مجله فرانسه

معرفی بهترین کارتون‌های ساخته شده در فرانسه

معرفی بهترین کارتون های ساخته شده در فرانسه

فرانسه با فاصله قابل ملاحظه ای بزرگترین تولید کننده کارتون و انیمیشن در اروپا است، موقعیتی که در نتیجه حمایت قوی و قابل اعتماد دولت به دست آورده و حفظ کرده است. کارتون های ساخته شده در  فرانسه سابقه ای طولانی و افتخارآمیز دارد.

در واقع دارای یکی از طولانی ترین پیشینه ها در جهان است، زیرا برخی از فناوری های بنیادی و فیلم های متحرک اولیه در فرانسه، در اواخر قرن 19 ایجاد شده است. عموم مردم فرانسه علاقه خاصی به فیلم های متحرک و کارتون ها دارند.

اگرچه کودکان سهم زیادی از مخاطبان این محتوا را تشکیل می دهند  اما طرفداران کارتون و انیمیشن را می توان در همه رده های سنی یافت. هر ساله بیش از سی فیلم متحرک و کارتون در زمینه های مختلف، ​​در سینماهای فرانسه نمایش داده می شود.

فرانسه با پخش سالانه تقریباً شش هزار ساعت کارتون برای بینندگان کودک و نوجوان در تلویزیون ، که تقریباً دو برابر ایالات متحده است، خود را از سایر جهان متمایز کرده است. در ادامه این مقاله به معرفی بهترین کارتون های ساخنه شده در فرانسه پرداخته شده است.

در این بخش به معرفی بهترین کارتون های ساخته شده در فرانسه با توضیحات خلاصه ای در رابطه با هر یک پرداخته ایم.

سفر به کوهستان آلپ با ژیوار-جاذبه‌های آلپ

معرفی بهترین کارتون های ساخته شده در فرانسه
  • کارتون “کورنیل و برنی”

مجموعه داستان “کورنیل و برنی، یکی از بهترین کارتون های ساخته شده در فرانسه است که در رابطه با یک سگ نابغه(کورنیل) صحبت کننده است که هوش خود را برای محافظت از زندگی پرشور خود پنهان می کند و برنی، یک سگ با مزه است که راز کورنیل را کشف می کند.

 اگرچه طی داستان آنها اغلب بحث می کنند، اما بهترین دوستان می شوند.  این یکی از معدود کارتون های  فرانسوی است که به انگلیسی ترجمه شده و در آمریکای شمالی نیز پخش می شود.

  • کارتون “استریکس”

استریکس نیز یکی دیگر از بهترین کارتون های ساخته شده در فرانسه است. کاراکتر استریکس بی وقفه تلاش می کند تا از روستای خود در برابر ژولیوس سزار محافظت کند و نقشه های سزار را با هوش و معجونی جادویی که به طور موقت به او نیروی فوق بشری می بخشد، خنثی می کند.

در ماجراجویی های داستان دوستش اوبلیکس و سگش ایدفیکس نیز همراهیش می کنند. استریکس، در ابتدا یک مجموعه طنز بود ، اما بعداً به یک رسانه فوق العاده  تبدیل شد که تاکنون  شامل بازی های ویدئویی، کالاها و چندین فیلم بلند می شود.

پاریس در کتاب‌ها و فیلم‌ها | بهترین کتاب های پاریس و فیلم های پاریس

معرفی بهترین کارتون های ساخته شده در فرانسه
  • کارتون “Les Zinzins de l’espace”

“Les Zinzins de l’espace” یکی از بهترین کارتون های ساخته شده در فرانسه است که علاوه بر اینکه یکی از پرکاربردترین مجموعه ها (با 104 قسمت) برای یادگیری زبان فرانسوی است به دلیل جذابیت های منحصر به فرد “Ren and Stimpy” برای بینندگان در سراسر جهان آشنا به نظر می رسد.

پنج بیگانه به زمین سقوط می کنند و در اتاق زیر شیروانی یک خانه اجاره ای پنهان می شوند و با برنامه های هیجان انگیز برای بازگشت به سیاره خود روبرو می شوند، که همیشه عواقب ناگواری دارد.

داستان آنها با مجموعه ای از مستاجران که در طبقه پایین زندگی می کنند، به هم گره می خورد و آنها را مجبور می کند از “SMTV” خود (“Super-Méga-Trans-Volteur”) برای شکل گیری زندگی بی خطر زمینی استفاده کنند.

  • کارتون “Les Malheurs de Sophie”

کارتون “Les Malheurs de Sophie” با اقتباس از رمان Comtesse de Ségur و در نرماندی در زمان امپراتوری دوم  یکی از محبوب ترین داستان های کودکان قرن نوزدهم را به تلویزیون می آورد که تا حد زیادی آن را به یکی از بهترین کارتون های ساخته شده در فرانسه تبدیل کرده است.

قهرمان این داستان سوفی دی ریان، دختر بچه ای تقریباً هفت ساله، به همراه مادرش و پل، پسر عمو و بهترین دوستش، در قلعه خانوادگی خود زندگی می کنندو دچار انواع مشکلات می شوند.

با پیشرفت کارتون، سوفی در حالی که در معرض سختی های ناگهانی و وصف ناپذیری قرار می گیرد، به یک فرد بالغ مسئول تبدیل می شود. دیدن نحوه واکنش این قهرمان جوان در برابر سختی ها قلب شما را گرم می کند.

معرفی بهترین کارتون های ساخته شده در فرانسه
  • کارتون “La Famille Barbapapa”

کارتون “La Famille Barbapapa” توسط یک زوج فرانسوی و آمریکایی در فرانسه ساخته شد که  از دهه 1970 تا کنون بسیار مورد علاقه بوده و یکی از بهترین کارتون های ساخته شده در فرانسه محسوب می شود.

بارباپاپاها موجودات دانه ای رنگی هستند که می توانند به هر شکلی که می خواهند تغییر شکل دهند. یکی از این بارباپاپا تنها است و او را مجبور می کند تا در جستجوی همسر به دور دنیا سفر کند.

بعد از سفر، بارباپاپا بارباماما را پیدا می کند و آنها خانواده ای متشکل از هفت فرزند را نتشکیل می دهند که همگی دارای شخصیت های متمایز خود هستند. در هر قسمت خانواده بارباپاپا به انسان و حیوانات کمک می کنند که پیام های قوی محیطی را در بردارد.

صنعتی شیرین که با روح و روان شما بازی می کند!

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.