ژیوارنامه

معرفی بلاروس | راهنمای سفر به بلاروس

معرفی بلاروس

نام رسمی: جمهوری بلاروس

رئیس جمهور بلاروس: الکساندر لوکاشنکو (1994 تا کنون)

مساحت کل زمین بلاروس: 207600 کیلومتر مربع

جمعیت: 9.349.6 میلیون (در 1 ژانویه 2021)

زبان های رایج در بلاروس: بلاروس و روسی

واحد پول بلاروس: روبل بلاروس

سفر به بلاروس

بلاروس کشوری است که در اروپای شرقی قرار دارد و تا قبل از این مستقل شود به عنوان روسیه سفید نامیده شده بود. این کشور کوچکترین جمهوری از سه جمهوری اسلاوی در اتحاد جماهیر شوروی یعنی بین روسیه و اوکراین به حساب می‌آید.

پایتخت این کشور مینسک است و در واقع یکی از شهرهای مدرن به حساب می‌آید که پز تخریب در جنگ جهانی دوم تقریبا به طور کامل بازسازی شد. این کشور از شمال غربی با لیتوانی و لتونی و از جنوب با اوکراین و از غرب با لهستان همسایه است.

در این راستا، مقاله روز ملی بلاروس را نیز می توانید مطالعه کنید.

معرفی بلاروس

مینسک پایتخت بلاروس

مینسک یا Minsk همانطور که ذکر کردیم پایتخت بلاروس به حساب می‌آید که از نظر سیاسی، اقتصادی، علمی و فرهنگی و همچنین گردشگری فعالیت دارد و پایتخت بلاروس در مسیرهای اصلی حمل و نقل اروپای غربی و شرقی، مناطق ساحل، دریای سیاه و کشورهای بالتیک واقع شده است.

مینسک از نظر اقتصادی توسعه یافته‌ترین شهر بلاروس می‌باشد و جمعیت 2 میلیون نفری دارد و از سال 2020 جمعیت این شهر به طور مداوم در حال افزایش است.

در آخر در قبال این شهر باید بدانید که مقاصد گردشگری مهمی چون حومه ترویتسکی، میدان پیروزی، خیابان استقلال، کلیساهای ارتدکس و کاتولیک به همراه کتابخانه ملی بلاروس از جمله مکان‌های پر بازدید در این شهر به حساب می‌آیند. اگر علاقمند سفر به اروپا هستید، از تور اروپا ژیوار دیدن کنید.

آب و هوای کشور بلاروس

بلاروس آب و هوای خنکی دارد که این آب و هوا منشا گرفته از اقیانوس اطلاس است، درجه دما در ماه ژانویه یا دی ماه در جنوب غربی به منفی چهار درجه سانتی گراد و در شمال شرقی به منفی هشت درجه سانتی گراد می‌رسد.

بدین ترتیب در جنوب غربی 170 روز هوا معتدل و رو به سرما است و 130 روز در شمال شرقی هوا سردتر می‌شود. اما در تیر ماه یا ماه جولای دما به 18 درجه سانتی  و در این ماه میزان باران به حداقل و متوسط می‌رسد. 

برای سفر به اروپا شما به ویزای شینگن نیاز دارید.

معرفی بلاروس

زبان مردم کشور بلاروس

زبان بلاروسی و روسی هر دو زبان رسمی بلاروس یا روسیه سفید به حساب می‌آیند در اصل بلاروسی هم هویت و هم زبان مردمان این کشور است که یک زبان اسلاوی شرقی می‌باشد و به دو زبان روسی و اوکراینی مرتبط هستند و به راحتی مردمان این کشور می‌توانند با افراد روسی و اوکراینی صحبت کنند.

کتاب‌های این کشور با الفبای سیریلیک نوشته شده و فرم یا شکل قدیمی زبان بلاروسی‌ها زبان رسمی پادشاهی بزرگ لیتوانی بود.

دین و مذهب مردم کشور بلاروس چیست؟

دین و مذهب در کشور بلاروس معنی بسیار زیادی ندارد زیرا که حدود نیمی از بلاروسی‌ها بدون مذهب هستند و از هیچ آیینی پیروی نمی‌کند اما تقریبا نزدیک به دو پنجم مردم این کشور اروپای شرقی به ارتدکس پایبند هستند که اگرچه مذهب رسمی نیست اما در بلاروس وضعیت ممتاز و آراسته‌ای را حفظ می‌نماید و شایان ذکر است که تنها تعداد کمی از جمعیت از سایر مذهب‌ها چون مسیحیت، یهودیت و اسلام پیروی می‌کنند.

معرفی بلاروس

غذای کشور بلاروس

به طور کلی غذاهای ملی بلاروس طی قرن‌ها تکامل یافته و یکی از سنت‌های آشپزی بلاروسی نشان دهنده ترکیبی از دستور العمل‌های ساده است که توسط مردم عادی و غذاهای پیچیده اشراف، استفاده گسترده از مواد محلی و روش غیر معمول طبق استفاده می‌شود.

سه غذای معروف بلاروسی شامل درانیکی که یکی از رایج‌ترین و پرطرف دارترین سینی‌های غذایی ماهی است که در تمامی رستوران‌های این کشور سرو می‌شود.

جاذبه های بلاروس

بلاروس کشوری است که سالیانه بسیار زیادی نیست که کشورش را بر روی توریست‌ها باز کرده و در واقع طولی نکشید تا به یکی از مقاصد پر رفت و آمد تبدیل شود. جاذبه های بلاروس زیاد هستند و موزه‌های بسیار زیادی در خودش جای داده است.

علاوه بر موزه، پارک‌های ملی، ساختمان‌های مدرن و قدیمی، کلیساهای با شکوه در پایتخت و سراسر سرزمین بلاروس و همچنین جاذبه‌های طبیعی فوق العاده زیبایی را دارد.

حقایق جالبی از اروپا که نمی دانید!

معرفی بلاروس

تاریخ، فرهنگ و هنر در بلاروس

بلاروس از میراث فرهنگی و هنری غنی برخوردار است که قدمت آن به قرن ها قبل باز می‌گردد و چندین مدرسه مهم هنر و معماری را در خود جای داده و آثار موسیقی و ادبی منحصر به فردی را تولید کرده است. همه شاهکارهای باقیمانده اکنون به طور رسمی توسط دولت محافظت می‌شوند و در مجموعه‌های موزه‌ها و کتابخانه‌ها برای همه به نمایش گذاشته می‌شوند.

موسیقی: اکثر مردم بلاروس می توانند حداقل یک ساز موسیقی بنوازند، و موسیقی در این کشور امروزه ترکیبی از سبک ها و تأثیرات را به رخ می‌کشد. موسیقی سنتی و محلی همچنان در بلاروس طرفداران زیادی دارد و موسیقی پاپ مدرن به طور فزاینده‌ای در بلاروس محبوب است. بلاروس از سال 2004 در مسابقه آواز یوروویژن شرکت کننده پرشور بوده است.

تئاتر: بلاروس از آیین‌های عامیانه تکامل یافته است. امروزه این کشور دارای طیف متنوعی از تئاتر و نمایش است:

  • تئاترهای عروسکی را می توان در بیشتر شهرها پیدا کرد و بین کودکان و بزرگسالان بسیار محبوب است
  • شرکت های تئاتر حرفه ای در سرتاسر بلاروس فعال هستند که قدمت بسیاری از آنها به اوایل قرن بیستم بازمی گردد
  • اپرا – هر شهر بزرگ سالن اپرای خود را دارد
  • باله از قرن 18 در بلاروس بسیار محبوب بوده است و بیشتر شهرها باله مخصوص به خود را دارند

پایتخت فرهنگی بلاروس: بلاروس از سال 2010 کمپین سراسری پایتخت فرهنگی بلاروس را برگزار کرده است. عنوان پایتخت فرهنگی بلاروس در سال 2021 به یوریسوف، یکی از قدیمی‌ترین شهرهای کشور، یک مرکز تولیدی و فرهنگی بزرگ در استان مینسک رسید.

از شرایط اخذ ویزای شینگن و اقامت اروپا اطلاعی دارید؟

معرفی بلاروس

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.