ژیوارنامه

روز ملی مجارستان | افتخاری برای مجاری‌ها

روز ملی مجارستان

روز ملی برای هر کشور نشانگر استقامت و استقلال آن کشور است که برای مردم آن بسیار باارزش می‌باشد.

تاریخ روز ملی مجارستان

به همین دلیل معمولاً هر کشور روز ملی خود را جشن گرفته و همه مردم به دنبال شور و شادی هستند و در آن روز به دنبال خوش‌گذارنی رفته و دست از کار می‌کشند.

پیشنهاد می‌کنیم در رفتن به تور مجارستان برنامه ریزی را طوری انجام دهید که  برای جشن ملی در تور مجارستان باشید.

مجارستان نیز یکی از کشورهایی است که هرساله در تاریخ 20 آگوست مصادف با انقلاب بزرگ مجارستان، این روز را به‌عنوان روز ملی مجارستان جشن می‌گیرند.

البته تعطیلات رسمی آن‌ها برای این جشن از 15 آگوست شروع می‌شود.

این تاریخ هرساله ازنظر شمسی متفاوت بوده و در سال 2021 مصادف با 29 مرداد سال 1400 می‌باشد.

برای رفتن به مجارستان باید ویزای شنگن تهیه کنید.

روز ملی مجارستان

تاریخچه استقلال کشور مجارستان

انقلاب ملی کشور مجارستان در سال 1848 علیه امپراتوری اتریش اتفاق افتاده است.

کشور مجارستان با اینکه قبل از انقلاب خود نیز تقریباً به ‌عنوان یک کشور جداگانه فعالیت می‌کرد، اما از اوایل قرن نوزدهم بخشی از امپراتوری اتریش بوده است.

با این حال، در سال 1848 به دنبال نارضایتی ملی گسترده از مالیات و تمایل به آزادی مطبوعات، آزادی مذهب و پارلمان مستقل حرکت‌های انقلابی برای به دست آوردن استقلال کامل در مجارستان آغاز شد.

در نهایت حرکت انقلابی مردم کشور مجارستان در اکتبر سال 1849 منجر به شکست انقلابیون مجارستان گشت. با این‌حال این تاریخ به ‌عنوان یک نقطه عطف برای به دست آوردن استقلال کنونی مجارستان محسوب می‌شود و به همین دلیل این روز را روز ملی مجارستان اعلام کرده‌اند. جاذبه‌های مجارستان را دنبال کنید.

روز ملی مجارستان

روز ملی مجارستان چگونه برگزار می‌شود؟

معمولاً این روز با سخنرانی‌های انقلابی که استقلال و امنیت کشور مجارستان را نشان می‌دهد، به‌صورت باز و خیابانی اجرا می‌شود که همراه با اجرای موسیقی‌های سنتی مجارستان خواهد بود. یکی از رسوم مردم مجارستان برای این جشن این است که نوعی لباس به نام کوکاد (روزت) می‌پوشند. این لباس از روبان‌های قرمز، سفید و سبز به نشانه پرچم کشور مجارستان تشکیل شده است.

در این روز اکثر فروشگاه‌ها و مکان‌های عمومی مانند کنیسه بزرگ و بازارها به دلیل تعطیلات رسمی بسته هستند. اما چون جشنی است که ممکن است خیلی از افراد بخواهند این روز شاد را به رستوران‌ها بروند، رستوران‌ها تعطیل نخواهند بود. نکته جالب دیگر که در روز ملی مجارستان به چشم می‌خورد، شعار انقلابی آن‌ها یعنی “میهن قبل از هر چیز دیگری” می‌باشد.

برنامه‌های رسمی جشن روز ملی مجارستان از ساعت 9 صبح با برافراشتن پرچم کشورشان همراه با مراسمات سنتی در میدان کوثوت، قبل از ساختمان پارلمان، انجام می‌شود. سپس افرادی که در این جشن شرکت کرده‌اند با هدایت محافظان افتخاری به سمت باغ موزه ملی حرکت خواهند کرد. زمانی که مردم به باغ موزه رسیدند، نخست‌وزیر کشور مجارستان در مورد این روز سخنرانی خواهد کرد. معمولاً ساختمان پارلمان نیز در این روز برای بازدیدکنندگان به‌ صورت رایگان باز خواهد بود. برا آشنایی با صومعه پانونهالما، دومین کلیسای بزرگ در جهان می‌توانید رویان کلیک نمایید.

روز ملی مجارستان

روز ملی مجارستان، افتخار آمیز برای مجاری ها

روز ملی هر کشور روزی افتخارآمیز برای آن کشور محسوب شده که باعث غرورآفرینی برای مردم کشور می‌شود.

به همین دلیل این روز را هرساله با مراسمات خاص و اصیل که مربوط به فرهنگ و آداب‌ورسوم آن کشور است، جشن خواهند گرفت. البته ممکن است وقتی در یکی از این جشن‌ها مانند روز ملی مجارستان شرکت کنید، برخی از جزئیات متفاوت باشد. آنچه در این مقاله گفته شد، مهم‌ترین مراسم‌هایی هستند که هرساله باید به پاس بزرگداشت روز ملی در این کشور انجام شوند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.