ژیوارنامه

جالب از هلند | 15 نکته جالب و خواندنی از کشور هلند

جالب از هلند

قبل از رفتن به هر کشوری بهتر است اطلاعاتی را درباره آن کشور به دست بیاورید که به برقراری شما با مردم و آشنا شدن شما با کشور مورد نظر کمک کند.

یکی از کشورهای دوست داشتنی در قاره اروپا، هلند است. این کشور، فرهنگ و آداب و رسومی بسیار جذاب و دوست داشتنی دارد که شبیه هیچ یک از دیگر کشورهای اروپایی نیست. در ادامه اطلاعاتی درباره کشور هلند به شما می‌دهیم که ممکن است باور آن‌ها برای شما سخت باشد زیرا برخی از این حقایق را تا به حال نشنیده‌اید پس با ما همراه باشید. شاید شماهم بخواهید در تور هلند شرکت کنید و آثار تاریخی و فرهنگ زیبای این کشور را از نزدیک ببینید.

حقایق جالب از هلند

 • کشور خوشبخت جهان

بر اساس آمار به دست آمده در سال 2020 این کشور رتبه ششم عنوان شادترین کشور جهان را به دست آورد.

مطالعات و آمار به دست آمده بر اساس عواملی همچون امید به زندگی، اعتماد به نفس، آزادی، حمایت و… بود که هلند با 156 کشور رقابت می‌کرد.

جالب اینکه هلندی‌ها بسیار خجالتی هستند و با توجه به این ویژگی که دارند تلاش بسیاری برای بالا آمدن رتبه انجام داده‌اند.

 • سالم‌ترین رژیم غذایی جهان

آن‌ها حتی تغذیه مناسبی نیز دارند و براساس نتایج به دست آمده در آمارگیری غذایی آکسفام بین 125 کشور مشخص شد مواد غذایی روزانه هلندی‌ها بسیار مقوی، سالم و مقرون به صرفه است. همچنین این کشور صادر کننده سبزیجات نیز می‌باشد.

 • تعداد دوچرخه‌های هلند

این کشور تنها 17 میلیون جمعیت دارد و این در حالیست که دوچرخه‌های موجود در این کشور 22 میلیون تخمین زده شده است.

برخی از دوچرخه‌های هلند حتی یک محفظه یا سبد برای حمل کودکان، حیوانات و خرید دارند.

جالب از هلند

 • اولین بازار سهام در هلند

سهام و قانون‌گذاری آن برای اولین بار در سال 1602 در هلند با عنوان تامین بودجه شرکت هلندی به وجود آمد و بورس سهام آمستردام نیز در همان سال ایجاد شد و بیشتر کشورها بورس هلند را قدیمی‌ترین بورس مدرن می‌نامند.

 • بیشترین امتیاز مهارت زبان انگلیسی به هلند تعلق می‌گیرد.

زبان رسمی این کشور زبان هلندی است اما اگر این زبان را بلد نیستید نگران نباشید، در این کشور حدوداً 90 الی 93 درصد مردم انگلیسی را بهتر از تمام کشورهای غیر بومی انگلستان بلد می‌باشند.

 • هلندی‌ها بلندقدترین افراد را در جهان 

به دلیل مراقبت‌های بهداشتی عالی، استرس کم، مصرف لبنیات زیاد و دیگر عوامل تاثیرگذار بر قد افراد این کشور بلند قد می‌باشند. اگر به دنبال یک مرد قد بلند با رنگ پوست سبزه هستید به سراغ مردان هلندی بروید. همچنین اگر به دنبال راهکاری برای بلند شدن قد خود هستید به بازار پنیرهای هلندی سر بزنید.

 • پیازهای گل جهان در هلند

حدوداً 80 درصد گل‌های جهان را هلند تامین می‌کند و صادر کننده پیاز گل در دنیا به ویژه گل لاله می‌باشد و سالانه دو میلیارد لاله را به دنیا صادر می‌کند.

همچنین این کشور یک روز را به عنوان روز ملی گل لاله در تقویم خود دارد بنابراین در این کشور می‌توانید گل‌های بسیاری مشاهده کنید.

 • رنگ ملی کشور هلند

درست است که رنگ پرچم این کشور سفید، آبی و قرمز است اما رنگ نارنجی رنگ ملی این کشور می‌باشد. دلیل انتخاب نارنجی این است که سلطنت از خانه نارنجی آغاز می‌شود. همچنین مردم در روز پادشاه رنگ نارنجی پوشیده و جشن می‌گیرند.

 • هلندی‌ها رنگ هویج را نارنجی کردند

اکنون 80 درصد جهانیان هویج را به رنگ نارنجی می‌شناسند این در حالی است که هویج‌ها در ابتدا رنگ زرد، سفید یا بنفش داشتند.

هلندی‌ها طی یک حرکت سیاسی بیشتر سبزیجات کشور خود از جمله هویج را به عنوان ادای احترام به ویلیام اورنجی رهبر مبارزه برای استقلال هلند به رنگ نارنجی تغییر دادند و هویج‌های کنونی نتیجه ی شاهکار هلندی‌ها می‌باشد.

جالب از هلند

 • در این کشور نمی‌توانید مواد مخدر پیدا کنید

کافی‌شاپ‌های این کشور برای فروش ماری جوانا و حشیش مجوز دارند اما آن را با قوانین سخت گیرانه‌ای به فروش می‌رسانند.

همچنین در این کشور نمی‌توانید به آسانی مواد مخدر پیدا کنید.

 • مستقیم‌ترین پروازها در اروپا

هلند می‌تواند به 97 کشور دنیا به صورت مستقیم پرواز داشته باشد و این خبر بسیار عالی برای توریست‌ها و حتی شهروندان این کشور می‌باشد که 104 شرکت هواپیمایی این کشور توانایی پرواز به بسیاری از کشورها را دارند.

 • اختراعات جالب قرن

CD، DVD و Blu-Ray از اختراعات این کشور می‌باشد. همچنین کاسِت نیز برای اولین بار در کشور هلند استفاده شد.

 • پادشاه این کشور خلبان است.

ویلیام الکساندر پادشاه این کشور اعلام کرده که بالای 20 سال به عنوان کمک خلبان کار کرده است و گفته بیشتر هواپیماهای سلطنتی را در طول پرواز کنترل می‌کند و موجب شگفتی بسیاری از افراد شده است.

 • روز پادشاه قبلاً روز ملکه نام داشت.

قبل از به پادشاهی رسیدن ویلیام الکساندر در سال 2013 هلند روز پادشاه نداشت و تولد ملکه را به عنوان روز ملکه جشن می‌گرفتند. اما از آن سال به بعد علاوه بر روز ملکه یک روز را هم به عنوان روز پادشاهی در هلند جشن می‌گیرند.

جالب از هلند

 • بیمه درمانی تولد نوزاد در منزل دارد

از هر هشت نوزاد در این کشور تقریباً یک یا دو نوزاد در منزل متولد می‌شوند و این می‌تواند یکی از بالاترین آمارها در کشورهای پیشرفته باشد.

مطالب مرتبط

1 نظر در “جالب از هلند | 15 نکته جالب و خواندنی از کشور هلند

 1. علی کامرانی گفت:

  عالی بازم
  ایشالله بریم هلند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.