ژیوارنامه

چگونه با ارزهای دیجیتال سفر برویم؟

بلاکچین

حتما تا الان با ارزهای دیجیتال آشنا شده اید. در این مقاله قصد داریم بررسی کنیم که آیا سفر کردن با ارزهای دیجیتال امکان پذیر است یا نه. پس با ما همراه باشید.

تاثیر ارز دیجیتال بر گردشگری ورودی و خروجی را ببینید.

بلاکچین چیست؟؟

بلاکچین نوعی فناوری زیر ساختی بیت کوین است. در واقع اساس کار بلاکچین بر مبنای بیت کوین طراحی شده است در واقع بلاکچین در علم تخصصی نوعی پایگاه داده دیجیتالی است، که در آن تمام معاملات ثبت و پردازش می شوند.

در فرایند بلاکچین ابتدا یک بلوک ایجاد می شود که در این بلوک مشخصات خریدار، فروشنده و معامله نوشته میشود.

سپس در مرحله بعدی مقدار هزینه مورد نظر از کیف پول دیجیتالی خریدار کاسته می شود و به کیف پول دیجیتالی فروشنده افزوده می شود. تمام مراحل انجام شده در بستر شبکه و اینترنت می باشد.

در نهایت پس از اتمام مراحل فوق، بلوک به یک زنجیره متصل می شود که تمام معاملات انجام شده را به صورت کاملا دقیق ثبت می کند. در بین تمام ارزهای دیجیتال، بیت کوین محبوبیت ویژه و برتری نسبت به سایر ارزهای دیجیتال دارد.

از طرفی چون بیت کوین در بین تمام جهان محبوبیت دارد، توانسته در بین مجرمان و کلاهبرداران تبلیغات منفی را به خود جلب کند.

اگرچه بیت کوین نسبت به سایر ارزهای دیجیتالی، شناخته شده تر است، اما ارزهای دیجیتالی دیگری نیز وجود دارند که از جمله ی آنها  می توان به SDR(حقوق ویژه برداشت) اشاره کرد.  SDR بیشتر در صنعت

هواپیمایی به منظور جبران خسارت های ناشی از چمدان، آسیب مسافران، و یا مرگ مورد استفاده قرار میگیرد. علاوه بر SDR ، )NUCواحدهای خنثی ساخت و ساز) نیز وجود دارد. از NUCبرای ثبت اطلاعات محاسبه کرایه استفاده می شود.

برنامه های کاربردی برای سفرهای کاری

خریداران و فروشندگان معامله برای انجام فرایند معامله خود به هیچ وجه نیازی به ارزهای دیجیتال ندارند، در حقیقت بسته به اینکه فرایند بلاکچین خصوصی باشد یا دولتی، ارز دیجیتال مانند یک رمز در این فرایند عمل میکند، تا یک پرداخت مطمئن و ایمن در بستر شبکه اینترنت صورت گیرد.

ارز دیجیتال در آژانس‌های مسافرتی چگونه استفاده می شود؟

بلاکچین

کاربردهای فناوری بلاکچین در سفر

بلاکچین بسته به نوع کار، دارای کاربردهای بسیار زیادی است. با کاهش تعداد مراحل و طرفین درگیر، هزینه ها کاهش پیدا میکند، نقدینگی بهبود میابد و از تقلب جلوگیری می شود.

بلاکچین اگرچه ممکن است نیاز به کارت های اعتباری را کاهش ندهد اما می تواند به استفاده از کارت های مجازی بهبود ببخشد.

با استفاده از فناوری بلاکچین شما میتوانید صورتحساب هتل را سریعا بپردازید، زیرا سیستم ها از امکانات رفاهی فوق العاده قوی برخوردار هستند.

از جمله کاربردهای مهمی که فناوری بلاکچین ممکن است برای شما داشته باشد، استفاده از قراردادهای هوشمند است. شما در حین سفر خود میتوانید به راحتی با کمک بلاکچین قراردهای خود را تنظیم کنید.

یکی دیگر از کاربردهای بلاکچین، استفاده از گذرنامه های دیجیتالی است. گذرنامه های دیجیتالی به طبع بهتر از گذرنامه های کاغذی هستند به خاطر اینکه اگر سیستم بداند که شما دقیقا چه شخصی هستید، دیگر نیازی به حمل گذرنامه نیست.

فقط کافی است از گذرنامه های دیجیتالی استفاده کنید. از جمله فرق مهمی  که بین گذرنامه دیجیتالی و گذرنامه کاغذی وجود دارد، میتوان به کاهش خطر تقلب هویت و یا از دست رفتن اطلاعات اشاره کرد.

مزایای ارز دیجیتال در صنعت گردشگری چیست؟

بلاکچین

فرودگاه های فناوری بلاکچین

جالب است بدانید که تعدادی فرودگاه وجود دارد که اساس کارشان مبتنی بر فناوری بلاکچین است. از جمله این فرودگاه ها عبارتند از: cheapAir، TravelbyBit، Xcletrip. بعضی از شرکت های بزرگ نیز وجود دارند که از ارزهای دیجیتال استفاده می کنند.

این شرکت های بزرگ با تعدادی از بزرگترین خطوط هواپیمایی و هم چنین با تعدادی از کوچکترین خطوط هواپیمایی کار میکنند . آن ها می توانند برای شما  بلیط رزو کنند.

شما می توانید با در دست داشتن ارزدیجیتال به راحتی به تمام نقاطی که دوست دارید سفر بکنید.

فرودگاه هایی که مبتنی بر فناوری بلاکچین هستند به راحتی می توانند علاوه بر رزرو کردن بلیط هواپیما، برای شما هتل نیز رزرو کنند. یعنی در واقع می توانید به راحتی به کمک ارزهای دیجیتال هتل خود را به صورت آنلاین رزرو کنید.

از جمله مزیت دیگری که ارزهای دیجیتال در سفر برای شما دارد میتوان به اجاره آنلاین اتومبیل، بلیط قطار و یا تهیه کتاب به صورت آنلاین و …. اشاره کرد.

در این مقاله با شما در مورد چگونه با ارزهای دیجیتال به سفر برویم صحبت کردیم. اگر شما هم تاکنون با فناوری بلاک چین و ارزدیجیتال به سفر رفته اید برای ما تجربیات ارزشمند خود را به اشتراک بگذارید.

بلاکچین

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.