر خواهد شد. خبرنگاران، عکاسان و روزنامه‌نگاران برای ورود به ایران باید این ویزا را بگیرند.

9.ویزای تجاری برای افرادی که به منظور شرکت در جلسات تجاری و امضای قراردادهای تجاری به ایران می‌آیند. شرایط و ضوابط اخذ ویزای تجاری ایران را از اینجا دریافت نمایید.

10.ویزای متعدد یا مولتی برای بعضی از کارشناسان و بازرگانانی که در طول دوره‌ای مشخص مجبورند چندبار به ایران سفر کنند.

11.ویزای الحاق به خانواده برای افرادی است که قصد ثبت ازدواج در ایران را دارند و آقایان سایر کشورها که همسر ایرانی دارند.

12.ویزای اتباع خارجی دارای مادر ایرانی برای آن افرادی صادر می‌شود که مادر ایرانی دارند.

13.ویزای خروج برای ایرانیانی که تابعیت ایرانی خود را ترک کرده‌اند.

کدام کشورها به ویزای ایران نیازی ندارند؟

دولت ایران با توجه به توافقات و سیاست ویزای خود و روابط دیپلماتیک، این امکان را برای اتباع ۱۵ کشور فراهم آورده است که آزادانه و بدون دریافت ویزا به ایران سفر کنند. آن ۱۵ کشور عبارتند از سوریه به شرط پرواز مستقیم از دمشق، لبنان، ترکیه، جمهوری آذربایجان، گرجستان، بولیوی، مصر، ارمنستان، ونزويلا، چین، هنگ‌کنگ، ماکائو، عراق و عمان. این افراد تنها با داشتن گذرنامه‌ی معتبر می‌توانند مهر ورود به ایران را در پاسپورت خود دریافت کنند و برای مدت زمان مشخصی که طبق توافقات دیپلماتیک تعیین شده به ایران سفر کنند.

اعتبار ویزای توریستی ایران (برای اتباع کشورهایی که به ویزای ایران نیازی ندارند) چه مدت است؟

به این ترتیب شهروندان سوریه و ارمنستان ۹۰ روز، گرجستان ۴۵ روز، لبنان، عراق، بولیوی و جمهوری آذربایجان ۳۰ روز، مصر ۲۰ روز، چین، هنگ‌کنگ و ماکائو ۲۱ روز، ترکیه ۳ ماه، ونزوئلا و مالزی ۱۵ روز می‌توانند در ایران بمانند. درصورتی که شهروندان این کشورها بیشتر از این مدت نیاز به اقامت داشتند می‌توانند از طریق نمایندگی‌های وزارت خارجه با توانایی اخذ ویزای ایران، اقدام کنند و درخواست خود را ثبت نمایند.

ویزای درمان و سلامت در ایران چیست؟

افرادی که دارای نوعی بیماری جسمی هستند که در کشور خودشان قابل درمان نیست یا هزینه‌های درمان در کشورشان بالاست برای درمان این بیماری و برخورداری از تجهیزات پزشکی پیشرفته به کشورهای دیگر که دارای این تجهیزات هستند یا هزینه‌ی درمان در آن‌ها پایین‌تر است سفر می‌کنند، برای انجام این سفر فرد باید ویزای درمانی یا پزشکی کشور مقصد را اخذ نماید. ویزای درمانی یکی از انواع ویزاست که در زمان کوتاهی صادر می‌شود و فرد متقاضی با داشتن آن بدون هیچ دغدغه و نگرانی می‌تواند به درمان بیماری خود در کشور مقصد بپردازد.

در چند سال اخیر به دلیل ارزان‌ بودن هزینه‌های درمان و نیاز کشور به درآمد زایی دلاری، نگاه ویژه‌ای به گردشگری سلامت شده است. متقاضیان درمان در ایران می‌توانند با گرفتن این ویزا، تا سه ماه بعد به ایران سفر کنند و  به مدت 10 روز در ایران اقامت داشته باشند. ویزای درمانی در شرایط فعلی به صورت فرودگاهی صادر نمی‌گردد و حتما باید از طریق یک آژانس مسافرتی در ایران برای اخذ بارکد و تاییدیه اقدام شود و سپس متقاضی با حضور در سفارت ایران در کشور محل اقامت، نسبت به تایید و نهایی کردن ویزای خود اقدام نماید.

ویزای زیارتی ایران چیست؟

ویزای زیارتی، مخصوص افرادی است که به قصد زیارت اماکن زیارتی قصد ورود به کشور مورد نظر را دارند. ویزای زیارتی در کشورهایی مانند ایران و عراق متداول بوده و بخصوص در بازه‌های زمانی زیارتی، یکی از محبوب‌ترین ویزاها برای افراد خارجی است.

ویزای توریستی ایران برای چه افرادی صادر می‌شود؟

ویزای توریستی ایران برای افرادی که به قصد تفریح و گردش به ایران می‌آیند صادر می‌شود. اگر متقاضی ویزا در ایران کسی را داشته باشد که برایش دعوتنامه بفرسد پروسه اخذ ویزای توریستی سریعتر و موفق‌تر انجام خواهد شد. ویزای توریستی ایران به دو صورت فرودگاهی و عادی قابل دریافت است. باید به این نکته توجه داشته باشید که ویزای فرودگاهی برای اتباع کشورهای آمریکا، بریتانیا، کانادا، کلمبیا، افغانستان، پاکستان، بنگلادش، هند و سومالی صادر نمی‌شود.

شرایط اخذ ویزای ایران از طریق آژانس چیست؟

شما به عنوان میزبان و دعوت کننده می‌توانید به بخش روادید وزارت امور خارجه مراجعه کرده و برای ثبت نام ویزای ایران و اخذ روادید ایران اقدام کنید اما در نظر داشته باشید که اگر توسط یکی از آژانس‌های مسافرتی که دارای مجوز اخذ ویزا باشند اقدام کنید، زمان دریافت ویزا برای میهمانتان کوتاه تر خواهد بود. برای مثال از طریق آژانس ژیوار!

آژانس‌های مسافرتی دعوتنامه‌ای برای شخص دعوت شونده ( میهمان ) صادر می‌کنند که در صورت موافقت بخش روادید وزارت امور خارجه ایران، شماره تایید به آژانس مسافرتی اعلام گردیده و میهمان می‌تواند با مراجعه به کنسولگری ایران و ارائه کد تایید ویزای ایران، ویزای توریستی ایران و یا ویزای تجاری ایران خود را دریافت نماید.

مدت زمان ارائه شماره تایید ویزا ( کانفرمیشن نامبر یا رفرنس نامبر) از طرف وزارت امور خارجه، بین ۷ الی ۱۰ روز کاری زمانبری خواهد داشت که در حالت درخواست ویزای فوری ایران این زمان به ۳ الی ۴ روز کاهش می‌یابد.

اعتبار ویزای ایران ۳ ماه می‌باشد که با این نوع ویزا، مسافرین و میهمانان می‌توانند به مدت ۳۰ روز در کشور ایران اقامت داشته باشند.

در صورتی که مسافرین و میهمانان تمایل داشته باشند که مدت بیشتر از ۳۰ روز در ایران اقامت داشته باشند، باید درخواست تمدید ویزای ایران دهند.

توجه داشته باشید که دولت ایران در صدور و یا عدم صدور روادید اتباع خارجی مختار است.

اقامت بیش از مدت تعیین شده در روادید کشور ایران، خلاف قوانین و مقررات ایران می‌باشد.

دارندگان روادید پس از ورود به خاک کشور ایران ملزم به رعایت قوانین و مقررات این کشور خواهند بود.

محل اخذ ویزای ایران باید توسط شخص دعوت شونده ( میهمان ) مشخص شود.

درخواست ویزای ایران با دعتونامه یا از طریق آژانس‌ها چگونه است؟

همانطور که قبلا اشاره کردیم، برای دریافت ویزای توریستی ایران خود فرد باید شخصاً اقدام کند یا از طریق آژانس‌های مسافرتی ویزای ایران را بگیرد که در روش دوم با توجه به حذف کاغذبازی‌های اداری و آشنایی کامل آژانس‌های گردشگردی با مراحل اخذ ویزا، این کار سریع‌تر انجام می‌شود.

مدارک لازم برای ویزای ایران از طریق آژانس‌ها چیست؟

 برای اخذ ویزای توریستی ایران از طریق آژانس‌ها باید مدارک زیر حاضر شود:

مدارک میزبان:

  • اسکن صفحه اول شناسنامه
  • اسکن کارت ملی
  • آدرس و شماره تماس محل کار و زندگی
  • شغل میزبان

مدارک میهمان:

  • اسکن صفحه اول پاسپورت
  • اسکن عکس پرسنلی
  • آدرس محل زندگی
  • نام پدر میهمان
  • شغل میهمان

تمدید ویزای ایران چگونه است؟

ویزای ایران به مدت 30 روز صادر می­‌شود و یک بار ورود می‌­باشد، از زمان صدور ویزا شما می‌توانید تا 3 ماه وارد خاک ایران شوید. چنانچه مسافر بخواهد بیشتر از مدت زمان مجاز ویزا در ایران بماند، باید حداقل 3 روز تا اتمام تاریخ ویزا، نسبت به تمدید ویزای خود اقدام کند. در زیر به چگونگی تمدید ویزای ایران می­‌پردازیم.

اتباع خارجی چنانچه در خاک ایران حضور داشته باشند و بخواهند ویزای خود را تمدید کنند ملزم می­‌باشند که شخصاً و حضوری به دفاتر پلیس اتباع خارجه مراجعه کنند، توجه داشته باشید که تمدید و یا عدم تمدید ویزای ایران مسافر کاملاً به تصمیم گیری پلیس اتباع خارجه وابسته می­‌باشد، شما می‌توانید مسافر خود را در پروسه تمدید ویزا همراهی کنید، اما حتماً باید مراجعه به صورت حضوری صورت گیرد.

ویزای فوری ایران چیست؟

درخواست ویزای ایران گزینه فوری ندارد. پروسه بررسی و تایید درخواست ویزای ایران توسط وزارت امور خارجه از زمان ثبت درخواست حداقل پنج روز کاری اعلام شده است. این بازه زمانی اعلام شده از سمت وزارت امور خارجه می‌باشد اما با توجه به شرایطی همچون ملیت مهمان، تاریخ ورود و محل اخذ ویزا این درخواست می‌تواند کمتر از یک روز و یا بیشتر از 5 روز باشد.

برای تاییدیه دریافت ویزای ایران تضمینی وجود ندارد. جواب‌ها بر اساس بررسی و نظر کمیسیون وزارت امور خارجه صادر می‌شوند، اما در شرایط متفاوت امکان پیگیری وجود دارد.

کدام کشورها امکان دریافت ویزای فرودگاهی را دارند؟

اتباع کشورهای آذربایجان، آلبانی، آلمان، آرژانتین، آفریقای جنوبی، اتریش، ارمنستان، ازبکستان، اسپانیا، استرالیا، اسلوانی، اسلوواکی، امارات متحده عربی، اندونزی، اکراین، ایتالیا، ایرلند، بحرین، برزیل، برونتی، بلاروس، بلژیک، بلغارستان، بوسنی هرزگوین، پرتغال، پرو، تاجیکستان، تایلند، ترکمنستان، چین، دانمارک، فدراتیو روسیه، رومانی، ژاپن، سنگاپور، سوئد، سوئیس، سوریه، عربستان، عمان، فرانسه، فلسطین، قبرس، قرقیزستان، قطر، کرواسی، کره جنوبی، کره شمالی، کوبا، کویت، گرجستان، لبنان، لوگزامبورگ، لهستان، مالزی، مجارستان، مغولستان، مکزیک، نروژ، نیوزلند، ونزوئلا، ویتنام، هلند، یوگسلاوی، یونان، تانزانیا، عمان، هند می‌توانند ویزای ایران را دریافت کنند.

از آنجایی که صدور ویزای فرودگاهی ایران در تمام ساعات روز امکان پذیر نیست در نظر داشته باشید که زمان رسیدن به فرودگاه را طوری برنامه ریزی کنید که در ساعات اخذ روادید به محل برسید.

نکاتی درباره ویزای فرودگاهی ایران 

 • کشورهایی که در فرودگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) برای آنها روادید صادر نمی‌شود:

  آمریکا، انگلستان، کانادا، عراق، پاکستان، افغانستان، بنگلادش، اردن، کلمبیا، سومالی

 • اتباع کشور عراق امکان دریافت ویزای فرودگاهی در فرودگاه مشهد را نیز دارند.
 • حضور متقاضی ویزا و ارائه اصل گذرنامه (پاسپورت) با اعتبار حداقل 6 ماه و بدون هر گونه خدشه یا ایراد
 • ارائه کد مرجع
 • اصل و تصویر کارت بیمه مسافرتی (این بیمه نامه برای تمامی اتباع خارجی برای ورود به ایران اجباری است)
 • پرداخت هزینه ویزای ایران به واحد کنسولی فرودگاه

اگر درخواست ویزای ایران مردود شد چه باید بکنیم؟

اگر به هر دلیلی ویزای شما ریجکت شد شما می توانید به ریجکت شدن ویزای خود اعتراض کنید. اما چگونه؟ این که بدانیم دلیل ریجکت شدن متقاضی چیست اولین موضوعی است که اهمیت دارد. زمانی که متقاضی از دلیل یا دلایل ریجکتی ویزای خود مطلع شد می تواند طی یک نامه نسبت به ریجکت شدن خود اعلام اعتراض کند.

اتباع خارجی عراقی چطور می‌توانند ویزای ایران بگیرند؟

تقریبا می‌توان گفت اتباع عراقی توانایی دریافت انواع ویزای ایران را دارند. افرادی که به قصد سیاحت به ایران سفر می‌کنند، می‌توانند ویزای توریستی ایران را دریافت کنند. افرادی که به قصد تجارت و کار به ایران سفر می‌کنند، می‌توانند ویزای تجاری و کاری دریافت کنند همچنین به دانشجویان و دانش آمورانی که قصد ادامه تحصیل در ایران را دارند ویزای تحصیلی ایران تعلق می‌گیرد.

ویزای تجاری ایران برای اتباع عراق:

چنانچه اتباع کشور عراق بخواهند به قصد تجارت به ایران سفر کنند، ملزم می‌باشند از سمت یک شرکت ایرانی دعوت شوند و اهداف تجاری آنها مشخص باشد. شرکت دعوت کننده برای مسافر ویزای جاری ایران را اخذ می‌کند، مدت زمان اعتبار ورود ویزای ایران 3 ماه می‌باشد و مدت مجاز اقامت وابسته به نوع درخواست شرکت تجاری می‌باشد.

مدارک لازم جهت اخذ روادید تجاری ایران کدامند؟

۱-  نام شرکت دعوت کننده

۲-  شماره ثبت شرکت دعوت کننده

۳-  موضوع دعوتنامه

۴-  آدرس و شماره تماس شرکت دعوت کننده

۵-  آدرس و شماره تماس منزل مدیر عامل

۶-  اسکن روزنامه رسمی دعوت کننده

۷-  اسکن دعوتنامه بر روی سربرگ شرکت به همراه مهر رسمی شرکت دعوت کننده

۸-  اسکن شناسنامه مدیر عامل شرکت دعوت کننده

۹-  اسکن گذرنامه شخص دعوت شونده ( میهمان )

۱۰-  آدرس مکان اقامتی شخص دعوت شونده ( میهمان )

ویزای کاری ایران برای اتباع عراق:

اگر اتباع کشور عراق بخواهند در خاک ایران کار کنند باید برای سمت و عنوانی در یک شرکت ایرانی با ثبت رسمی دعوت به کار شوند. مدت مجاز اقامت بین 1 تا 3 ماه می‌باشد که از سمت اداره کار و مهاجرت و همچنین وزارت امور خارجه تعیین می‌شود.

ویزای تحصیلی ایران برای اتباع عراق:

با توجه به سطح بالای علمی دانشگاه‌های ایران همواره اتباع کشور های مختلف علاقمند به تحصیل در خاک ایران می‌باشند. جهت تحصیل در دانشگاه‌های ایران دانشجو ملزم است با واحد بین الملل دانشگاه مورد نظر هماهنگ کرده و جهت اخذ پذیرش اقدام نماید. پس از اخذ پذیرش دانشجو می‌تواند مدارک خود را جهت اخذ ویزای تحصیلی به وزارت امور خارجه ارائه دهد.

نامه IPD چیست؟

IPD  مخفف عبارت    International Patient Department، به معنای بخش بیماران بین‌المللی است. دریافت این مجوز برای بیمارستان‌ها و کلینیک‌هایی که قصد دارند بیماران بین‌المللی را پذیرش نمایند، الزامی است. در واقع می‌توان گفت تنها بیمارستان‌هایی می‌توانند در زمینه توریسم درمانی فعالیت داشته باشند که مجوز IPD را دریافت کنند. آن‌گاه می‌توانند واحد IPD را در بیمارستان راه‌اندازی نمایند. فعالیت‌های این واحد شامل موارد زیر می‌باشد:

 • واحد IPD بیمارستان هزینه تقریبی درمان را با توجه به بیماری برآورد کرده و قبل از سفر به بیمار اعلام می‌دارد.
 • این واحد تمامی کارهای مربوط به پذیرش بیمار در بیمارستان و مراحل درمان وی را انجام می‎دهد و اتاق عمل، پزشک، اتاق بستری، مسائل مربوط به امور مالی و … را برای بیمار هماهنگ می‌کند.
 • هماهنگی کارهای خارج‌ از بیمارستان اعم از استقبال در فرودگاه، رزرو هتل، مترجم و تمام فعالیت‌های گردشگری و رفاهی در مدت اقامت بیمار در ایران، به عهده واحد IPD می‌باشد.

دریافت مجوز  IPD برای تمامی بیمارستان‌های دولتی یا خصوصی که حداقل استاندارهای لازم برای پذیرش بیماران خارجی را داشته باشند، امکان‌پذیر است. از این رو، بیمارستان‌هایی که دارای درجه عالی، یک یا حداقل دو هستند می‌توانند برای دریافت این مجوز اقدام نمایند. البته دریافت مجوز IPD مرحله اول جذب بیمار بین‌المللی است. پس از آن بیمارستان باید شروع به برندسازی کرده و با تبلیغات درست، خود را به دنیا معرفی کند.

ثبت‌نام ویزای ایران به چه صورت است؟

با مراجعه به این سامانه می‌توانید درخواست ویزای ایران را به صورت الکترونیک ثبت نمایید. سایت درخواست ویزای ایران کلیک کنید.

از سرگیری ویزای توریستی ایران 

پس از 19 ماه توقف با دستور رئیس‌جمهور ایران از آبان ماه 1400 صدور ویزای توریستی ایران از سرگرفته خواهد شد. خبر مسرت بخشی که توسط جناب آقای ضرغامی وزیر میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی در روز جهانی جهانگردی 5 مهرماه 1400 اعلام شد؛ مایه شادمانی فعالان صنعت گردشگری و همه عاشقان جهانگردی شد. 

صدور ویزای توریستی ایران از فروردین‌ماه ۱۳۹۹ با همه‌گیری ویروس کرونا و توقف بیشتر پروازهای بین‌المللی و بسته شدن مرزهای زمینی با مصوبه ستاد ملی کرونا متوقف شد، اما ویزای درمان، تجارت و تحصیل همچنان بدون توقف صادر می‌شد. در ۱۹ ماه گذشته بارها در کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا ازسرگیری صدور ویزای گردشگری ایران تایید و مصوبه گرفته بود، اما بنا به گفته مسؤولان گردشگری در صحن ستاد ملی مدیریت کرونا با مخالفت وزارت بهداشت مواجه می‌شد.

شرایط اخذ ویزای بلند مدت، ویزای ۳ ماهه، ویزای ۶ ماهه و ویزای یکساله ایران چیست؟

مسافران و میهمانانی که تمایل به اخذ ویزای بلند مدت ایران را دارند، باید شرایط زیر را داشته باشند؛

 • برای اخذ روادید ۳ ماهه ایران= داشتن سه ویزای یکماهه ایران
 • برای اخذ روادید ۶ ماهه ایران= داشتن ۲ ویزای سه ماهه ایران
 • برای اخذ روادید یکساله ایران= داشتن ۲ ویزای ۶ ماهه ایران

اخذ ویزای چندبار ورود( ویزای مولتی) ایران

دریافت ویزای مولتی یا ویزای چندبار ورود ایران فقط برای افرادی که به صورت کاری به ایران سفر می‌کنند، امکان‌پذیر است. این ویزا با توجه به تعدد سفرهای فرد در سال گذشته با اعتبارهای متفاوتی صادر می‌شود. اعتبار ویزای مولتی یا ویزای چندبار ورود ایران بسته به کشور تبعه خارجی و تعداد سفرهای انجام شده در سال قبل از درخواست ویزای مولتی، معمولا بین سه ماه، شش ماه یا یک سال متغییر است. این ویزا از چند جهت مزیت دارد. صرفه‌جویی در زمان و هزینه برای دریافت ویزا در دفعات متعدد از مزایای این ویزا می‌باشد. همچنین با داشتن این ویزا نگرانی از مشکلات عدم دریافت ویزا از میان خواهد رفت.

مدارک لازم برای دریافت ویزای مولتی ایران ( چندبار ورود)

 • اصل نامه درخواست شرکت با سربرگ، مهر و امضا رسمی مدیر عامل شرکت مبنی بر درخواست صدور ویزا مولتی ایران از وزارت خارجه و ذکر علت دعوت از ایشان.
 • روزنامه رسمی همراه با آخرین تغییرات شرکت.
 • تصویر رنگی و شفاف از صفحه اول پاسپورت مسافر (اعتبار گذرنامه بالای ۶ ماه)
 • تصویر رنگی و شفاف از صفحه اول شناسنامه میزبان
 • کپی صفحات پاسپورت ورود و خروج ایران در طول یکسال گذشته
 • لازم به ذکر است که مدت زمان ارائه کد ارجاع (کد رفرنس) برای این ویزا طولانی‌تر از ویزای توریستی ایران خواهد بود.

مشاوره رایگان ویزای ایران

برای اخذ ویزای ایران و رفع تمام ابهامات در خصوص سفر به ایران با هر نوع ویزایی، اماده ارائه انواع خدمات هستیم. از آنجایی که ژیوار نماینده درخواست ویزای ایران می‌باشد به صورت رایگان از ما مشاوره کامل دریافت خواهید کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.