مجله ایتالیا

معرفی ونیز | رمانتیک‌ترین شهر ایتالیا

درباره ونیز

شهر شناور ونیز، یکی از خارق‌العاده‌ترین شهرهای جهان بر روی 118 جزیره در وسط تالاب ونتزیا در رأس دریای آدریاتیک در شمال ایتالیا ساخته‌شده است. ونیز تنها شهری است که هیچ خودرویی در آن تردد ندارد!

برای مسافرانی که از ونیز در تور ونیز بازدید کرده‌اند و برای کسانی که هنوز نرفته‌اند، ونیز یک رمز و راز زیبا باقی‌مانده است. شناور شدن چنین شهر عظیمی در تالابی از آب، نیزارها و باتلاق‌ها غیرممکن به نظر می‌رسد؛ پس  اینجا مکانی است که باید ببینید تا وجود آن را باور کنید.

تاریخ ونیز

اولین ساکنان ونیز در حدود 500 سال بعد از میلاد به جزایر ونیز آمدند تا در تلاش برای فرار از قبایل ژرمنی که در حال حمله به جنوب اروپا بودند، نجات یابند. آن‌ها با ماهیگیری و تجارت امرار معاش می‌کردند.

در سال 800 میلادی ونیز شرکای تجاری مهمی در قسطنطنیه و شهرهای شمال آفریقا داشت. در قرون‌وسطی نیز به دولت‌شهری قدرتمند تبدیل گشت.

این شهر به ثروتمندترین شهر اروپا تبدیل شد و مسیرهای تجاری را در سراسر دریای مدیترانه کنترل می‌کرد. امپراتوری ونیز در قرن پانزدهم به اوج قدرت خود رسید.

درباره ونیز

فرهنگ و هنر ونیز

ونیز نه‌تنها دارای معماری غنی است بلکه کاخ‌های گوتیک و بیزانس و همچنین ساختمان‌هایی از دوره‌های مختلف را نیز به نمایش می‌گذارد.

در طول قرون‌وسطی و رنسانس، ونیز همراه با فلورانس و رم، به مرکزی از هنر اروپا تبدیل شدند. تیتان یکی از مشهورترین نمایندگان مکتب هنری ونیزی بود.

ونیز به خاطر شیشه‌کاری نیز معروف است. مورانو، متشکل از چندین جزیره، مرکز صنعت شیشه‌سازی شد و خانواده‌های سنتی هنوز شیشه‌هایی با کیفیت بالا تولید می‌کنند که به گردشگران و سراسر جهان فروخته می‌شوند.

جاذبه‌های گردشگری ونیز

شهر شناور ونیز با کانال‌هایی متقاطع، قلعه‌های شگفت‌انگیز، موزه‌های باستانی، کلیساهای جامع، گالری‌های هنری، کلیساها و میادین عمومی مانند کارت پستالی تصویری به نظر می‌رسد.

این جاذبه‌ها بهترین مکان‌ها را برای بازدید در ونیز ایجاد می‌کنند و جذابیت مشتاقانه‌ای را برای گردشگران ایجاد می‌کنند که با اخذ ویزای ایتالیا می‌توانید از این جاذبه‌ها بازدید کنید . در ادامه به معرفی شش مورد از مهم‌ترین جاذبه های گردشگری در ونیز می‌پردازیم:

کانال بزرگ ونیز

گرند کانال یا کانال بزرگ مهم‌ترین نماد ونیز است که در امتداد دو سمت آن کاخ‌ها و قلعه‌های زیبا و خیره‌کننده قرارگرفته است. این کانال یکی از بهترین مکان‌ها برای بازدید در ونیز است و به صورت زیگزاگ با چند پل زیبا و نفس‌گیر بر بالای آن ساخته‌شده است.

این مکان یکی از محبوب‌ترین مکان‌ها برای بازدید ونیز در شب است تا از غروب خورشید خیره‌کننده لذت ببرید و آب پرتلالو کانال را تماشا کنید.

باسیلیکا سن مارکو ونیز

این باسیلیکا یکی از بهترین کلیساهای ایتالیا با طراحی زیبا و جاذبه برجسته ونیز است. تزئینات شگفت‌انگیز با موزاییک‌های طلا و آثار نقاشان دوره رنسانس و گنبدهای بیزانس آن را فوق‌العاده خیره‌کننده کرده است.

کاخ دوج ونیز

یکی از مکان‌های معروف برای بازدید در ونیز، کاخی فوق‌العاده زیبا و مجلل است که در ساحل کانال بزرگ واقع‌شده است و در روزهای نخست، محل استقرار دولت، کاخ دادگستری و محل اقامت رسمی دوج بود.

ظرافت و متانت معماری و دکوراسیون گوتیک ونیزی آن را در یک طبقه‌بندی جدا قرار می‌دهد و این یکی از بهترین جاذبه‌های گردشگری ونیز است.

میدان سن مارکو ونیز

شلوغ‌ترین میدان عمومی و یکی از مکان‌های بسیار پربازدید در ونیز، میدان سن مارکو است که در مقابل کلیسای سنت مارک و کاخ دوج واقع‌شده است.

این میدان توسط یک آبراه داخلی کوچک از کاخ جداشده است که به ریو باتاریو معروف است. این میدان مکانی است که همه ساختمان‌های دولتی و سایر دفاتر ونیز در آن واقع شده‌اند.

پل ریالتو ونیز

پل ریالتو یکی از مشهورترین بناهای دیدنی ونیز است که در سال 1588 بر فراز کانال بزرگ ساخته‌شد. این پل علاوه بر اتصال دو خیابان شلوغ شهر، یکی از بهترین مکان‌ها برای بازدید در ونیز محسوب می‌شود؛ زیرا یک نقطه مهم عبور از کانال است.

مورانو ونیز

مورانو مجموعه‌ای از جزایر در تالاب ونیز و یکی از محبوب‌ترین مکان‌های موردعلاقه گردشگران است. مورانو مجموعه هفت جزیره بوده که توسط پل‌ها به هم متصل شده‌اند و توسط هشت کانال از هم جدا می‌شوند.

این مجموعه برای ساخت شیشه، محصولات شیشه‌ای و آینه‌ها در جهان مشهور است؛ از این رو به عنوان جزیره شیشه‌ای ونیز شناخته می‌شود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.