مجله فرانسه

دانستنی‌های جالب درباره جغرافیای کشور فرانسه و شهر پاریس

دانستنی‌های جالب درباره جغرافیای کشور فرانسه و شهر پاریس

اگر بخواهیم حقیقت را به شما بگوییم کوهستان‌ها و رودهای زیبا و جذاب کشور فرانسه را احاطه کرده است. مساحت شهر پاریس در فرانسه تقریباً یک‌سوم کشور ایران می‌باشد. مرزهای فرانسه از شمال به دریای مانش و کشور بلژیک، از جنوب به دریای بزرگ و بی‌نظیر مدیترانه، از شرق به کشورهای لوکزامبورگ، آلمان، سوئیس و کشور خیلی زیبای ایتالیا و از غرب به اقیانوس اطلس راه دارد.

در شرق فرانسه رشته‌کوه‌های آلپ قرار دارند که بسیار مرتفع و بلند هستند که حتماً از دیدن این کوه‌ها شگفت‌زده خواهید شد. بیشتر کوه‌های آلپ از برف‌های سفید و خیره‌کننده پوشیده شده‌اند و یخچال‌های طبیعی که در کنار این رشته‌کوه‌ها قرار دارند خیلی زیبا و باشکوه و عظمت هستند. کوه مون بلان بیشتر از 4810 متر ارتفاع دارد که بلندترین کوه فرانسه حساب می‌شود. همچنین اگر در فصل‌های تابستان و زمستان دوست دارید به گردشگری و کوه‌نوردی بپردازید می‌توانید از شامونی که بزرگ‌ترین مرکز تفریح در دره مون بلان است و طبیعت بسیار زیبایی دارد دیدن کنید. تورهای اقتصادی و به صرفه فرانسه را نیز مطالعه نمایید.

 

دانستنی‌های جالب درباره جغرافیای کشور فرانسه و شهر پاریس

دریاچه‌ها و رودخانه‌های بی‌نظیر که پاریس را احاطه کرده است

 فرانسه رودخانه‌ها و دریاچه‌های طولانی و زیبای زیادی دارد. همچنین شما می‌توانید در این رودخانه‌ها و دریاچه‌ها به کشتی‌رانی و قایق‌رانی بپردازید، زیرا هم منظره خوبی دارند و هم وسعت آن‌ها خیلی زیاد است. کشور فرانسه اغلب از این رودها برای حمل‌ونقل و واردات و صادرات کالاهای باارزش خود استفاده می‌کند که می‌تواند هزینه حمل‌ونقل و ارسال کمتری را به همراه داشته باشد. بزرگ‌ترین و طویل‌ترین رودخانه‌های مشهور فرانسه ازرون، لونار، گارون و سن هستند. همچنین رودخانه سن جزعی از میراث ماندگار و جهانی یوسنکو است که بر روی آن سی‌ودو پل عظیم و باشکوه ساخته‌شده است.

 

دانستنی‌های جالب درباره جغرافیای کشور فرانسه و شهر پاریس

شهر پاریس پایتخت بزرگ کشور فرانسه

پاریس که در شما کشور زیبای فرانسه قرار دارد پایتخت این کشور می‌باشد. شهر پاریس بیشتر از دو میلیون نفر جمعیت دارد و یکی از پرجمعیت‌ترین شهرهای غرب اروپا به‌حساب می‌آید. شهر پاریس رسماً از 20 منطقه شهری تشکیل‌شده است که از جهت‌های عقربه‌های ساعت برای نام‌گذاری آن‌ها استفاده‌شده است. تورهای پاریس را از دست ندهید.

پاریس به دلیل اینکه در کنار اقیانوس اطلس می‌باشد آب‌وهوای اقیانوسی دارد و به همین دلیل ممکن است که در هر فصلی چه تابستان، بهار و یا حتی پاییز امکان بارش باران وجود دارد. همچنین در پاریس در بعضی وقت‌ها ممکن است باران‌هایی می‌بارند باعث سیل بشوند. در فصل زمستان هم در بعضی مواقع بارش برف را می‌توانید مشاهده کنید اما زمین را برای شما سفید نمی‌کند و شما نمی‌توانید از هوای برفی لذت ببرید و آدم‌برفی برای خود درست کنید.

 

دانستنی‌های جالب درباره جغرافیای کشور فرانسه و شهر پاریس

پاریس شهری پر از چراغ و روشنایی در قلب کشور فرانسه

پاریس شهری است که هر عاشق و مسافری باید از آن بازدید کند. داستان‌های شهر چراغ‌ها را همه مردم درباره این شهر می‌گویند اما این حرف واقعیت محض درباره پاریس می‌باشد. این شهر از شاعران، هنرمندان و تقریباً هرکسی که در خیابان‌های سنگفرش آن پا گذاشته است الهام گرفته است. این شهر جادوی رمز و راز اروپا را باانرژی یک شهر جهانی ترکیب می‌کند. مردم پاریس به‌عنوان شهروندان یکی از هیجان‌انگیزترین شهرهای جهان مشهور هستند. چرا پاریس شهر عشاق است؟

کشور فرانسه رسماً به نام جمهوری فرانسه (République Française) شناخته می‌شود. بعلاوه، این کشور هنوز سرزمین‌هایی را در آمریکای جنوبی، کارائیب و اقیانوس هند را در اختیار دارد. فرانسه با 551،695 کیلومترمربع بزرگ‌ترین کشور اروپای غربی است.

 

دانستنی‌های جالب درباره جغرافیای کشور فرانسه و شهر پاریس

اقلیم‌های آب‌وهوایی در مناطق مختلف کشور فرانسه

فرانسه یک کشور بزرگ در اروپا است و دارای سه نوع متمایز از آب‌وهوا است:

اقیانوسیه – در بخش غربی کشور، این آب‌وهوا دارای محدوده دمایی کم، بارندگی فراوان، تابستان‌های خنک و زمستان‌های خنک است.

قاره‌ای – همچنین به‌عنوان نوع انتقالی آب‌وهوا شناخته می‌شود، این نوع آب‌وهوا را می‌توانید در شرق و مرکز فرانسه پیدا کنید. تابستان‌های آن گرم‌تر و زمستان‌های آن سردتر از مناطق دورتر از غرب مشخص می‌باشد. بارش باران در این آب‌وهوا فراوان است و زمستان‌های برفی است.

مدیترانه‌ای – که در سراسر جنوب فرانسه (به‌جز در جنوب غربی کوهستانی) یافت می‌شود و دارای زمستان‌های خنک، تابستان‌های گرمی است و بارندگی این مناطق محدود می‌باشد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.