مجله ایتالیا

راهنمای سفر به رم | اطلاعات کامل+ بهترین زمان سفر به رم

معرفی شهر رم

شهر رم پایتخت ایتالیا، ترکیبی زیبا  از ویرانه های شگفت انگیز، هنرهای هیجان انگیز، زندگی خیابانی پر جنب و جوش و یکی از عاشقانه ترین و جذاب ترین شهرهای جهان است. شهر رم در بخش مرکزی شبه جزیره ایتالیا، بر روی رودخانه تیبر در فاصله 24 کیلومتری داخلی از دریای تیرن قرار دارد.

رم پایتخت یک جمهوری و امپراتوری باستانی بود که ارتش آن جهان غرب را در دوران باستان تعریف می کردند و پس از آن آثار ظاهراً غیرقابل زدودنی به جا گذاشتند. رم شهر ابدی و مقر روحانی و فیزیکی کلیسای کاتولیک و محل قله های اصلی دستاوردهای هنری و فکری است و امروزه پایتخت سیاسی، مرکز مذهبی و یادبود تخیل خلاق گذشته باقی مانده است.

جشنواره فیلم رم (RFF) | تاریخ برگزاری جشنواره

معرفی شهر رم

اطلاعات کامل و نقشه شهر رم

برای آن که اطلاعات کاملی از شهر رم  داشته باشیم خوب است در ابتدا اندکی با تاریخچه ان آشنا شویم. برای بیش از یک هزاره، رم سرنوشت تمام تمدن هایی را که اروپا می دانست کنترل می کرد، اما پس از آن به انحلال و خرابی رسید. در تور رم بیشتر تاریخ آن را لمس خواهید کرد.

در اواخر قرون وسطی، رم از نظر اقتصادی، فلج و از نظر نظامی ناتوان بود، اما  یک قدرت جهانی باقی ماند.  اگرچه وضعیت پاپ ها از قرن ششم تا پانزدهم اغلب نامعلوم بود، رم جلال را سرچشمه مسیحیت می دانست و سرانجام قدرت و ثروت خود را پس گرفت و خود را به عنوان مکانی برای زیبایی، منبع یادگیری و پایتخت بازسازی کرد.

از منظر هنر تاریخ معاصر رم نشان دهنده تنش دیرینه بین قدرت معنوی پاپ و قدرت سیاسی پایتخت ایالت ایتالیا است. شهر رم آخرین شهر دولتی بود که بخشی از ایتالیا شد و این کار را فقط تحت فشار، پس از حمله نیروهای ایتالیایی در 1870 انجام داد. پاپ پس از آن به واتیکان پناه برد. رم پایتخت ایتالیا شد و دولت جدید شهر را با وزارتخانه ها و پادگان ها پر کرد. در ادامه نقشه ای از این شهر هیجان انگیز را مشاهده می کنید.

ویزای توریستی ایتالیا را از ژیوار دریافت کنید.

معرفی شهر رم

بهترین زمان سفر به  شهر رم

بهترین زمان برای بازدید از شهر رم از ماه  اکتبر تا آوریل است که جمعیت کمتری به این شهر مسافرت می کنند و نرخ اتاق ها  و هتل ها نیز کمتر است. اگرچه شما به یک کت گرم احتیاج دارید، اما آب و هوا در این زمان از سال  در شهر رم به سختی  به محدوده دمای سرد می رسد. همچنین برای سفر در هوای گرمتر با در نظر گرفتن  تعداد کمی گردشگر بهتر است در ماه مه یا سپتامبر به رم سفر کنید.

مدت زمان پرواز از تهران به شهر رم

اگر در حال آماده کردن تدارک برای سفر به شه رم هستید و می خواهید بدانید چه مدت طول می کشد که به این شهر هیجان انگیز برسید باید بگوییم که مدت زمان رسیدن  از تهران تا شهر رم تقریبا 5 ساعت و هشت دقیقه است و شما با صرف زمان کمی به رم خواهید رسید.

جواز سفر، یادگاری نمایشگاه اکسپوی دبی 2020 به شرکت‌کنندگان این رویداد بزرگ

معرفی شهر رم

جاذبه‌های گردشگری شهر رم

در شهری که پر از نمادهای دوران باستان و ایمان مسیحی است، سخت است بدانید ابتدا کجا بروید . شهر رم آنقدر بزرگ است که می تواند به راحتی شما را در انتخاب مکانهای فوق العاده اش سردرگم کند. در این بخش تعدادی از جاذبه های گردشگری شهر رم را ذکر کرده ایم که با این فهرست مفید  می توانید بهترین مکان ها را برای بازدید انتخاب کنید.

کولوسئوم و طاق کنستانتین

همانطور که برج ایفل نماد پاریس است، طاق کنستانتین نیز نماد رم محسوب می شود. بزرگترین بنایی که از دوران باستان رمی به جا مانده است، کولوسئوم هنوز الگویی را برای میادین ورزشی ارائه می دهد، طراحی استادیوم فوتبال امروزه به وضوح بر اساس این طرح بیضی شکل رومی است.

پانتئون

پانتئون، بهترین اثر حفظ شده در دوران باستان رم است و  به طور قابل توجهی در 2000 سال عمر  خود دست نخورده است.  این در حالی است که پاپ گرگوری سوم کاشی های برنزی طلاکاری شده را حذف کرد و پاپ اوربان هشتم دستور داد سقف برنزی آن برداشته و ذوب شود تا سایبان بر روی محراب در سنت پیتر و توپهای Castel Sant’Angelo بریزد.

چشمه Trevi

این شاهکار قرن هفدهمی یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری شهر رم است Fontana di Trevi، بزرگترین چشمه رم،  توسط قناتی تأمین می شود که در ابتدا توسط Agrippa،  حامی هنر بزرگ قرن اول قبل از میلاد ، ساخته شده است تا آب را به حمام های خود برساند. این چشمه برای پاپ کلمنت دوازدهم بین سالهای 1732 و 1751 توسط نیکولو سالوی ایجاد شد و در مقابل دیوار عقب کاخ دوک های پولی ساخته شد.

سانتا ماریا مگیوره

یکی از باشکوه ترین کلیساهای شهر رم، سانتا ماریا مگیوره از زمانی که پاپ لیبریوس در قرن چهارم تصور می کرد که مریم مقدس وی را به ساختن کلیسایی که در آن برف می بارید، ساخت آن را در دستور کار خود قرار داد. اگرچه ماه اوت بود، صبح روز بعد برف روی تپه اسکیلین بارید، بنابراین در شهر رم کلیسای بزرگ ساخته شد و از قرن پنجم هر روز مراسم جماعت در اینجا برگزار می شود.

پیازا ناونا

پیازا ناوانا یکی از بارزترین میدان های باروک رم، هنوز نمای کلی ورزشگاه رومی را دارد که توسط امپراتور دومیتیان در اینجا ساخته شده است. در قرون وسطی هنوز برای جشنواره ها و مسابقات اسب دوانی استفاده می شد و توسط بورومینی ، که طرحی باشکوه از کاخ ها و کلیسای سانت آگنس را در ضلع غربی آن طراحی کرد، به سبک باروک بازسازی شد.

گالری و باغهای ویلا بورگسه

یکی از بزرگترین پارکهای رم، باغهای Borghese شامل تعدادی جاذبه است که شامل دو موزه است که برجسته ترین آنها Villa Borghese است. این گالری که به عنوان یک ویلای مهمانی و برای نگهداری مجموعه هنری بورگس ساخته شده است، شامل نقاشی، مجسمه، موزاییک و نقش برجسته است که بیشتر آنها از قرن پانزدهم تا هجدهم بوده و شامل آثار رافائل، تیتیان، کاراواجیو و روبنس است.

در اینجا بخش چهره های اصلی فرهنگ ایتالیا لیست شده اند که در رم زندگی کرده اند:

 سزار ژولیوس ( سیاستمدار ایتالیایی )
 کلئوپاترا ( قدرتمندترین پادشاه زن)
 مارکوس ویپسانیوس آگریپا (فرد نظامی اهل رم)
 سوفیا لورن ( ستاره سینما )
 مک هیل (بازیگر و کمدین محبوب )
 ایزابلا روسلینی ( مدل و نویسنده ایتالیایی )
 گیادا دی لورنتیس ( سرآشپز معروف ایتالیایی )
 سیمیتونتا استفانلی ( بازیگر ایتالیایی )

معرفی شهر رم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.