مجله ایران

ویزای درمان ایران | اطلاع از شرایط و مدارک و اعتبار این ویزا

افراد خارجی که می‌خواهند به یک کشور دیگر سفر کنند باید قبل از هر چیز اقدام به گرفتن ویزای آن کشور کنند تا اجازه ورود داشته باشند. آیا از ویزای ایرانی اطلاع دارید؟

ویزای درمان ایران

یکی از انواع ویزاها برای ورود، ویزای درمانی است. از آنجایی‌ که کشور ایران دارای بیمارستان‌های مجهز و پزشکان با مهارتی است، هر ساله افراد زیادی از کشورهای دیگر اقدام به دریافت ویزای درمانی و ورود به ایران می‌کنند. جایگاه ایران در گردشگری سلامت را مطالعه نمایید.

ویزای درمان برای اتباع خارجی که مایل به سفر به ایران برای اهداف درمانی یا زیبایی هستند و قبلاً نامه تأییدیه یکی از مراکز درمانی مجاز را دریافت کرده‌اند، مناسب است.

با استفاده از این ویزای کوتاه‌ مدت به فرد بیمار اجازه داده می‌شود که به مدت نود روز اقامت ایران را جهت انجام معالجات خود داشته باشد. در این مقاله قصد داریم به معرفی این ویزا و شرایط دریافت آن بپردازیم. گردشگری سلامت و درمان چیست؟

مدارک موردنیاز برای ویزای درمان ایران

هر فرد برای به دست آوردن ویزای درمان ایران نیاز به مدارکی دارد که در زیر بیان می‌شود:

1- گذرنامه‌ای با حداقل دو صفحه خالی که بیش از شش ماه اعتبار دارد.

2- یک تصویر از چهره فرد

3- یک عکس اسکن شده از اولین صفحه گذرنامه فرد متقاضی

4- اثبات حمایت مالی: فردی که متقاضی ویزای درمانی ایران است باید به مسئولین نشان دهد که می‌تواند هزینه سفر به ایران و درمان خود را بپردازد.

5- بیانیه رسمی پزشک یا بیمارستان که توضیح می‌دهد طول دوره درمان، مدت‌زمان جراحی و نقاهت این فرد چقدر است.

6- اطلاعات شخصی، محل اقامت و شماره تماس

اعتبار ویزای درمان ایران

ویزای درمان ایران اولین بار به مدت سی روز صادر می‌شود. بااین‌حال، می‌توانید دو بار دیگر که مدت‌زمان هرکدام سی روز است، آن را تمدید کنید. در صورت تمدید ویزای درمان، فرد متقاضی باید به ایستگاه پلیس برود و با ارائه اسناد کافی توضیح بدهد که چرا می‌خواهد مدت‌زمان بیشتری در ایران اقامت کرده و اقدام به تمدید ویزای خود کند. پس‌ازآن ویزای فرد در همان روز و به‌سرعت تمدید می‌شود.

هزینه‌های ویزای درمان ایران

هزینه خدمات برای دریافت ویزای درمان ایران 50 دلار آمریکا یا 45 یورو برای شهروندان همه کشورها به‌جز شهروندان انگلیس و کانادا است و برای شهروندان این دو کشور 175دلار آمریکا یا 150 یورو می‌­باشد. این‌ موارد هزینه خدمات برای درخواست کد مجوز ویزا است و فرد متقاضی باید هزینه ویزای کنسولگری را هم بپردازد که بسته به ملیت هر فرد متفاوت است. برای اطلاع دقیق‎تر لطفاً با آژانس در ارتباط باشید.

دریافت ویزای درمان ایران

ویزای درمان ایران را از سفارت یا فرودگاه‌های بین‌المللی ایران می‌توان دریافت کرد. هنگامی‌که کد مجوز ویزا صادر شد، برای فرد متقاضی ارسال می‌شود تا بتواند با در دست داشتن مدارک خود به نزدیک‌ترین سفارت یا کنسولگری ایران مراجعه کند. پس از آن شخص می­تواند ویزای درمان خود را برای ایران دریافت کند یا ویزا هنگام ورود به فرودگاه صادر می‌شود.

درمان‌های محبوب در ایران

بر اساس گزارش‌ها، جراحی‌های زیر از محبوب‌ترین درمان‌ها برای خارجی‌هاست که توسط آن اقدام به دریافت ویزای درمان ایران می‌کنند:

1- جراحی زیبایی بینی یا عمل بینی

2- کاشت مو

3- جراحی پستان

4- کاشت دندان

5- انواع مختلف جراحی چشم

6- درمان باروری

7- جراحی لیفت صورت و غیره

جمع‌بندی

ویزای درمان ایران نوعی اجازه ورود به اتباع خارجی است که سعی در انجام درمان‌های پزشکی یا زیبایی در بیمارستان‌ها و کلینیک‌های معتبر ایران دارند. هر فرد برای دریافت ویزای درمان ایران باید اثبات کند که توانایی پرداخت هزینه‌های پزشکی و همچنین محل اقامت خود را در طول مدت اقامت در ایران دارد. ویزای درمان برای ایران سی روز است که می‌تواند با دستور پزشک تمدید شود. اخذ ویزای درمان ایران، بسته به کشور فرد متقاضی ممکن است حدود دو تا هشت هفته کاری طول بکشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.