اخبار اروپا

آیا کرونا در اروپا دوباره جان گرفته است؟

تشدید ویروس کرونا در اروپا

بنا به گزارش سازمان بهداشت جهانی، ویروس SARS-CoV-2 (TAG-VE) اولین بار در 24 نوامبر 2021 ( 3/ آذر/ 1400) از آفریقای جنوبی گزارش شد.

وضعیت اپیدمیولوژیک در آفریقای جنوبی با سه اوج مجزا در موارد گزارش شده مشخص شده است که آخرین آنها عمدتاً واریانت دلتا بود. در هفته‌های اخیر، همزمان با تشخیص نوع جدید ویروس، عفونت‌ها به شدت افزایش یافته است. این نوع، دارای تعداد زیادی جهش است که برخی از آنها نگران کننده هستند. گویا انواع واکسن های رایج کرونا در جهان حریف این ویروس نمی‌شوند.

شواهد اولیه حاکی از افزایش خطر ابتلا به عفونت مجدد با این نوع در مقایسه با سایر VOCها ( گازهای فراری که بر روی سیستم تنفسی اثر می‌گذارند) است. به نظر می‌رسد تعداد موارد این نوع، تقریباً در تمام استان‌های آفریقای جنوبی در حال افزایش است. این نوع با سرعت بیشتری نسبت به افزایش عفونت‌های قبلی شناسایی شده است، که نشان می‌دهد این نوع ممکن است مزیت رشد داشته باشد.همسفر با ژیوار حتی در کرونا!!! 

به افراد یادآوری می‌شود که اقداماتی را برای کاهش خطر ابتلا به COVID-19 انجام دهند، از جمله اقدامات اثبات شده بهداشت عمومی و اجتماعی مانند استفاده از ماسک‌های مناسب، بهداشت دست، فاصله گذاری فیزیکی، بهبود تهویه فضاهای داخلی، اجتناب از حضور در فضاهای شلوغ و انجام واکسیناسیون.

نمودار روند افزایش کرونا در کشورهای اروپایی

در ادامه نمودار کشورهای مهم اروپا را مشاهده خواهید کرد. ظاهراً دوباره کرونا بازی را به نفع خودش تمام کرده است! با این حال قصد نگران کردن کاربران را نداریم و فقط در حال اطلاع رسانی به شما خواننده عزیز هستیم. در مورد وضعیت تورهای اروپا نوروز 1401 نمی‌توان به قطع گفت که امکان برگزاری دارد یا خیر؟ از این رو پیشنهاد می‌کنیم که همراه با ژیوار باشید، تا جزئیات بیشتر را به اطلاع شما برسانیم.

نمودار کرونا در فرانسه

تشدید ویروس کرونا در اروپا

نمودار کرونا در اسپانیا

تشدید ویروس کرونا در اروپا

نمودار کرونا در سوئیس

تشدید ویروس کرونا در اروپا

نمودار کرونا در ایتالیا

تشدید ویروس کرونا در اروپا

نمودار کرونا در آلمان

تشدید ویروس کرونا در اروپا

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.