ژیوارنامه

معرفی مادرید | جاذبه‌های دیدنی پایتخت اسپانیا

تور مادرید

معرفی مادرید

مادرید پایتخت اسپانیا و پر بازدیدترین شهر این کشور است. مادرید با بیش از 10 میلیون بازدید کننده در سال 2018 یکی از محبوب‌ترین شهرهای اروپا است.

تعداد گردشگران خارجی که از مادرید دیدن می‌کنند به دلیل فرهنگ غنی، مکان‌های دیدنی بی‌شمار، زندگی شبانه عالی و فعالیت‌های سرگرم کننده همچنان در حال رشد است.

در مادرید، می‌توانید ذات واقعی اسپانیا، معماری زیبا، زندگی در میادین و غذاهای لذیذ آن را تجربه کنید.

تور مادریدمادرید دارای  موزه‌های مملو از جواهرات واقعی و آثار نقاشان برجسته و مجسمه سازان تاریخ است.

پرادو ، Reina Sofía و Thyssen مثلث طلایی را در این شهر تشکیل می دهند، جایی که می‌توانید از بهترین هنرهای اسپانیایی و بین‌المللی لذت ببرید.

تاریخچه مادرید

مادرید یکی از غنی‌ترین شهرهای اروپا است. تاریخ مستند آن به قرن نهم بر می‌گردد، اما در واقع  انسان‌ها در این منطقه از دوران ما قبل تاریخ زندگی می‌کرده‌اند.

تور مادریددر اینجا چند نکته برجسته از تاریخ مادرید، پایتخت اسپانیا آورده شده است:

  • منطقه‌ای که اکنون با نام مادرید شناخته می‌شود، توسط انسان های ماقبل تاریخ مور سکونت بوده است.
  • در اصل مادرید، توسط امیر محمد در اواخر قرن نهم هجری تاسیس شد.
  • مکان فعلی مادرید در مرکز اسپانیا در سال 1083 توسط پادشاه آلفونسو اول تأسیس شد. تمام نمادهای رایج نفوذ و حکومت مسلمانان در این دوره حذف شدند.
  • در سال 1329، پادشاه فرناندو پنجم برای اولین بار دادگاه مشهور مادرید را جمع کرد. این یکی از دوره‌های تاریک تاریخ اسپانیا، تفتیش عقاید اسپانیا بود.
  • در قرون 14 و 15، در پی Reconquista، مورها و یهودیان با هم متحد شدند و جمعیت متمرکز را در مادرید تشکیل دادند که تا امروز موریا نامیده می‌شود.
  • در سال 1494 همه آنها به عنوان “کافران” محکوم شدند و از اسپانیا اخراج شدند. مساجد و دیگر تصاویر مسلمانان بار دیگر از منطقه ناپدید شد.
  • در 2 مه 1808، شورشی در Puerta de Sol آغاز شد، بدین ترتیب جنگ استقلال آغاز شد.
  • در سال 1835، دانشگاه مشهور جهان Alcala de Henares به مادرید منتقل شد.
  • پس از قرن‌ها هیاهوی تاریخی، مادرید در سال‌های اخیر پیشرفت فوق العاده شهری داشته است.

جاذبه‌های مادرید

مادرید یک کلانشهر مدرن است که طعم اسپانیا واقعی را ارائه می‌دهد. خیابان‌های وسیع آن مملو از ترافیک است، این شهر دارای  پارک‌های زیبا نیز می‌باشد.

مادرید از جذابیت سنتی اندلس و زیبایی بارسلونا برخوردار نیست، درعوض فضای مهیجی را به وجود می‌آورد.

در این شهر چیزهای زیادی برای دیدن وجود دارد که بارزترین جادبه های شهر مادرید در ادامه به طور کامل معرفی شده‌اند:

موزه پرادو در مادرید

تور مادریدموزه پرادو در مادرید که واقعاً یک کلاس جهانی است، دارای بیش از 5000 نقاشی است که با مجموعه لوور در پاریس رقابت می‌کند. نقاشی‌های اسپانیایی از قرن 12 تا اوایل قرن 19 اکثریت مجموعه را تشکیل می‌دهند و بسیاری از آنها شاهکارهای مشهوری هستند. مجموعه‌ای از نقاشی‌های فرانسیسکو دو، گویا شامل 140 اثر قابل توجه است.

این مجموعه همچنین شامل نقاشی‌های ایتالیایی، فلاندی، فرانسوی، انگلیسی و آلمانی و همچنین مجسمه‌های نئوکلاسیک ایتالیا است.

در ارتباط با موزه پرادو، کلیسای سن جرونیمو ال رئال در پشت موزه مجموعه‌ای قابل توجه از نقاشی‌های مذهبی اسپانیایی قرن هفدهم را نیز به نمایش می‌گذارد.

پارک بوئن رتیرو و کاخ کریستال

تور مادرید

پارک بوئن رتیرو (Parque del Retiro)  مادرید وجهه‌ای از صلح در قلب مادرید است. درست آن سوی خیابان‌های شلوغ، این پارک سرسبز 120 هکتاری دور از هیاهوی شهر قرار دارد. این پارک تاریخی که برای Count-Duke of Olivares در قرن هفدهم ایجاد شده است، با محوطه سازی زیبا و مسیرهای پر درخت، محیط زیبایی دارد.

کاخ کریستال نیز یک مکان باشکوه با آبنمای زیبا و استخر منعکس کننده است که  اغلب نمایشگاه‌های هنری را در خود جای داده است.

کاخ سلطنتی از زیباترین جاذبه‌های مادرید

تور مادرید

این کاخ مجلل نسخه اسپانیایی ورسای است، یک دربار سلطنتی که برای تحت تأثیر قرار دادن آن طراحی شده است.

این کاخ که از بالای یک شیب تند و مشرف به باغ‌های سرسبز شروع شده است، کاملاً از سنگ گرانیت و سنگ سفید Colmenar ساخته شده است.

این کاخ در قرن هجدهم توسط فیلیپ پنجم به بهره برداری رسید. نمای با شکوه نئوکلاسیک دارای ستون‌های یونی و ستون‌های دوریک است که بر اساس نقاشی‌هایی ساخته شده است که مجسمه ساز برنینی در ابتدا، برای لوور پاریس در نظر داشته است. این نرده دارای مجسمه‌هایی از پادشاهان اسپانیا است.

میدان پلازا در مادرید

تور مادریداین میدان زیبا مادرید در  قرن 17 و در زمان سلطنت فیلیپ سوم ساخته شده است. میدان پلازا مرکز تجارت، شهرداری و همچنین جایگاه رویدادهای تشریفاتی مانند اعلان پادشاه جدید و مقدس شمردن مقدسات است.

این میدان همچنین محلی برای مسابقات گاوبازی، نمایش‌ها و مسابقات شوالیه بود.

میدان پورتا دل سول، قلب شهر مادرید

تور مادریدمیدان پورتا دل سول مادرید به دلیل نشان خورشید در دروازه قدیمی شهر که قبلاً در اینجا مستقر بود، نامگذاری شد. این میدان بزرگ شهر با طلوع خورشید همسو می‌شود.

امروزه این میدان مکانی برای معاشرت و لذت بردن از زندگی است. پوشیده از مغازه‌ها و کافه‌ها، پورتا دل سول هنوز هم یکی از سر زنده‌ترین میدان‌های مادرید است.

موزه هنرهای معاصر

تور مادریدموزه هنرهای معاصر در مادرید توسط ملکه سوفیا در سال 1986 افتتاح شد، مرکز آوانگارد هنرهای معاصر مادرید است. این ساختمان مدرن و زیبا توسط معمار آنتونیو فرناندز آلبا ایجاد شده است و دارای ویژگی‌هایی است که مرکز پمپیدو در پاریس را به یاد می‌آورد، به ویژه سه برج شیشه‌ای که آسانسورهای خارج از ساختمان را در خود جای داده است.

موزه هنرهای زیبا

موزه هنرهای زیبا، مروری بر هنر اروپا از قرن سیزدهم تا اواخر قرن 20 دارد. این مجموعه با نزدیک به 1000 اثر هنری به نمایش درآمده، دوره‌های رنسانس، دوره باروک، روکوکو، رمانتیسیسم، امپرسیونیسم، فاویسم، اکسپرسیونیسم، هنر مدرن و پاپ آرت را پوشش می‌دهد.

استادیوم رئال مادرید، عاشقان فوتبال در مادرید

تور مادریدهمه جاذبه‌های گردشگری مادرید حول هنر نیستند. یکی از پر بازدیدترین موزه‌های آن طرفداران فوتبال را به ورزشگاه تیم میزبان شهر یعنی رئال مادرید می‌کشاند. همراه با نمایش غنائم، مصنوعات تیمی و صفحه نمایش‌های تعاملی در موزه و تور شامل خود استادیوم عظیم می‌باشد.

کلیسای سانفرانسیسکو ال گراند

تور مادریدكلیسای سانفرانسیسكو ال گراند مادرید در سال 1761 برای یك خانواده تازه نفس فرانسیسكان ساخته شد. این کلیسا توسط Fray Francisco Cabezas طراحی شده است که از طرح معماری کلیسای سانتا ماریا در Campitelli در رم الگو گرفته است.

نما و گنبد نئوکلاسیک در سال 1770 اضافه شد. فضای داخلی دارای یک طرح مدور با یک گنبد الهام بخش و شش نمازخانه است.

این کلیساها نقاشی‌های Maella ، Velázquez و Goya را به نمایش می‌گذارند.

موزه ملی باستان‌شناسی در مادرید 

تور مادریدموزه ملی باستان شناسی مادرید توسط ملکه ایزابلا دوم در سال 1867 تاسیس شد و دارای مجموعه‌ای غنی از آثار از دوران ماقبل تاریخ تا قرن نوزدهم است. این نمایشگاه‌ها شامل یافته‌های باستان شناسی، مردم نگاری، هنرهای تزئینی از دوران باستان و سکه‌های باستانی است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.