ژیوارنامه

معرفی جنوا | سقوط و پیشرفت جنوا در ایتالیا

معرفی جنوا

معرفی جنوا

ما در این مقاله قصد داریم شهر جنوا را به شما معرفی کنیم. جنوا در کشور ایتالیا است. جنوا در منطقه لیگوریا ایتالیا است. روستاهای اطراف این شهر به تدریج با منطقه شهری ادغام شده اند.

محله های مختلف این شهر هرکدام هویت های خود را دارند،  این باعث شده که شهر ترکیبات مختلف اجتماعی داشته باشد.

نام جنوا

شهر جنوا یک شهر بندری در شمال کشور ایتالیا است. جنوا در گذشته یکی از شهرهای لیگوریایی باستان بود.

نام این شهر از کلمه جنوا گرفته شده است، این کلمه به زبان لیگوریایی معنی زانو می دهد. در زبان لیگوریایی زانو به معنی دیگر یعنی زاویه که به موقعیت جنوا در جغرافیا اشاره دارد.

معرفی جنوا

آثار قرون وسطی در جنوا

شهر جنوا دارای میراث های گران بهایی از قرون وسطی است. پیشینه کلیساهای جنوا به قرون وسطی برمی گردد.

آثار قرون وسطی در جنوا بسیار هستند مثل پالازو دوکاله، موزه، نمایشگاه، تئاتر اپرا کارلو فلیس و بندر قدیمی شهر که در دهه 1922 میلادی برای برگزاری جشن ها و مناسبت ها، به دستور کریستف کلمب بازسازی شد.

ارتباط ملی و بین المللی جنوا

شهر جنوا از نظر ارتباطات ملی و بین المللی موقعیت خوبی دارد. اتصالات ریلی و جاده ای این شهر باعث شده بتواند به راحتی با کشور فرانسه در ارتباط باشد.

جنوا همچنین با شهرهای بزرگ ایتالیا هم ارتباط دارد. جنوا دارای یک فرودگاه برای ارتباطات بین المللی است. شهر بندری جنوا امروزه محلی برای تردد کانتینرها است.

معرفی جنوا

سقوط و پیشرفت جنوا

زمانی که امپراطوری رم غربی سقوط کرد، جنوا به دست استروگوت ها افتاد. جنوا بعد از جنگ گوتیک به عنوان یک نایب السلطنه ساخته شد.

لومباردها در سال 773 از امپراطوری فرانک شکست خوردند و جنوا ضمیمه آن امپراطوری شد. شهر جنوا بعد از شکست، قدرت خود را از دست داد.

مردم جنوا از این شکست ناامید نشدند و به ساخت نواگان تجاری پرداختند، جنوا امروز دارای پیشرفته ترین شرکت تجاری دریایی است.

مهم ترین آثار گردشگری در جنوا

یکی از مکان های مهم تاریخی در جنوا، میدان دو فراری است. میدان دو فراری محل اپرا و کاخ دوج است. خانه ای به نام Strada nuova وجود دارد که به عقیده برخی مکان تولد کریستف کلمب است.

قسمتی از شهر قدیمی وجود دارد که در قرن شانزدهم میلادی طراحی شده است. قدرتمندترین خانواده های شهر جنوا در این قسمت از شهر زندگی می کردند.

بندر تجاری جنوا

ماهیگیری در جنوا بسیار کم است، چرا که شهر جنوا رودخانه ای ندارد که به دریا راه داشته باشد، به همین دلیل مردم درآمد خود را از ماهیگیری کسب نمی کنند.

تنها مزیت این شهر بندرگاه آن است. بندرگاه جنوا در شمالی ترین بخش ساحل مدیترانه قرار دارد. بندرگاه تجاری جنوا امروزه به یکی از مراکز مهم تجارت دریایی تبدیل شده است.

یک فانوس قدیمی دریایی هم در بندرگاه وجود دارد، فانوس La Lanterna قدیمی ترین فانوس دریایی در جهان است.

کاخ مشترک دولت کوتاه مدت جنوا

دولت کوتاه مدت Guglielmo  Boccanegra اولین کاخ مشترک را در شهر جنوا ساخت. کاخ مشترک در اسکله میدان ساخته شد. پیشینه میدان به قرون وسطی برمی گردد.

ساخت کاخ مشترک در سال 1260 میلادی شروع شد. کاخ مشترک بعدی سی سال بعد از این کاخ ساخته شد. کاخ مشترک دوم در میدان فلورانس ساخته شد.

معمار روحانی کاخ مشترک در ساختار کاخ از معماری گوتیک و لمبارد استفاده کرده است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.