مجله فرانسه

معرفی شهر استراسبورگ| اطلاعات کامل + تصاویر

معرفی شهر استراسبورگ

شهر استراسبورگ پایتخت منطقه Grand Est در فرانسه است. این منطقه در منطقه آلزاس در شمال شرقی فرانسه واقع شده است و رودخانه ایل در مرکز و رود راین در امتداد مرز شرقی خود، از آن عبور می‌کنند. ویژگی‌های منحصر به فرد این شهر از اهمیت تاریخی است که آن را در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار می‌دهد تا اهمیت بین المللی آن را به پایتخت اتحادیه اروپا تبدیل کند. میراث فرهنگی شهر استراسبورگ به حدی جذاب است که آن را از دیگر مقاصد اصلی فرانسه متمایز می‌کند. شهر استراسبورگ اغلب به عنوان “چهارراه اروپا” نامیده می‌شود. در واقع، نام این شهر، که بعد از قرن پنجم میلادی ظاهر شد، نامی آلمانی به معنای “شهر (در محل عبور) جاده‌ها” بوده است. خوب است بدانید که پارلمان اروپا که از سال 1949 در استراسبورگ واقع است. به دلیل مجاورت مرز آلمان با شهر استرسبورگ ترکیبی از تأثیرات آلمان و فرانسه در فرهنگ و معماری این شهر دیده می‌شود.

اطلاعات کامل و نقشه شهر استراسبورگ

برای آن که اطلاعات کاملی از شهر استراسبورگ داشته باشیم خوب است در ابتدا اندکی با تاریخچه ان آشنا شویم. پس از فتح الزاس توسط ارتش لویی چهاردهم، استراسبورگ که زمانی یک شهر امپراتوری آزاد بود، در سال 1681 توسط فرانسه تصرف شد. در سال 1871، به دنبال جنگ فرانسه و پروس، این شهر توسط آلمان تا سال 1918 باز پس گرفته شد. پس از سقوط فرانسه در سال 1940 (جنگ جهانی دوم) استراسبورگ بار دیگر تحت کنترل آلمان قرار گرفت. اما از اواخر سال 1944 دوباره در دست فرانسه قرار گرفت. در سال 1988 مرکز تاریخی استراسبورگ، گراند ایل (جزیره بزرگ)، در فهرست میراث جهانی یونسکو اعلام شد. شهر استراسبورگ عمدتاً به خاطر کلیسای جامع گوتیک، ماسه سنگ صورتی، ساعت نجومی و برج برجسته‌ای که توسط ویکتور هوگو به عنوان “شگفت انگیز غول پیکر و ظریف” و توسط گوته به عنوان ” درخت بلند و گسترده خدا ” توصیف شده، معروف است. علاوه بر کلیسای جامع، استراسبورگ چندین کلیسای قرون وسطایی را نیز در خود جای داده است که از جنگ‌ها و ویرانی‌های زیادی در طول قرن‌ها جان خود را از دست داده‌اند.. در ادامه تصویر نقشه این شهر زیبا را می‌بینید.

در سفر با تور فرانسه از این شهر دیدن کنید.

بهترین زمان سفر به استراسبورگ

استراسبورگ یک شهر فرانسوی است که دارای مرزهای مشترک با آلمان است . استراسبورگ در تمام طول سال رویدادهای جالب و جاذبه‌های محلی فوق العاده‌ای را ارائه می‌دهد که سفر به این شهر الزاسی را در هر زمان از سال بسیار ارزشمند می‌کند. در این بخش  لیستی از بهترین زمانهای سفر به استراسبورگ و تغییرات آب و هوایی آن در طول سال آورده شده است.

تابستانها معمولا یکی از بهترین زمان‌ها برای سفر به استراسبورگ است. با دمای بین 14 تا 30 درجه سانتی گراد، روزها گرم و آفتابی هستند که فرصت‌های مناسبی را برای گشت و گذار در اطراف شهر ایجاد می‌کند و فعالیت‌های هیجان انگیز در فضای باز را کاوش می‌کند. در این فصل می‌توانید از تورهای قایقرانی لذت ببرید.

پاییز در شهر استراسبورگ معمولاً به معنای آب و هوای معتدل است که در ماه‌های اولیه به اندازه کافی دلپذیر است و می‌توان برای یک سفر کوتاه برنامه ریزی کرد. استراسبورگ در رنگهای پاییزی بسیار زیبا به نظر می‌رسد و کل شهر جذابیتی بی نظیر به خود می‌گیرد. دمای هوا بین 20 درجه سانتیگراد در سپتامبر تا 7 درجه سانتی گراد در نوامبر متغیر است.

زمستان‌های استراسبورگ بسیار سرد و خاکستری است و درجه حرارت آن می‌تواند تا سطح یخبندان کاهش یابد. با وجود این، زمستان‌ها هنوز یکی از شلوغ ترین فصول در استراسبورگ و زمان جادویی در این شهر است. بازارهای کریسمس استراسبورگ در بین گردشگران و مردم محلی مشهور است و خیابان‌های سراسر شهر با جشن و چراغ‌های زیبا زنده می‌شوند. به خاطر داشته باشید که نرخ‌های تجاری در این فصل معمولاً در اوج خود نیز هستند.

فصل بهار در استراسبورگ با آب و هوای خنک و احتمال بارندگی متوسط همراه است. آب و هوا بقایای آب و هوای سرد را از زمستان در ماه‌های اولیه بهار تجربه می‌کند و احتمال بارش برف تا پایان ماه مارس وجود دارد. درجه حرارت در ابتدا در حدود 2 درجه سانتی گراد است و به تدریج تا حدود 19 درجه سانتیگراد در نیمه دوم فصل گرم می‌شود. اگر در حال برنامه ریزی سفر در فصل بهار هستید، اکنون زمان آن است. گلهای شکوفا شده را می‌توان در سراسر شهر مشاهده کرد، که یک منظره فوق العاده را ایجاد می‌کند.

مدت زمان پرواز از تهران به شهر استراسبورگ

اگر قصد سفر به فرانسه و شهر استراسبورگ را دارید و بدنبال آن هستید که بدانید چه مدت زمان طول می‌کشد تا در این شهر رویایی باشید؛ باید بگوئیم که پرواز از تهران به شهر استراسبورگ حدود دوازده ساعت زمان میبرد و شما در مدت زمان کمتر از نصف روز می‌توانید در این شهر فوق العاده زیبا باشید.

جاذبه‌های گردشگری شهر استراسبورگ

استراسبورگ با کلیسای جامع هیجان انگیز، خانه‌های دلپذیر و ساختمانهای لوئیس پانزدهم، دارای ویژگی متمایز دنیای قدیم است. امروزه استراسبورگ هنوز یک شهر فرهنگی است و دارای موزه‌های استثنایی هنرهای زیبا، باستان شناسی و صنایع دستی سنتی آلزاسی است. در ادامه برخی از مهم ترین جاذبه‌های گردشگری شهر استراسبورگ ذکر شده است.

برای رفتن به فرانسه و دیدن این شهر به ویزای توریستی فرانسه نیاز دارید.

کلیسای جامع نوتردام

کلیسای جامع نوتردام که یکی از زیباترین آثار معماری گوتیک در اروپا محسوب می شود، با برج بلندش بر استراسبورگ ریاست می کند. این برج 142 متری بلندترین نقطه جامعه مسیحی تا قرن 19. بود. کلیسای جامع نوتردام قلب ناحیه گراند-ایله استراسبورگ است که در فهرست یونسکو ثبت شده است.

معرفی شهر استراسبورگ

خیابانهای La Petite France

بخش مرکزی و  تاریخی استراسبورگ در فهرست یونسکو ، Quartier des Tanneurs معروف به خیابان  “La Petite France” ، از کانال ها و خیابان های باریک و قدیمی است که توسط خانه های نیمه چوبی پر شده اند. در طول قرون 16 و 17 ، این محله محل سکونت چرم بران شهر و ماهیگیران بود. همچنین این منطقه دارای محیطی زیبا در کنار رودخانه است.

معرفی شهر استراسبورگ

میسون کامرزل

میسون کامرزل بهترین خانه قدیمی در شهر است. خانه کامرزل (که بین سالهای 1427 تا 1589 ساخته شده است) از معماری آلزاسی محسوب می شود و  دارای طبقات بالای نیمه چوبی ، پنجره های سربی سنتی و تزئینات غنی حک شده است که به بازدیدکنندگان حس میراث فرهنگی شهر را می دهد که قدمت آنها به دو هزاره قبل باز می گردد.

کلیسای سنت توماس

کلیسای سنت توماس در محل کلیسای باستانی ساخته شده در اوایل قرن ششم، به رسول سنت توماس اختصاص داده شده است. به کلیسای سنت توماس پس از آتش سوزی در قرن دوازدهم بازسازی شد. این کلیسا هنوز به عنوان عبادتگاه پروتستان مورد استفاده قرار می گیرد و صبح روز یکشنبه خدمات مذهبی ارائه می دهد.

معرفی شهر استراسبورگ

موزه آلزاسیان که در خانه ای که در سال 1620 احداث  شده، واقع شده است، مجموعه ای از هنرهای محلی، مبلمان ، لباس و وسایل داخلی را به نمایش می گذارد. بازدیدکنندگان می توانند هزاران شی را که بینشی در زندگی روستایی آلزاسی در قرون 18 و 19 ارائه می دهند ، مشاهده کنند.

معرفی شهر استراسبورگ

موزه تاریخی واقع در قرن 16th Grande Boucherie (خانه قصابی) ، نمایشگاه جامعی از نقاشی ها ، هنرهای گرافیکی ، سلاح ها و اشیاء روزمره را ارائه می دهد. این مجموعه ها قرن ها از قرون وسطی تا انقلاب فرانسه را شامل می شوند که دارای چند اتاق اختصاص داده شده به دوران ناپلئون و مدرن است.

مشاهیری که در شهر استراسبورگ بوده اند

در اینجا بخش  چهره های اصلی فرهنگ آلزاس لیست شده اند که در استراسبورگ زندگی کرده اند:

 • M Pokora (متولد 1985): خواننده سرشناس فرانسوی که در برنامه تلویزیونی Popstars شهرت یافت.
 • عبدالملک (متولد 1975): آهنگساز مشهور فرانسوی.
 • تیری موگلر (متولد 1948): یک طراح مد مشهور است، تأثیر زیادی بر روی مد فرانسوی داشته است
 • کلود ریچ (متولد 1929): کلود ریچ بازیگر سینما و تئاتر
 • شارلوت دی تورکهایم (متولد 1955): بازیگر ، کارگردان و فیلمنامه نویس فرانسوی.
 • ریموند-امیل ویدلیچ (متولد 1938): هنرمند معاصر.
 • Tomi Ungerer (متولد 1931): هنرمند و نویسنده کتاب برای جوانان.
 • مارسل مارسو (“Mime Marceau”) (1923 – 2007): شبیه ساز مشهور فرانسوی و خالق شخصیت دلقک Bip.
 • پیر پلیملین (1907 – 2000): سیاستمدار فرانسوی و رئیس پیشین شورای وزیران جمهوری چهارم
 • هانس آرپ (1887 – 1966): مجسمه ساز ، هنرمند و شاعر ، یکی از بنیانگذاران جنبش دادا.
 • آلبرت شوایتزر (1875 – 1965): ارگ نواز ، فیلسوف و پزشک.
 • شارل دو فوکول (1858 – 1916): افسر در ارتش فرانسه که کاوشگر و جغرافیدان ، کشیش و زبان شناس شد.
 • روژ د لیسل (1760 – 1836): یک سرباز فرانسوی که مارسیل را نوشت، یک آهنگ جنگی برای ارتش راین، که بعداً به عنوان سرود ملی فرانسه پذیرفته شد.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.