مجله آلمان

هامبورگ در یک نگاه

معرفی هامبورگ

در این مقاله قصد داریم که در مورد معرفی هامبورگ بپردازیم. هامبورگ ، شهر و لند (ایالت)، واقع در رودخانه البا در شمال آلمان است.

هامبورگ بزرگترین بندر و مرکز تجاری کشور آلمان است. این شهر علاوه بر اینکه بعد از برلین پرجمعیت ترین شهر به حساب می آید، یکی از بنادر بزرگ و شلوغ در اروپا نیز محسوب می شود.

اگر علاقمند سفر به آلمان هستید، از تور آلمان ژیوار دیدن کنید.

موقعیت جغرافیایی هامبورگ

هامبورگ در انتهای شمالی دره رودخانه البه قرار دارد که در آن نقطه بین 5 تا 8مایل (8تا13کیلومتر) عرض دارد.

در جنوب شرقی شهر قدیمی، البه خود را به دو شاخه  Norderelbe و suderelbeتقسیم می کند، اما این شاخه ها دوباره در مقابل Altona، درست در غرب شهر قدیمی قرار می گیرند و unterelbeرا تشکیل می دهند که حدود 60 مایل پایین تر از هامبورگ است.

دو رودخانه آلستر از شمال و بیل ازشرق به البا در هامبورگ می ریزند.

هامبورگ

جمعیت هامبورگ

در سال 1965 در این شهر حدود 1 میلیون و 850 هزار نفر زندگی می کردند. اما از آن زمان به بعد جمعیت هامبورگ به تدریج کاهش یافت.

جالب است بدانید که بیش از سه چهارم ساکنان آن پروتستان هستند و بقیه عمدتا کاتولیک های رومی هستند. در هامبورگ تعدادی گروه مسلمان نیز وجود دارد.

یهودیان، که در سال 1933تعدادشان (زمانی که هیتلر قدرت را در دست گرفته بود) 27000نفر بوده اند، اما اکنون تعداد آنها فقط 1000نفر است.

اقتصاد هامبورگ

هامبورگ با جذب آلتونا، هاربورگ و وندسبک در سال 1937 به شهر بزرگ صنعتی در آلمان تبدیل شده است. تمام صنایع فرآوری و تولیدی در هامبورگ نمایندگی دارند.

جالب است بدانید که بیشتر صنایع مسی کشور توسط هامبورگ تامین می شود. هامبورگ هم چنین بعد از برلین، مهمترین مرکز در آلمان برای انتشار روزنامه و نشریه های دوره ای است.

نیروگاه های هسته ای در کرومل و برونسبوتل برق را با هزینه های معمولی در اختیار صنایع مرزی با آنترولب و مناطقی از هامبورگ، قرار می دهند.

تجارت در هامبورگ

در دوره تقسیم آلمان، هامبورگ بیش از نیمی از تجارت آلمان غربی را انجام داد، نه تنها به صورت حمل بار بلکه به عنوان راه آهن و حمل و نقل هوایی.

عمده واردات روغن ها و چربی های گیاهی، چای ، قهوه ، نفت، میوه های گرمسیری در هامبورگ فرآوری نشده است. صادرات شامل: ماشین آلات، محصولات الکترونیکی، سوخت فرآوری شده روغن و روان کننده ها، مس و محصولات دارویی است.

بزرگترین مقصد اقتصادی آلمان، هامبورگ، از سال 1960 به محل نمایشگاه های درجه یک تبدیل شده است. بسیاری از نمایشگاه ها و کنوانسیون ها در محوطه نمایشگاه ارنست-مرک-هاله، واقع در جنوب غربی پارکPlanten un Blomen برگزار می شود.

یک جشنواره بین المللی به ویژه مسابقات بین المللی قایق است که هر زمستان برگزار می شود. برای سفر به اروپا، شما به ویزای شینگن نیاز دارید.

 

حمل و نقل در هامبورگ

بندرگاه”دروازه هامبورگ”  است که سالانه بیش از 150000 کشتی از بیش از 100کشور از آن عبور می کند. ubersee-zentrum، این شهر بزرگترین انبار سقف دار در جهان است و ترمینال کانتینری waltershof بزرگترین انبار در این قاره است.

بندر و شهر توسط شبکه راه آهن به خوبی خدمات رسانی می شوند و این شهر دارای سیستم خوبی از اتوبوس ها و قطارهای زیرزمینی است.

فرودگاه هامبورگ-فهولزبوتل(Fuhlsbuttel) که مربوط به سال 1911 است، یکی از قدیمی ترین فرودگاه های اروپا است. این فرودگاه دو باند دارد که حتی بزرگترین هواپیمای جت بران می تواند از آن بلند شود.

محل های آموزشی و علمی در هامبورگ

دانشگاه هامبورگ، در سال 1991 تاسیس شد، یکی از بزرگترین دانشگاه های آلمان است که حدود 46000دانشجو دارد . هم چنین در این دانشگاه تعدادی دانشکده وجود دارد که برخی از رشته ها را پوشش می دهد.

هامبورگ همچنین دارای مدارس دولتی برای موسیقی، هنرهای مجسمه سازی و هم چنین حدود 250 مرکز تحقیقاتی است که شامل مناطقی مانند آب نگاری، اقیانوس شناسی، طب گرمسیری، کشتی سازی، اقتصاد، هواشناسی و….است. اگر علاقمند سفر به اروپا هستید، از تور اروپا ژیوار دیدن کنید.

سرزمین عجایب مینیاتوری

اگرچه به عنوان بزرگترین مدل راه آهن جهان شناخته می‌شود، Miniatur Wunderland هامبورگ واقعاً چیزی فراتر از یک طرح قطار اسباب بازی است.

این بزرگترین مدل راه آهن جهان است که دارای بیش از 15400 متر پیست و 1040 قطار است (بنابراین انتظار داشته باشید زمان زیادی را در اینجا بگذرانید، به خصوص اگر با بچه ها سفر می کنید).

این جاذبه که در مقیاسی واقعاً عظیم ساخته شده است، مساحت چشمگیر 2300 متر مربع را پوشش می دهد.

نکات برجسته شامل مناطق اختصاص یافته به ایالات متحده، اسکاندیناوی، آلمان و همچنین فرودگاهی با هواپیماهایی است که واقعاً بلند می‌شوند، به علاوه حدود 100000 وسیله نقلیه که در واقع حرکت می‌کنند‌، همه آنها با بیش از 500000 چراغ روشن شده و حدود 400000 کوچک تر از پیکره های انسانی هستند.

هامبورگ در یک نگاه

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.