مجله فرانسه

دانستنی‌های پاریس | نکاتی که قبل از رفتن به شهر پاریس باید بدانید

اگر بخواهید سفری آرام و بدون دردسر به پاریس داشته باشید، باید با برخی قوانین و امکانات و خدمات آن آشنا شوید و باید کاملاً خود را برای دیدن و بازدید از این شهر آماده کنید. می دانستید که در تور پاریس می توانید خیلی راحت به پاریس سفر کنید و حتما هم برای رفتن به پاریس به ویزای توریستی فرانسه نیاز دارید.

پاریس

  • پایتخت کشور فرانسه
  • بزرگ‌ترین و پرجمعیت‌ترین شهر فرانسه
  • واحد پلی: یورو
  • زبان رسمی فرانسوی
  • مساحت 4/105 کیلومترمربع
  • تعداد مناطق شهری: 20 منطقه

بهترین زمان برای سفر به پاریس

در هرسال تعداد زیادی گردشگر به پاریس سفر می‌کنند و شما هرزمانی که به پاریس بروید مسافران و گردشگران زیادی را در کل شهر مشاهده خواهید کرد. شلوغ‌ترین زمان در کل سال فصل تابستان است که مدارس تعطیل می‌شوند؛ اما اگر شما دوست دارید که در این فصل به این شهر سفر کنید باید زمان زیادی را در صف‌های طولانی برای بازدید از مکان‌های دیدنی صرف کنید؛ اما اگر دوست دارید که بهتر و راحت‌تر در پاریس به گشت‌وگذار مشغول باشید، باید در فصل پاییز و بهار به اینجا بروید؛ اما یادتان باشد که یک لباس گرم با خود به همراه داشته باشید.

دانستنی‌های پاریس | نکاتی که قبل از رفتن به شهر پاریس باید بدانید

دانستنی‌های پاریس | نکاتی که قبل از رفتن به شهر پاریس باید بدانید

وسایل موردنیاز برای سفر به پاریس

قبل از اینکه به پاریس مسافرت کنید حتماً باید از طریق هواشناسی از وضعیت آب و هوایی پاریس مطلع شوید؛ و بر اساس آن باید لباس و وسایل موردنیاز خود را انتخاب کنید؛ اما کلاً باید در فصل‌های به‌جزء تابستان از ژاکت، پلیور و بارانی در شهر پاریس استفاده کنید و همراه خود داشته باشید. همچنین وسایلی مثل عینک آفتابی، کلاه لبه‌دار، کفش راحت برای پیاده‌روی، چتر، دمپایی، یک دوربین عالی برای عکاسی و فیلم‌برداری و یک کارت حافظه با ظرفیت بالا برای ثبت لحظه‌های دیدنی در پاریس حتماً برای شما ضروری می‌باشد.

حمل‌ونقل در پاریس

اگر در پاریس باشید می‌توانید از تاکسی‌های آن برای رفتن از یک منطقه به منطقه‌های دیگر استفاده کنید. این تاکسی‌ها دارای یک چراغ بالای سر خود می باشند که اگر آن چراغ سبز باشد به این معنی است که تاکسی جای خالی برای مسافر دارد و اگر چراغ قرمز باشد به این معنی است که تاکسی پر است و باید منتظر تاکسی بعدی باشید. همچنین می‌توانید برای حمل‌ونقل با وسایل عمومی در شهر پاریس خط ریلی قطار RER استفاده کنید که بیشتر از 380 ایستگاه در سطح شهر و حومه دارد.

مترو پاریس

متروی پاریس، دهمین مترو ازنظر تردد در جهان و سپس در اروپا می‌باشد. اولین خط متروی پاریس در قرن بیستم شروع به کارکرد. این مترو که 16 خط و 300 ایستگاه در سراسر شهر دارد، بیشتر از 200 کیلومتر از شهر را گرفته است و روزانه بیشتر از 4.5 میلیون نفر را در کل شهر جابجا می‌کند. ساعت کاری متروی پاریس از ساعت 5:15 دقیقه صبح شروع می‌شود و در ساعت 1:15 دقیقه صبح تمام می‌شود. همچنین برای خرید بلیت مترو باید به کیوسک‌های خودکار بروید که از دستگاه‌های ماشین خودکار استفاده می‌کنند. قیمت بلیت مترو در پاریس 9/1 یورو می‌باشد.

دانستنی‌های پاریس | نکاتی که قبل از رفتن به شهر پاریس باید بدانید

دانستنی‌های پاریس | نکاتی که قبل از رفتن به شهر پاریس باید بدانید

پول و ارز در پاریس

حتماً در زمان سفر به پاریس باید ارز خود را با ارز محلی این شهر چینچ یا تعویض کنید. حتماً قبل از اینکه به پاریس مسافرت کنید باید هزینه‌ی خوردوخوراک، وعده‌های غذایی، رزرو هتل و رستوران‌ها، هزینه ورودی محله‌های دیدنی و غیره را به‌صورت کاملاً دقیق بسنجید.

امنیت در پاریس

قطعاً اگر به شهر بزرگی مسافرت می‌کنید باید از امنیت آن شهر مطلع شوید. در اطراف پاریس محله‌هایی وجود دارند که خود پاریسی‌ها هم آنجا امن نمی‌دانند؛ اما هیچ‌یک از جاذبه‌ها و دیدنی‌های پاریس در این مناطق نمی‌باشد؛ اما چیزی که شما باید در مناطق توریستی در نظر داشتن باشید وجود جیب‌برها است. در کل محله‌های توریستی چه در مترو و قطار و چه در مکان‌های عمومی باید وسایلتان را سفت بچسبید و همیشه آن‌ها را جلوی چشم خود نگه‌دارید. این جیب‌برها اغلب به‌عنوان یک نفر که یک برگه نظرسنجی در دست خود دارد یا کسی که می‌خواهد به شما هدیه بدهد به سمت شما می‌آیند اما هدف اصلی آن‌ها چیز دیگری است.

دانستنی‌های پاریس | نکاتی که قبل از رفتن به شهر پاریس باید بدانید

دانستنی‌های پاریس | نکاتی که قبل از رفتن به شهر پاریس باید بدانید

ساعت کاری در پاریس

اکثر فروشگاه‌ها در پاریس همیشه از ساعت 9 صبح تا 7 غروب به‌جز روزهای یکشنبه باز هستند. در روزهای یکشنبه بیشتر فروشگاه‌ها، اداره‌ها و بانک‌ها تعطیل هستند و اما در محله‌های گردشگری و توریستی بعضی‌اوقات هم دیده می‌شود که این مراکز مشغول به کار باشند. همچنین فروشگاه‌هایی که در مناطق پرترددی مثل شانزه لیزه قرار دارند ممکن است تا دیروقت و در همه روز سال باز باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.