مجله فرانسه

معرفی انواع سیستمهای حمل و نقل شهری فرانسه اعم از اتوبوس تراموا مترو قطار

حمل و نقل

معرفی انواع سیستمهای حمل و نقل شهری فرانسه اعم از اتوبوس تراموا مترو قطار

درک سیستم حمل‌ونقل شهری فرانسه می‌تواند برای مسافران چالش‌برانگیز باشد، به‌خصوص اگر نتوانند به زبان فرانسوی صحبت کنند. یا هر فرد مهاجری که در فرانسه زندگی می‌کند، فرقی نمی‌کند که در کن رفت‌وآمد کند یا در اطراف تولوز گشت بزند، بهتر است با سیستم حمل و نقل عمومی فرانسه آشنایی داشته باشد.

این مقاله به‌عنوان یک راهنمای کامل به معرفی انواع سیستمهای حمل و نقل شهری فرانسه اعم از اتوبوس، تراموا، مترو و قطار پرداخته است.

اگر علاقمند سفر به کشور زیبای فرانسه هستید، از تور فرانسه ژیوار دیدن کنید.

 اتوبوس

اگر افراد قصد دارند با سیستم حمل و نقل شهری فرانسه در بسیاری از مناطق مختلف حرکت کنند، به‌زودی متوجه خواهند شد که اتوبوس معمولی رایج‌ترین نوع حمل‌ونقل در این کشور است.

بهترین گزینه برای جابجایی چه در حومه شهرهای بزرگ باشند و چه در سفر به مناطق روستایی فرانسه اتوبوس خواهد بود. اتوبوس در سیستم حمل و نقل شهری فرانسه در سطح محلی یا منطقه‌ای کار کرده و یا به شهرهای بزرگ خدمات می‌دهند یا مناطق روستایی را به مرکز یک منطقه متصل می‌کنند.

افراد می‌توانند بلیط را از قبل از طریق دستگاه‌های فروش بلیط در ایستگاه اتوبوس، دکه‌های محلی یا از راننده اتوبوس خریداری کنند. بهتر است افراد از پول خرد رایج استفاده کنند، اگرچه بیشتر رانندگان پول خرد خواهند داشت. بلیط‌ها به‌صورت تک‌سفره یا چند سفره در دسترس هستند و باید هنگام ورود به اتوبوس آن‌ها را به راننده تحویل داد.

حمل و نقل
  • مترو

یکی از کارآمدترین سیستمهای حمل و نقل شهری فرانسه مترو است که در اغلب شهرها ازجمله رن، تولوز، لیون، مارسی و لیل فعال می‌باشد و محله‌های بیرونی را به مرکز شهر متصل می‌کنند. این شبکه‌ها اغلب سریع‌ترین و کارآمدترین روش‌های سفر در این شهرها هستند.

بااین‌حال، بزرگترین شبکه مترو فرانسه با فاصله قابل‌توجهی، در پاریس است که حدود 300 ایستگاه دارد و قریب به‌اتفاق اکثر محله‌های پایتخت فرانسه را پوشش می‌دهد. فرقی ندارد افراد بلیط مترو را در کدام شهر تهیه‌کرده باشند، چراکه می‌توانند از آن در تمام شهرها به‌راحتی استفاده کنند.

بلیط‌های مترو به‌صورت تک‌سفره و چند سفره موجود است. بلیط‌های تک‌سفره برای یک‌بار سوار مترو شدن، حداکثر تا دو ساعت معتبر هستند.

  • قطار

با وجود مناظر دیدنی و جذاب در مسیرهای طولانی در حومه شهرها، سفر با قطار به‌عنوان یک سیستم حمل و نقل شهری فرانسه می‌تواند برای مسافران بسیار لذت‌بخش باشد. قطارهای فرانسه توسط شرکت دولتی SNCF اداره می‌شوند و این شامل قطارهای پرسرعت TGV و قطارهای منطقه‌ای و درون‌شهری کندتر است.

بیشتر شهرهای بزرگ فرانسه به شبکه پرسرعت متصل هستند و این امر باعث شده است که قطار به محبوب‌ترین و کارآمدترین سیستم حمل و نقل شهری فرانسه تبدیل شود. در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی، سفر با قطار در فرانسه به‌خصوص در مسیرهای عادی و کم‌سرعت نسبتاً ارزان است.

نمایشگاه حمل و نقل هانوور Cemat را از دست ندهید.

  • تراموا

 تراموا در سیستم حمل نقل شهری فرانسه از محبوبیت زیادی برخوردار است، زیرا هم امکان دیدن چشم‌اندازهای سطح خیابان برای مسافران وجود دارد همانند اتوبوس‌ها؛ هم سریع مسافران را جابجا می‌کند.

در فرانسه در قرن بیستم تحول عظیمی رخ داد که باعث شده تا امروز حدود 20 شهر فرانسه شبکه‌های تراموا را فعال کنند و توسعه بزرگی در حمل‌ونقل شهری ایجاد کنند. ترامواهای فرانسوی به دلیل جدید بودن نسبتاً تمیز، مدرن و مقرون‌به‌صرفه هستند.

همچنین این سیستم حمل و نقل شهری فرانسه در بسیاری از شهرها سریع‌ترین و کارآمدترین حمل‌ونقل به مناطق مرکزی را ارائه می‌دهند. افراد می‌توانند بلیط‌ها را از طریق ایستگاه تراموا یا نزدیک‌ترین ایستگاه قطار خود از دستگاه خریداری کنند.

  • تاکسی

گاهی اوقات تاکسی بهترین گزینه حمل‌ونقل است و خوشبختانه تاکسی‌های زیادی در سیستم حمل و نقل شهری فرانسه وجود دارد. تاکسی‌ها در سطح شهری برای جابجایی مسافران دارای مجوز هستند و مقررات محض راجع به امکانات فنی، ظرفیت مسافر و ساعات کار آن‌ها اعمال می‌شود.

معمولاً در شهرهای بزرگتر مانند پاریس و مارسی، افراد می‌توانند به‌راحتی در خیابان تاکسی بگیرند. همچنین آن‌ها می‌توانند صفوف تاکسی‌ها را در خارج از ایستگاه‌های قطار و در مناطق شلوغ تجاری و سرگرمی مشاهده کنند.

در صورت نبود تاکسی افراد می‌توانند از طریق تماس با شماره‌های مشخص‌شده تاکسی سفارش دهند. همچنین سفارش تاکسی در بسیاری از شهرها به‌صورت آنلاین از طریق اپلیکیشن‌های خاص انجام می‌شود.

تور River Crouse فرانسه | بهترین زمان برای خرید این تور را بدانید.

حمل و نقل عمومی، پیاده روی و دوچرخه

از آنجایی که خانواده‌ها بیشتر ماشین دارند، آنها برای رفتن به سر کار، بردن فرزندان خود به مدرسه، و غیره از ماشین استفاده می‌کنند این روند هر چه از شهر دورتر باشند مشخص‌تر می‌شود، از این رو سفرهای خانه به محل کار و ترافیک بین شهری افزایش یافته است. امروزه هر فرد فرانسوی به طور متوسط ​​7.3 کیلومتر در روز سفر می‌کند. افرادی که در مناطق حاشیه شهر زندگی می‌کنند 3 برابر این رقم سفر می‌کنند، 3 برابر بیشتر سوخت مصرف می‌کنند و دو برابر بیشتر اکسید نیتروژن تولید می‌‌کنند.

بحران انرژی (کاهش ذخایر نفت و سوخت فسیلی) و حفاظت از محیط زیست منطقی کردن سفر را ضروری می‌کند. در نتیجه مسئولان این کشور با هدف کاهش سفر، جایگزین‌های تشویقی برای خودرو قرار داده‌اند جایگزین هایی برای مصرف سوخت کمتر و ایجاد آلودگی کمتر: حمل و نقل عمومی، پیاده روی و دوچرخه

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.