نکاتی درباره ویزای توریستی مجارستان

 • برای فرزندان زیر 18 سال که بدون همراهی والدین یا با یکی از آنها سفر می‌کنند، رضایت‌نامه محضری الزامی است و نیاز به ترجمه به زبان انگلیسی و تأییدیه دادگستری و امور خارجه دارد.
 • کپی مدارک شغلی سرپرست برای دیگر اعضای خانواده

حضور کلیه مسافرین بالای 12 سال برای انگشت نگاری الزامی است. اصل مدارک تا زمان برگشت مسافر نزد آژانس باقی میماند.

چک رمز دار به مبلغ حداکثر 200 میلیون تومان به ازای هر نفر در وجه آژانس هواپیمایی ژیوار جهت ضمانت بازگشت از سفر ضروری است که پس از بررسی مدارک و نیاز به مبالغ بیشتر برای ضمانت متعاقبا اعلام میشود. لازم به ذکر است که در صورت نیاز بیشتر سفارت به مدارک، به شما اطلاع خواهیم داد.

چگونه برای اخذ ویزای توریستی مجارستان اقدام کنیم؟

سفارت مجارستان یکی  از سفارت‌هایی است که هرگز درخواست ویزای توریستی شما را بدون اقدام از طریق آژانس نمی‌پذیرد و حتماً اقدام به صورت گروهی و از طریق تور را به شما پیشنهاد می‌دهد اگر به  آدرس سفارت واقع در خیابان دروس، میدان هدایت، خیابان شادلو مراجعه کنید لیست آژانس‌های مورد تایید سفارت را می‌توانید جویا شوید. که خوشبختانه آژانس ژیوار یکی از آژانس‌های مورد تایید سفارت مجارستان می‌باشد پس هرگز به تنهایی و یا از طریق آژانس‌های نامعتبر برای درخواست ویزای مجارستان اقدام نفرمایید.

مدارک شغلی لازم برای ویزای توریستی مجارستان

 1. بازنشسته: ارائه حکم بازنشستگی، کارت بازنشستگی، سه فیش اخر حقوق
 2. پزشکان: پروانه مطب یا حکم کارگزینی به همراه 3 فیش آخر حقوقی از محل کار، پروانه دائم پزشکی، کارت نظام پزشکی، در صورت دارا بودن سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان
 3. وکلا: پروانه وکالت
 4. مشاغل غیر دولتی: گواهی اشتغال به کاراز شرکت مربوطه به همراه سه فیش آخر حقوقی و سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان، قرارداد کاری
 5. مشاغ دولتی: حکم کارگزینی یا نامه از سازمان مربوطه با ذکر مدت اشتغال، سمت  ،میزان حقوق دریافتی و تاییدیه مرخصی، سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان ،سه فیش آخر حقوق
 6. خویش فرما: جواز کسب، فیش آخرین پرداخت مالیات،آخرین آگهی تغییرات، معرفی نامه از اتحادیه
 7. معلمان و اساتید واعضای هیئت علمی دانشگاه: اصل حکم کارگزینی یا گواهی اشتغال به کار به همراه سه فیش آخر حقوقی و سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان، کارت پرسنلی
 8. دانش آموزان و دانشجویان: اصل و ترجمه نامه اشتغال به تحصیل ، دانش آموزانی که در سال تحصیلی قصد سفر دارند علاوه بر آن اصل و ترجمه رضایت نامه کتبی از مدیریت مدرسه با ذکر تاریخ سفر الزامی است.

برای درخواست ویزای توریستی مجارستان به کجا باید مراجعه کنیم؟

vfs  مجارستان، در میدان هروی- خیابان موسوی- مجتمع تجاری هروی سنتر قرار دارد و در روز انگشت نگاری نماینده آژانس شما را در این مرکز همراهی می‌نماید.

رزرو هتل در مجارستان چگونه باید باشد؟

رزرو هتل شما، باید کانفرم شده باشد تا در صورت تماس از طرف سفارت، مسئولین هتل، صحت رزرو شما را تایید نمایند. آژانس‌های معتبر با تهیه رزروهای گروهی و تایید شده، شما را در این امر یاری می‌نمایند.

آژانس چه مدارکی را روی پرونده ما قرار می‌دهد؟

آژانس مدارکی اعم از برنامه سفر و لیست اسامی مسافران تور به همراه تاریخ رفت و برگشت به همراه جزئیات سفر شامل: نوع پرواز، اسامی هتل‌ها، شهرهای مورد بازدید را تهیه نموده و به صورت جداگانه به همراه مهر و امضای مدیریت آژانس روی پرونده مسافران قرار می‌دهد و مهم‌ترین نکته این که در این مدارک بازگشت مسافران به کشور مبدا را هم گارانتی می‌نمایند.

هزینه ویزای مجارستان چقدر است؟

افراد بزرگسال ۸۰یورو،کودکان ۶تا ۱۲سال ۴۰یورو و برای کودکان زیر ۶سال رایگان می‌باشد. علاوه بر این مبالغ 27 یورو هم به عنوان کارمزد به وی اف اس باید پرداخت نمایید که تحت هیچ شرایطی هیچ کدام از این مبالغ عودت داده نمی‌شود.

مدت زمان آماده شدن ویزای توریستی آلمان چقدر است؟

پس از مراجعه به مرکز انگشت نگاری مجارستان معمولاً بین 21 روز الی یک ماه بعد جواب ویزای خود را دریافت می نمایید. البته در زمان‌های پر تردد ممکن است حتی بیش از یک ماه در انتظار جواب ویزا بمانید البته اصلاً نگران نشوید زیرا حتماً قبل از رفتن به سفر جواب ویزای شما آماده می‌شود.

آیا نیاز است بعد از بازگشت از مجارستان به سفارت مراجعه کنیم؟

نیاز نیست شما به صورت انفرادی به سفارت مراجعه نمایید ولی نماینده آژانس  قبل از سفر به شما اطلاع می‌دهد که بعد از سفر باید اصل پاسپورت و کارت‌های پروازی رفت و برگشت  خود را به آژانس تحویل دهید تا پس از بازگشت به ایران جهت مسجل نمودن بازگشت شما به کشور مبدا اصل پاسپورت و کارت‌های پروازی شما توسط آژانس تحویل سفارت شود.

قید سفر مجارستان را بزنید اگر … 

اگر برای رفتن به مجارستان جدی هستید، باید حتماً شرایطی که برای شما نوشته‌ایم، داشته باشید مجارستان تقریباً برای این موارد سخت‌گیر است، اول اینکه باید تمکن مالی قوی داشته باشید، باید گردش حساب و مانده آن بسیار با برنامه صورت بگیرد و نباید در این مورد سهل‌انگاری کنید. دوماً باید گردش حساب خوبی داشته باشید آنچه که اهمیت دارد این است که باید تراکنش‌هایتان زیاد باشد، مبلغ واریز و برداشت زیاد مهم نیست و چیزی که اهمیت دارد تعداد تراکنش‌هاست. از سال 1397 مجارستان فقط به صورت توریستی ویزای گروهی اعطا می‌کند، پس اگر برای بار اول وارد مجارستان می‌شوید حتماً در نظر بگیرید که باید در قالب تور به مجارستان سفر کنید، اگر حتی یکی از این موارد را رعایت نکردید قید ویزای توریستی مجارستان را بزنید!!!

سایت رسمی سفارت مجارستان

مرحله 1:

لطفاً اطمینان حاصل کنید که قبل از مراجعه به مرکز درخواست ویزا، اعلامیه‌های تنظیم امنیت را خوانده‌اید.

گام 2:

قبل از درخواست، لطفاً اطمینان حاصل كنید كه در مورد «هدف ویزیت خود» بسیار واضح هستید- كارمندان VFS در كل مراحل درخواست ویزا به شما كمك می‌كنند ، اما مجاز به مشاوره یا راهنمایی شما در انتخاب دسته ویزا نیستند. از آنجا که کار ما در درجه اول ماهیت اداری دارد، ما هیچ سخنی در مورد اینکه آیا ویزا به شما اعطا می‌شود و مدت زمان درخواست رسیدگی به پرونده شما چقدر طول می‌کشد، نداریم، زیرا این کاملاً تصمیم سفارت است. برای مطالعه کامل این مطلب از زبان سفارت مجارستان Vfsglobal روی آن کلیک کنید.

مختصری از کشور مجارستان

مجارستان را بیشتر بشناسیم، مجارستان یکی از قدیمی ترین کشورها در اروپا است.

این منطقه 896 سال قبل از فرانسه، آلمان و انگلیس تأسیس شده است. شهر بوداپست بیشترین تعداد چشمه های حرارتی جهان را دارد. می توانید دست اولین پادشاه مجارستان را در یک کلیسا ببینید.

دست راست مومیایی شده از سنت استفان، اولین پادشاه مجارستان در باسیلیک سنت استفان در بوداپست نمایش داده می‌شود. وقتی جسد پادشاه استفان باز شد، دریافتند که دست راست او هنوز در وضعیت بسیار مطلوبی قرار دارد. زبان مجارستانی دو کلمه برای رنگ “قرمز” دارد.

این دو کلمه “piros” و “vörös” هستند. یک توپ معمولاً “piros” است. سیب نیز “پیروس” است ، اما یک گل رز می تواند “piros” و “vörös” باشد. خون معمولاً “vörös” است. آیا می دانید که الفبای مجارستان 44 حرف دارد؟ آب و هوای کشور مجارستان در شهرهای بزرگ مانند بوداپست بسیار عالی و پاک است زیرا حمل و نقل عمومی بسیار قوی است و نیاز به استفاده از اتومبیل های شخصی احساس نمی شود و تعداد اتومبیل در حال حرکت در سطح شهر بوداپست قابل کنترل است، و آلودگی هوا در سطح شهر تقریبا صفر می باشد. کشور مجارستان به خاطر بارندگی های زیاد و مناسب دارای باغات و جنگلهای بسیار متنوعی است و تقریبا نیمی از میوه های اروپا در این کشور تولید می شود.

شایع‌ترین دلایل ریجکت ویزای مجارستان

رایج‌ترین علت رد شدن درخواست ویزای مجارستان، اقدام به صورت انفرادی می‌باشد. این قانون، از مهرماه سال ۹۷ آغاز شده است. اما دلایل دیگری نیز برای ریجکت ویزای مجارستان وجود دارد:

 • اقدام به صورت انفرادی و یا خانوادگی برای ویزای مجارستان
 • سوء پشینه کیفری و یا حقوقی در گذشته و یا حال
 • ارائه تاریخچه سفر دروغین و یا غیر واقعی
 • متقاعد نشدن افسر ویزای مجارستان از هدف شما برای ورود به این کشور
 • ارائه بیمه مسافرتی نامعتبر

رفع ریجکتی ویزای توریستی مجارستان

رفع ریجکتی برای ویزای مجارستان، وجود ندارد. اگر شما با تور گروهی از مجارستان ریجکت شده باشید، تا ۲ سال مجاز به ارائه درخواست مجدد نمی‌باشید. اما اگر به صورت انفرادی اقدام کرده و ریجکت شده‌اید، می‌توانید ۶ ماه پس از زمان رد شدن درخواست‌تان، دوباره اقدام کنید. اعتراض به رد شدن ویزای مجارستان، به این شکل است که متقاضی با نوشتن نامه‌ای به زبان انگلیسی و با استناد به مدارک خود، به همراه نامه ریجکتی، نامه اعتراض و پاسپورت به سفارت مجارستان مراجعه کند. پس از تحویل نامه اعتراض به رد شدن ویزای مجارستان، ۴۵ روز کاری بعد جواب موافقت و یا عدم موافقت با اعتراض شما اعلام می‌شود.

آدرس سفارت مجارستان در ایران کجاست؟

وقت سفارت مجارستان، از طریق کارگزاری VFS global انجام می‌گیرد. شما برای اخذ ویزای مجارستان باید درخواست خود را به این کارگزاری ارسال کنید. حدود یک هفته پس از ارسال درخواست، می‌توانید حضوری به آدرس تهران، میدان هروی، خیابان گلستان5 (شهید موسوی)، مجتمع تجاری هروی سنتر، طبقه چهارم در روزهای یکشنبه تا پنج‌شنبه از ساعت 8 تا 17 مراجعه کنید.

 

یک فکر در مورد “ویزای توریستی مجارستان

 1. حسامي گفت:

  سلام روزتون بخير ، پسرمون مجارستان تحصيل ميكنه ميخوايم براي ويزا اقدام كنيم عيد اونجا باشيم
  ويزا صادر ميشه يا سفارت بسته اس؟
  ممنون از پاسخگويي

  1. عطیه میرمحمدی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   متاسفانه سفارت مجارستان ویزا صادر نمیکنه
   میتونین برای اطلاعات بیشتر با آژانس تماس بگیرید

 2. مهناز گفت:

  سلام من ۶ سال اقامت مجار داشتم الان میخام دوباره برم چه نوع ویزایی باید بگیرم لطفا کمکم کنید؟

  1. شیما رشیدی گفت:

   سلام لطفاً با آژانس تماس بگیرید که دقیقتر راهنمایی کنن

 3. k.l گفت:

  سلام و خسته نباشید برای چه چیزی مدارک را باید به شما تحویل دهیم؟ شاید تا زمان اماده شدن ویزا من به پاسپورتم نیاز داشتم

  1. شیما رشیدی گفت:

   سلام این روال کار اخذ ویزا هست و شما بیاد این مورد را رعایت کنید.در صورتی که خیلی ضروری به پاسپورتتون نیاز داشته باشید میتوانیم با اعمال یکسری تبصره این امکان را به شما بدهیم.پس نگران این موضوع نباشید.

 4. s.k گفت:

  سلام من شنیدم که هواپیماها تا اول فروردین میتوانند پرواز کنند.درسته؟

  1. شیما رشیدی گفت:

   سلام در حال بررسی هستیم در ژیوار نامه به شما اطلاع خواهیم داد.

 5. زهرا سنایی گفت:

  سلام دست پادشاه رو در کدوم موزه میتونم ببینم؟؟

  1. شیما رشیدی گفت:

   سلام روزتون بخیر در “کلیسای سنت استفان (St. Stephen’s Basilica)”

 6. مهناز سبزی گفت:

  سلام ایا برای فرزند کوچکم باید وصیغه بذارم؟ دوساله است

  1. شیما رشیدی گفت:

   سلام وقت بخیر بله لازمه که بذارید.

 7. مهران رسولی گفت:

  سلام مدارک عمومی برای همه کشور های عمومی یکسان است/

  1. شیما رشیدی گفت:

   سلام بله همه کشورهای حوزه شنگن مدارک عمومی یکسانی دارند

 8. کیهان گفت:

  ممکنه که ایا تور نورزوز برگزرا نشه؟

  1. شیما رشیدی گفت:

   سلام روزبخیر خیر همه تورها به قوت خودشون اقی هستند جای هیچ شک و تردیدی نیست.

 9. مونا تقوی گفت:

  سلام میشه در مورد پایتخت مجارستان هم بنوویسید<

  1. شیما رشیدی گفت:

   سلام بلله حتما. پایتخت مجارستان شهر بوداپست میباشد.واحد پولشان فورینت است. دانوب از میان کشور مجارستان عبور میکند. در مجارستان مذهب کاملا ازاد است. مردم مجارستان علاقه مند به هنر ، موسیقی، شعر و ریاضیات هستندو….

 10. شیدا رسولی گفت:

  سلام ورودی سفارت مجارستان چنده؟

  1. شیما رشیدی گفت:

   سلام وقت بخیر در حال حاضرسفارت مجارستان
   105 یورو برای 12 سال به بالا
   65 یورو برای 6 تا 12 سال
   25 یورو زیر 6 سال

 11. safir solh گفت:

  سلام عرض ادب میشه بگید برای ویزای توریستی مجارستان شما تضمینی عمل میکنید؟؟؟

  1. شیما رشیدی گفت:

   سلام روز بخیر بله ما کارگزار رسمی سفارت مجارستان هستیم و ویزا تضمینی صادر میکنیم

   1. سحر گفت:

    سلام جواب و سوال های سفارت به چه زبانی است

    1. شیما رشیدی گفت:

     سلام روزتون بخیر، به زبان فارسی در روز مصاحبه و به زبان انگلیسی در فرم سفارت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.