ژیوارنامه

معرفی بلاروس | قبل از سفر به بلاروس باید این موارد را بدانید

blank

بلاروس کشوری است که در اروپای شرقی قرار دارد و تا قبل از این مستقل شود به عنوان روسیه سفید نامیده شده بود. این کشور کوچکترین جمهوری از سه جمهوری اسلاوی در اتحاد جماهیر شوروی یعنی بین روسیه و اوکراین به حساب می‌آید.

پایتخت این کشور مینسک است و در واقع یکی از شهرهای مدرن به حساب می‌آید که پز تخریب در جنگ جهانی دوم تقریبا به طور کامل بازسازی شد. این کشور از شمال غربی با لیتوانی و لتونی و از جنوب با اوکراین و از غرب با لهستان همسایه است.

در این راستا، مقاله روز ملی بلاروس را نیز می توانید مطالعه کنید.

معرفی بلاروس

مینسک پایتخت بلاروس

مینسک یا Minsk همانطور که ذکر کردیم پایتخت بلاروس به حساب می‌آید که از نظر سیاسی، اقتصادی، علمی و فرهنگی و همچنین گردشگری فعالیت دارد و پایتخت بلاروس در مسیرهای اصلی حمل و نقل اروپای غربی و شرقی، مناطق ساحل، دریای سیاه و کشورهای بالتیک واقع شده است.

مینسک از نظر اقتصادی توسعه یافته‌ترین شهر بلاروس می‌باشد و جمعیت 2 میلیون نفری دارد و از سال 2020 جمعیت این شهر به طور مداوم در حال افزایش است.

در آخر در قبال این شهر باید بدانید که مقاصد گردشگری مهمی چون حومه ترویتسکی، میدان پیروزی، خیابان استقلال، کلیساهای ارتدکس و کاتولیک به همراه کتابخانه ملی بلاروس از جمله مکان‌های پر بازدید در این شهر به حساب می‌آیند.

آب و هوای کشور بلاروس

بلاروس آب و هوای خنکی دارد که این آب و هوا منشا گرفته از اقیانوس اطلاس است، درجه دما در ماه ژانویه یا دی ماه در جنوب غربی به منفی چهار درجه سانتی گراد و در شمال شرقی به منفی هشت درجه سانتی گراد می‌رسد.

بدین ترتیب در جنوب غربی 170 روز هوا معتدل و رو به سرما است و 130 روز در شمال شرقی هوا سردتر می‌شود. اما در تیر ماه یا ماه جولای دما به 18 درجه سانتی  و در این ماه میزان باران به حداقل و متوسط می‌رسد.

از شرایط اخذ ویزای شینگن و اقامت اروپا اطلاعی دارید؟

معرفی بلاروس

زبان مردم کشور بلاروس

زبان بلاروسی و روسی هر دو زبان رسمی بلاروس یا روسیه سفید به حساب می‌آیند در اصل بلاروسی هم هویت و هم زبان مردمان این کشور است که یک زبان اسلاوی شرقی می‌باشد و به دو زبان روسی و اوکراینی مرتبط هستند و به راحتی مردمان این کشور می‌توانند با افراد روسی و اوکراینی صحبت کنند.

کتاب‌های این کشور با الفبای سیریلیک نوشته شده و فرم یا شکل قدیمی زبان بلاروسی‌ها زبان رسمی پادشاهی بزرگ لیتوانی بود.

دین و مذهب مردم کشور بلاروس چیست؟

دین و مذهب در کشور بلاروس معنی بسیار زیادی ندارد زیرا که حدود نیمی از بلاروسی‌ها بدون مذهب هستند و از هیچ آیینی پیروی نمی‌کند اما تقریبا نزدیک به دو پنجم مردم این کشور اروپای شرقی به ارتدکس پایبند هستند که اگرچه مذهب رسمی نیست اما در بلاروس وضعیت ممتاز و آراسته‌ای را حفظ می‌نماید و شایان ذکر است که تنها تعداد کمی از جمعیت از سایر مذهب‌ها چون مسیحیت، یهودیت و اسلام پیروی می‌کنند.

blank

غذای کشور بلاروس

به طور کلی غذاهای ملی بلاروس طی قرن‌ها تکامل یافته و یکی از سنت‌های آشپزی بلاروسی نشان دهنده ترکیبی از دستور العمل‌های ساده است که توسط مردم عادی و غذاهای پیچیده اشراف، استفاده گسترده از مواد محلی و روش غیر معمول طبق استفاده می‌شود.

سه غذای معروف بلاروسی شامل درانیکی که یکی از رایج‌ترین و پرطرف دارترین سینی‌های غذایی ماهی است که در تمامی رستوران‌های این کشور سرو می‌شود.

جاذبه های بلاروس

بلاروس کشوری است که سالیانه بسیار زیادی نیست که کشورش را بر روی توریست‌ها باز کرده و در واقع طولی نکشید تا به یکی از مقاصد پر رفت و آمد تبدیل شود. جاذبه های بلاروس زیاد هستند و موزه‌های بسیار زیادی در خودش جای داده است.

علاوه بر موزه، پارک‌های ملی، ساختمان‌های مدرن و قدیمی، کلیساهای با شکوه در پایتخت و سراسر سرزمین بلاروس و همچنین جاذبه‌های طبیعی فوق العاده زیبایی را دارد.

حقایق جالبی از اروپا که نمی دانید!

کشور بلاروس

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *