ژیوارنامه

پیروزی بایدن نامزد دموکرات چه اثری بر صنعت گردشگری می‌گذارد؟

جو بایدن و گردشگری

طی این روزها ویرانی همه‌گیر ویروس کرونا باعث شده است که خطوط هوایی، شرکت‌های مسافرتی، هتل‌ها، مشاغل اجاره اتومبیل، رستوران‌ها، جاذبه‌های گردشگری و تأمین‌کنندگان و فروشندگان این صنعت در آستانه فاجعه مالی قرار بگیرند و صنعت گردشگری در یک دوراهی قرار دارد.

انواع گردشگری سلامت را بشناسیم.

تأثیر بایدن بر صنعت گردشگری

طبق اعلام شورای عالی جهانی سفر و جهانگردی، درصورتی‌که محدودیت‌­های فعلی سفر و قرنطینه­‌ها ادامه داشته باشند، صنعت جهانی مسافرت و جهانگردی امسال 174 میلیون شغل را از دست خواهد داد. حالا سوالی که وجود دارد این است که آینده صنعت گردشگری تحت ریاست بایدن چگونه خواهد بود؟

جو بایدن و گردشگری

پیروزی جو بایدن و تاثیر آن بر صنعت گردشگری

بعد از پیروزی جو بایدن رئیس و مدیرعامل انجمن گردشگری ایالات‌متحده آمریکا، در بیانه‌­­ای این‌گونه گفته است که: “صنعت گردشگری آمریکا این پیروزی را به رئیس‌جمهور منتخب جو بایدن تبریک می‌گوید و ما هدف رئیس‌جمهور منتخب را که کمک به صنایعی است که بیشتر از همه تحت تأثیر این پاندمی قرار گرفته‌اند تحسین می‌کنیم. صنعت گردشگری بیش از یک‌سوم بیکاری کلی ایالات‌متحده را تشکیل می‌دهد و سیاست­‌های ارتقا و بهبود مشاغل مسافرتی از ضروریات تحول اقتصادی آمریکاست.”

جو بایدن و گردشگری

برنامه‌های بایدن برای صنعت گردشگری

برنامه‌های بایدن شامل سفرهای ریلی است که او قول داده سیستم ریلی آمریکا تمیزترین، ایمن‌ترین و سریع‌ترین در جهان باشد. با توجه به اینکه سیستم ریلی آمریکا از سال 1971 تقریباً بدون تغییر باقی‌مانده است این یک پیشنهاد خوب خواهد بود.

بسیاری از شهرهایی که از این سیستم جدید بهره‌مند می‌شوند، شهرهایی هستند که در سال‌های اخیر شاهد کاهش ارتباطات هوایی خود بوده‌اند و همچنین انجمن مسافران راه‌آهن می‌گوید طبق شواهدی که دارند سرمایه‌گذاری در راه‌آهن ازنظر اقتصادی هم بسیار مناسب است.

تفاوت گردشگری سلامت و درمان چیست؟

جو بایدن و گردشگری

بسته محرک جدید بایدن برای گردشگری

جو بایدن بسته محرک 9/1 تریلیون دلاری را پیشنهاد کرده است که صنعت گردشگری از آن استقبال کرده و این احتمالاً فوری‌ترین راهی است که صنعت گردشگری می‌تواند تأثیرات دولت جدید را احساس کند.

این بسته 20 میلیارد دلار برای یک برنامه واکسیناسیون ملی و 15 میلیارد دلار برای یک برنامه کمک مالی جدید برای صاحبان مشاغل کوچک در نظر گرفته است. همچنین 35 میلیون دلار برای سرمایه‌گذاری در برخی از برنامه‌های تأمین مالی ایالتی، محلی، قبیله‌ای و غیرانتفاعی در نظر گرفته‌شده که وام‌هایی با بهره کم و همچنین سرمایه برای کارآفرینان فراهم می‌کند. از آنجایی‌که تسریع در توزیع واکسن نیز یک‌راهی برای بازگشت به حالت عادی صنعت گردشگری است، تأکید جو بایدن بر واکسیناسیون هر چه بیشتر افراد تحسین‌برانگیز است.

معروفترین فرودگاه های جهان کدامند؟

جو بایدن و گردشگری

روابط بین‌الملل بهتر و سفرهای بیشتر

با توجه به سابقه کاری مثبت بایدن با سایر دولت‌ها می‌توان این انتظار را داشت که سفرهای بین‌المللی بعد از پیروزی او و طی ریاست ‌جو بایدن تقویت می‌شود و تجربه جهانی و تخصص او فرصتی برای صنعت گردشگری خواهد بود و این صنعت طی این سال‌ها پیشرفت خواهد کرد.

جمع‌بندی

همان‌طور که بیان شد پاندمی کرونا و محدودیت‌های سفر بر عادات سفر مردم در سال 2020 تأثیر گذاشته است و با ریاست جمهوری بایدن که شامل پروتکل‌های سخت‌گیرانه‌ای برای افزایش ایمنی سفر، واکسینه کردن مردم و کمک‌های مالی او به صنعت گردشگری است، می‌توان انتظار بهبود صنعت گردشگری را در سال 2021 و پس ‌از آن داشت.

یک فکر در مورد “پیروزی بایدن نامزد دموکرات چه اثری بر صنعت گردشگری می‌گذارد؟

  1. با سلام و عرض تشکر از مطالب خوب و مفیدتان ، امید است بزودی مسیرهای زیر به سفرهای کشور اضافه شود،
    تهران – همه شهرهای بزرگ ایالات متحده آمریکا.
    مسلما”، ایرانیان با سابقه دوستانه ای که از قبل با مردم آمریکا داشته اند، جزو پرترددترین توریستها خواهند بود!!!:-)

  2. داود تعدادي گفت:

    باسلام
    بسیار مفید و جذاب بود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.