ژیوارنامه

26 ژانویه روز مستقل شدن هند از بریتانیا

روز ملی هند

26 ژانویه به عنوان روز جمهوری شدن هند در سال 1930 انتخاب شد و در همان روز، کنگره ملی هند حکومت استعماری را محکوم کرد و پورنا سواراج این روز را “آزادی کامل از بریتانیا” اعلام کرد.

هند سالانه، روز جمهوری را در 26 ژانویه جشن می‌گیرد و امسال این کشور 73امین روز جمهوری خود را به مناسبت روز تبدیل شدن هند به یک جمهوری مستقل جشن می‌گیرد. در حالی که هند در سال 1947 از بریتانیا استقلال یافت، اما تا 26 ژانویه 1950 بود که قانون اساسی هند اجرایی شد و هند به یک کشور مستقل تبدیل شد و آن را جمهوری اعلام کرد. این روز با شکوه و شور فراوان در سراسر هند جشن گرفته می‌شود و در دهلی پایتخت هند، رژه‌ها، تابلوها و نمایش‌های دیدنی توسط نیروهای دفاعی در راجپات به نمایش گذاشته می‌شود. پرچم هند نیز در سراسر کشور برافراشته است. شاید تاریخچه روز ملی امارات متحده عربی برای شما جالب باشد.

روز ملی هند

قانون اساسی هند توسط دکتر BR Ambedkar که به عنوان معمار قانون اساسی هند شناخته می‌شود تهیه شده است. 26 ژانویه به عنوان روز اعلام جمهوری شدن هند انتخاب شد زیرا در سال 1929 در همان روز کنگره ملی هند حکومت استعماری را محکوم کرد و پورنا سواراج این روز را “آزادی کامل از بریتانیا” اعلام کرد و در حالی که قانون اساسی در سال 1950 تحت یک سیستم حکومتی دموکراتیک لازم الاجرا شد، در 26 نوامبر 1949 توسط مجلس مؤسسان هند به تصویب رسید. این انتقال کشور، تبدیل شدن به یک جمهوری مستقل را تکمیل کرد. حتما تاریخچه روز ملی قطر برای شما خواندنی خواهد بود.

روز ملی هند

به غیر از برافراشتن پرچم، حفظ سرود ملی و سازماندهی نمایش‌ها و رویدادها در این روز، نیروهای دفاعی شامل ارتش، نیروی دریایی، نیروی هوایی، پلیس و نیروهای شبه‌نظامی مهارت‌های خود را نشان می‌دهند و مهارت دفاعی هند را به نمایش می‌گذارند که در تلویزیون پخش می‌شود. به غیر از انجام حرکات نمایشی، شوهای هوایی، پرش بر روی موتورسیکلت، تانک‌ها و سلاح‌های دیگری نیز به نمایش گذاشته می‌شوند. در کنار اینها تابلوهای تزئین شده زیبایی هستند که منعکس‌کننده یگانگی و زیبایی کشورهای مختلف هند هستند.

روز ملی هند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.