ژیوارنامه

کنسلی نمایشگاه های بین المللی اروپایی در پی شیوع ویروس کرونا همچنان ادامه دارد

کرونا این روزها اکثر کشورهای جهان را درگیر خود کرده است و صنعتی باقی نمانده است که به سبب این ویروس لطمه نخورده باشد. در میان صنعت گردشگری از ابتدای شیوع این ویروس متزلزل شده و معلوم نیست چه زمانی بتواند دوباره مثل قبل سرپا شود. این ویروس نه تنها باعث کنسلی پروازها و سفرهای گردشگری شده است بلکه سبب به تعویق افتادن نمایشگاه های مهم بین المللی در سرتا سر جهان شده است. نمایشگاه هایی مهمی که برخی از آنها تاریخشان حتی به سال 2022 موکول شده است. از آنجایی که نمایشگاه ها مکانی برای به نمایش گذاشتن آخرین تکنولوژی ها و دستاوردها در هر صنعتی هستند و علاقه مندان به شرکت در این نمایشگاه ها نیز کم نیستند، اما این ویروس کوچک توانسته خواسته یا ناخواسته ترکی به پیکره صنایع و کسب و کارها بزند و تبعات چند جانبه ای را برای فعالان در هر حوزه پدید آورد.

با توجه به همه گیر بودن این ویروس و سریع بودن انتقال آن و اهمیت سلامت افراد شرکت کننده در نمایشگاه ها کشورهای پیشتاز در حوزه برگزاری نمایشگاه مانند آلمان، ایتالیا، فرانسه و … تاریخ برگزاری نمایشگاه هایشان را تغییر داده اند.

قید شرکت در نمایشگاه های ایتالیا را بزنید

با توجه به بالا بودن آمار مبتلایان به کرونا در ایتالیا و نامعلوم بودن روند کاهشی مبتلایان به این ویروس ایتالیا نمایشگاهی هایی را که در شهرهای مختلف آن قرار بود برگزار شوند را به تاریخی دیگر موکول کرد. نمایشگاه عینک ایتالیا (MIDO) که قرار بود در شهر میلان برگزار شود به فوریه 2021 موکول شد. نمایشگاه Salone Del mobile Milano که در سطح بین‌المللی نمایشگاه مبلمان میلان شناخته می‌شود و قرار بود پیش از این در اردیبهشت 1399 برگزار شود به تاریخ 24 فروردین 1400 تغییر پیدا کرد.

آلمان پرقدرت اما نه در مقابله با کرونا

همانطور که میدانید آلمان در زمینه برگزاری نمایشگاه های مختلف بین المللی حرف اول را می زند. پربازدیدترین و پرطرفدارترین نمایشگاه های دنیا سالانه در این کشور برگزار می شوند. اما اینبار کرونا مانع از برگزاری این رویدادهای مهم در آلمان شده است. حتی نمایشگاه پرمخاطب و مهم اینترپک که قرار بود با حفظ اصول بهداشتی در تاریخ خود برگزار شود به سال 2021 تغییر زمان پیدا کرد.

از دیگر نمایشگاه هایی که تاریخ آنها تغییر پیدا کرده است می توان به نمایشگاه دروپا، فوتوکینا، و… اشاره کرد.

فعلا تاریخ نمایشگاه خودرو آلمان (IAA) و اتومکانیکا آلمان (Automechanika) که قرار است در سپتامبر 2020 برگزار شوند تغییری پیدا نکرده است.

namayeshgah

کشورهای نظیر فرانسه، اسپانیا، هلند و دیگر کشورهای اروپایی نیز نمایشگاه هایی که قرار بود بین ماه های آوریل تا ژوئن برگزار شوند را به عقب انداخته اند تا از شیوع بیش از حد این ویروس جلوگیری کنند.

باید منتظر باشیم تا ببینیم چه زمانی این ویروس سایه سنگین خودش رو از سر کشورهای جهان برمی دارد. تا آن زمان راهی جز در خانه ماندن و رعایت اصول بهداشتی نداریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.