ژیوارنامه

افراد تأثیر گذار تاریخ در جهان

تاریخ

در طول تاریخ افراد بسیاری سعی کرده­اند بر مردم جهان تاثیر گذاشته و به شیوه‌های مختلف، سبک زندگی، تفکر و آیین‌های مرسوم آنها را تغییر دهند. عده‌ای هم به طور ناخودآگاه و بدون چنین هدفی توانسته‌اند تاثیرگذار باشند.

در این مجال کوشش شده تا از بین این افراد، 8 نفر از تاثیرگذارترین افراد تاریخ در جهان، معرفی شوند. هر منبعی با توجه به مطالعات خود در زمینه‌های فلسفی، علمی، هنری و دیگر علوم و فنون، افرادی که دارای بزرگ‌ترین ذهن در همه زمان‌ها بوده‌اند را شایسته رتبه‌بندی دانسته‌اند که هر کدام به طور باورنکردنی از قدرت ذهن خود برای تغییر جهان استفاده کرده‌اند. مانند:

 • آلبرت اینشتین
 • اسحاق نیوتون
 • کنفوسیوس
 • مهاتما گاندی
 • کوروش کبیر
 • کریستف کلمب
 • کارل مارکس
 • ویلیام شکسپیر
 • مولوی
 • هومر

با مهمترین سوغات اروپا آشنا شوید.

با توجه به تعداد زیاد این افراد، بهتر است در چند بخش اصلی به طور مجزا مورد بررسی قرار گیرند.

تاریخ

8 نفر از تاثیرگذارترین افراد تاریخ در جهان در حوزه ادیان

با کاوش در بانفوذترین آیین‌های امروز جهان با بیشترین تعداد پیروان، محبوب‌ترین ادیان و شخصیت‌های تاریخی که جهان را تغییر داده‌اند را شناخته و لیست بزرگترین تأثیرگذاران تاریخ را فراهم کردیم.

آنها نمایانگر بزرگ‌مردان تاریخ هستند که آثارشان هنوز هم تأثیر به‌سزایی بر جهان و مردم دارد. حتی می‌توان گفت اگر آثار آنها را نداشته باشیم، جهان مثل گذشته نخواهد بود. صرف نظر از این که در زمینه پیشرفت، رهبری یا راه‌اندازی یک مذهب جدید کمک خوبی کرده‌اند یا خیر.

با این تفاسیر 8 نفر از تاثیرگذارترین افراد تاریخ در جهان به ترتیب ذیل معرفی می‌گردند:

 1. مریم مقدس
 2. عیسی مسیح
 3. حضرت محمد (ص)
 4. حضرت موسی
 5. گوتاما بودا
 6. پولس
 7. پاپ بندیکت
 8. حضرت علی(ع)

قدیمی‌ترین کشورهای جهان کدامند؟

8 نفر از تاثیرگذارترین افراد تاریخ در جهان در حوزه هنر

آثار هنری در طول تاریخ، تأثیر به‌سزایی در زندگی انسان‌ها گذاشته و نسل‌های مختلف در طی سال‌ها، در حال کشف و یادگیری در مورد زندگی هنرمندان و آنچه که به دست آورده‌اند، می‌باشند.

هنر همیشه الهام‌بخش صفات عالی انسانی بوده و توانسته با تاثیرات اغلب مثبت، جهان را به سمت تکامل و زیبایی سوق دهد افراد زیر به عنوان 8 نفر از تاثیرگذارترین افراد تاریخ در جهان شهرت یافته‌اند.

 1. لئوناردو داوینچی
 2. میکل آنژ
 3. موتزارت
 4. پیکاسو
 5. سباستیان باخ
 6. ویلیام شکسپیر
 7. بتهوون
 8. لویی داگر
افراد تاثیرگذار تاریخ در جهان

8 نفر از تاثیرگذارترین افراد تاریخ در جهان در حوزه تاریخ

برای آنکه بفهمیم چه کسانی شایستگی قرار گرفتن در این لیست را دارند؛ در اصل باید بدانیم که تاثیرگذاران بزرگ تاریخ برای جهان چه کاری انجام داده‌اند؟ 8 نفر از تاثیرگذارترین افراد تاریخ در جهان فارغ از آنکه کار خوب یا بدی برای جهان انجام داده‌اند، در این لیست قرار گرفتند.

 1. اسکندر مقدونی
 2. آدولف هیتلر
 3. جولیوس سزار
 4. جرج واشنگتن
 5. ناپلئون بناپارت
 6. سیمون بولیوار
 7. کوروش کبیر
 8. چنگیزخان مغول
تاریخ

8 نفر از تاثیرگذارترین افراد تاریخ در جهان که زنان بی­نظیری بودند

تاریخ شخصیت‌های بزرگی ایجاد کرده که از تأثیرگذاری آنها بیش از چندین دهه یا حتی قرن‌ها گذشته است. آنها در همه زمینه‌ها و دوره‌های زمانی دارای یک ویژگی مشترک هستند. “زندگی هزاران نفر را تحت تأثیر قرار داده‌اند”.

مردان و زنان بسیاری در میان این جمع جای گرفته‌اند که نام 8 نفر از تاثیرگذارترین افراد تاریخ در جهان از میان زنانی که صاحب شخصیت‌های پیشرو، قدرتمند و خستگی‌ناپذیر بوده‌اند در ذیل آمده است:

 1. مادر ترزا
 2. ماری کوری
 3. ملکه الیزابت
 4. فلورانس نایتینگل
 5. هلن کلر
 6. کلئوپاترا
 7. مارگارت تاچر
 8. النور روزولت
تاریخ

8 نفر از تاثیرگذارترین افراد تاریخ در جهان در علوم گوناگون

علم مهم‌ترین راه توسعه ملت‌هاست. دانشمندان آن دسته از افرادی هستند که در ترقی شاخه خاصی از علمی که به آنها القا می‌شود، نقش به‌سزایی ایفا می‌کنند.

مشارکت‌های علمی جهانیان را از تاریکی به نور و از بی ثباتی به ثبات می‌رسانند. نام 8 نفر از تاثیرگذارترین افراد تاریخ در جهان علوم در ذیل آمده است:

 1. گالیله
 2. ابن سینا
 3. داروین
 4. استیو جابز
 5. گوتنبرگ
 6. جان دالتون
 7. خوارزمی

جمع‌بندی

پس از مطالعه در مورد 8 نفر از تاثیرگذارترین افراد تاریخ در جهان، می‌توان نتیجه گرفت که شخصیت‌های بزرگ تاریخ چه خوب و چه بد در طی قرن‌ها آنچنان جهان را متاثر از خود ساخته‌اند که نه تنها دنیای قبل از آنان را نمی‌شود به راحتی تصور کرد،

بلکه تا مدتها مکاتب، ایدئولوژی‌ها و حتی افراد، نمی­توانند جهان را از آثار و باورهای به جا مانده از عقاید و اعمال نیک و بدشان بزدایند.

افراد تاثیرگذار تاریخ در جهان

یک فکر در مورد “افراد تأثیر گذار تاریخ در جهان

 1. هوشنگ احمدپور گفت:

  بسیار عالی و آموزنده بود .
  ممنونم از این همه وقت و انرژی که برای این جمع بندی گذشته آید .

  1. وبلاگ ژیوار گفت:

   سپاسگزاریم از شما برای زمانی که اختصاص دادین برای خوندن این مطلب🙏🏻🌹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.