ویزای توریستی مجارستان

در این مقاله سعی کرده ایم که اطلاعات مفید درباره شرایط اخذ ویزای توریستی مجارستان برای شما ارائه دهیم. مدارک مورد نیاز برای مجارستان تقریبا مانند مدارک مورد نیاز برای ویزای توریستی فرانسه میباشد با یک تفاوت جزئی، شناسنامه مسافر و کلیه همراهان به تأییدیه دادگستری نیاز دارد. برای تأییدیه دادگستری باید به دنبال کارهای اداری مربوط به بخش تأییدیه شناسنامه بروید. البته یادتان باشد که به مهر سازمان ثبت احوال ممهور شده باشد.

آنچه در این برگه تهیه شده است:

 • مدارک عمومی ویزای توریستی مجارستان
 • مدارک شغلی مورد نیاز برای ویزای توریستی مجارستان
 • مختصری درباره کشور مجارستان
 • مجارستان را بیشتر بشناسیم
 • نکاتی درباره سفر به مجارستان
ویزای-توریستی-مجارستان
ویزای-توریستی-مجارستان

در پایان برگه سوالات خود را از ما بپرسید.

مدارک عمومی ویزای توریستی مجارستان:

 • اصل پاسپورت امضا شده که باید 6 ماه از زمان برگشت تور اعتبار داشته باشد.
 • 2 قطعه عکس با ابعاد 3.5 در 4.5

شرایط عکس: رنگی، تمام رخ، زمینه سفید، بدون لبخند و عینک و کلاه، کاملا از روبرو گردی صورت کاملا مشخص باشد و 70 تا 80 درصد عکس چهره فرد باشد. عکس حداکثر مربوط به 6 ماه گذشته باشد و با عکس های گذرنامه فعلی و گذرنامه های قبلی متفاوت باشد.

 • اصل و ترجمه کلیه صفحات شناسنامه متقاضی و هر شخصی که با وی عازم سفر باشد.
 • اصل گواهی حساب بانکی با مهر و امضا بانک که باید به زبان انگلیسی ترجمه شود.

توضیح: حداکثر یک هفته قبل از تاریخ تحویل مدارک به سفارت باید گواهی حساب بانکی را تهیه کنید و سایز پرینت بانکی باید A4 باشد. در مورد حساب های جاری و سپرده های بانکی باید این نکته را مورد نظر بگیرید:

الف) حساب های جاری: کارکرد 3 ماهه اخیر به زبان انگلیسی

ب) گواهی تمکن برای سپرده های بانکی به همراه گردش حساب سه ماهه سود به زبان انگلیسی از طرف بانک همراه با مهر شعبه و امضا بانک. باید حداقل موجودی برای هر نفر 70 میلیون تومان باشد.

 • اصل وترجمه سند مالکیت
 • اصل  ترجمه مدارک شغلی
ویزای-توریستی-مجارستان

مدارک شغلی ویزای توریستی مجارستان:

1)بازنشسته: ارائه حکم بازنشستگی، کارت بازنشستگی، سه فیش اخر حقوق

2) پزشکان: پروانه مطب یا حکم کارگزینی به همراه 3 فیش آخر حقوقی از محل کار، پروانه دائم پزشکی، کارت نظام پزشکی، در صورت دارا بودن سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان

3)وکلا: پروانه وکالت

4)مشاغل غیر دولتی: گواهی اشتغال به کاراز شرکت مربوطه به همراه سه فیش آخر حقوقی و سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان، قرارداد کاری

5)مشاغ دولتی: حکم کارگزینی یا نامه از سازمان مربوطه با ذکر مدت اشتغال، سمت  ،میزان حقوق دریافتی و تاییدیه مرخصی، سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان ،سه فیش آخر حقوق

6)خویش فرما: جواز کسب، فیش آخرین پرداخت مالیات،آخرین آگهی تغییرات، معرفی نامه از اتحادیه

7)معلمان و اساتید واعضای هیئت علمی دانشگاه: اصل حکم کارگزینی یا گواهی اشتغال به کار به همراه سه فیش آخر حقوقی و سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان، کارت پرسنلی

8)دانش آموزان و دانشجویان: اصل و ترجمه نامه اشتغال به تحصیل ، دانش آموزانی که در سال تحصیلی قصد سفر دارند علاوه بر آن اصل و ترجمه رضایت نامه کتبی از مدیریت مدرسه با ذکر تاریخ سفر الزامی است.

ویزای-توریستی-مجارستان
ویزای-توریستی-مجارستان
ویزای-توریستی-مجارستان

مختصری درباره کشور مجارستان:

مجارستان را بیشتر بشناسیم، مجارستان یکی از قدیمی ترین کشورها در اروپا است.

این منطقه 896 سال  قبل از فرانسه، آلمان یا انگلیس تأسیس شده است. شهر  بوداپست بیشترین تعداد چشمه های حرارتی جهان را دارد. می توانید دست اولین پادشاه مجارستان را در یک کلیسا ببینید.

دست راست مومیایی شده از سنت استفان، اولین پادشاه مجارستان در باسیلیک سنت استفان در بوداپست نمایش داده می شود. وقتی جسد پادشاه استفان باز شد، دریافتند که دست راست او هنوز در وضعیت بسیار مطلوبی قرار دارد. زبان مجارستانی دو کلمه برای رنگ “قرمز” دارد.

این دو کلمه “piros” و “vörös” هستند. یک توپ معمولاً “piros” است. سیب نیز “پیروس” است ، اما یک گل رز می تواند “piros” و “vörös” باشد. خون معمولاً “vörös” است. آیا می دانید که الفبای مجارستان 44 حرف دارد؟ آب و هوای کشور مجارستان در شهرهای بزرگ مانند بوداپست بسیار عالی و پاک است زیرا حمل و نقل عمومی بسیار قوی است و نیاز به استفاده از اتومبیل های شخصی احساس نمی شود و تعداد اتومبیل در حال حرکت در سطح شهر بوداپست قابل کنترل است، و آلودگی هوا در سطح شهر تقریبا صفر می باشد. کشور مجارستان به خاطر بارندگی های زیاد و مناسب دارای باغات و جنگلهای بسیار متنوعی است و تقریبا نیمی از میوه های اروپا در این کشور تولید می شود.

راهنمای سفر به مجارستان:

کفش های موجود در رودخانه دانوب یادبود جنگی است که در آن بیش از 20،000 نفر کشته شده اند!

 بهترین بازه زمانی سفر به مجارستان در ماه های ژوئن تا آگوست است. مجارستان در زمستان سرد می شود و در پاییز مرطوب ، اما نکته خوب در سفر به مجارستان این است که حتی اگر درتابستان که فصل اوج گرما در سایر کشورها است ،  مجارستان هوای مطلوبی خواهد داشت. به خاطر داشته باشید كه در زمستان روزهای مجارستان بسیار كوتاه است و اساساً فقط 8 ساعت نور  در  روز وجود دارد.

ویزای-توریستی-مجارستان

نکاتی درباره ی ویزای توریستی مجارستان:

 • برای فرزندان زیر 18 سال که بدون همراهی والدین یا با یکی از آنها سفر میکنند، رضایت نامه محضری الزامی است و نیاز به ترجمه به زبان انگلیسی و تأییدیه دادگستری و امور خارجه دارد.
 • کپی مدارک شغلی سرپرست برای دیگر اعضای خانواده

حضور کلیه مسافرین بالای 12 سال برای انگشت نگاری الزامی است. اصل مدارک تا زمان برگشت مسافر نزد آژانس باقی میماند.

چک رمز دار به مبلغ 100 میلیون تومان به ازای هر نفر در وجه آژانس هواپیمایی ژیوار جهت ضمانت بازگشت از سفر ضروری است که پس از بررسی مدارک و نیاز به مبالغ بیشتر برای ضمانت متعاقبا اعلام میشود. لازم به ذکر است که در صورت نیاز بیشتر سفارت به مدارک، به شما اطلاع خواهیم داد.

ویزای-توریستی-مجارستان
ویزای-توریستی-مجارستان

سایت رسمی سفارت مجارستان بیان میکند:

مرحله 1:

لطفاً اطمینان حاصل کنید که قبل از مراجعه به مرکز درخواست ویزا ، اعلامیه های تنظیم امنیت را خوانده اید.

گام 2 :

قبل از درخواست ، لطفاً اطمینان حاصل كنید كه در مورد «هدف ویزیت خود» بسیار واضح هستید – كارمندان VFS در كل مراحل درخواست ویزا به شما كمك می كنند ، اما مجاز به مشاوره یا راهنمایی شما در انتخاب دسته ویزا نیستند. از آنجا که کار ما در درجه اول ماهیت اداری دارد ، ما هیچ سخنی در مورد اینکه آیا ویزا به شما اعطا می شود و مدت زمان درخواست رسیدگی به پرونده شما چقدر طول می کشد ، نداریم ، زیرا این کاملا تصمیم سفارت است. برای مطالعه کامل این مطلب از زبان سفارت مجارستان Vfsglobal روی آن کلیک کنید.

ژیوار سفیر نوین

18
دیدگاه بگذارید

9 Comment threads
9 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
k.l

سلام و خسته نباشید برای چه چیزی مدارک را باید به شما تحویل دهیم؟ شاید تا زمان اماده شدن ویزا من به پاسپورتم نیاز داشتم

s.k

سلام من شنیدم که هواپیماها تا اول فروردین میتوانند پرواز کنند.درسته؟

زهرا سنایی

سلام دست پادشاه رو در کدوم موزه میتونم ببینم؟؟

مهناز سبزی

سلام ایا برای فرزند کوچکم باید وصیغه بذارم؟ دوساله است

مهران رسولی

سلام مدارک عمومی برای همه کشور های عمومی یکسان است/

کیهان

ممکنه که ایا تور نورزوز برگزرا نشه؟

مونا تقوی

سلام میشه در مورد پایتخت مجارستان هم بنوویسید<

شیدا رسولی

سلام ورودی سفارت مجارستان چنده؟

safir solh

سلام عرض ادب میشه بگید برای ویزای توریستی مجارستان شما تضمینی عمل میکنید؟؟؟

دریافت آفرهای تور اروپا

برای دریافت آخرین آفرهای ویژه تور اروپا شماره تماستان را ثبت کنید

54795000 021